Судове рішення #31490150


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

13.08.13р. Справа № 904/4847/13


За позовом Публічного акціонерного товариства комерційного банку "Приватбанк"

(м. Дніпропетровськ )

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

(м. Дніпропетровськ )

про стягнення 41987 грн. 70 коп.

Суддя Кощеєв І.М.


Представники:

від позивача: Артьомова Ю.С.- представник (дов. № 1145-О від 19.04.13р.)

від відповідача: не з`явився


СУТЬ СПОРУ:

Позивач звернувся до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Відповідача , про стягнення заборгованості згідно кредитного договору № DDNKG7 від 31.07.2008 р. та додатку №7 від 31.07.2008 року, укладених між сторонами, у розмірі 41 987 грн. 70 коп. Ціна позову складається з : заборгованості по кредиту у розмірі 9998 грн. 30 коп., заборгованості по процентам за користування кредитом у розмірі 19015 грн. 19 коп. , суми пені за несвоєчасність виконання зобов'язань за договором у розмірі 12 974 грн. 21 коп.

Позивач обґрунтовує свої вимоги наявністю невиконаних Відповідачем зобов'язань за Договором №DDNKG7 від 31.07.2008 р. та Додатком 7 до Договору №DDNKG7 банківського рахунка від 31.07.2008р. "Про регламент надання мінімального бланкового овердрафтового кредиту на картковий рахунок".

Представник відповідача тричі на виклик суду в судове засідання не з"явилися, витребуваних судом документів не надали.

Відповідач був належним чином повідомлений про час і місце проведення судового засідання. Рекомендований лист за № 7713734 від 09.07.2013 р. повернутий установою пошти з відміткою "не проживает".

У п. 4 інформаційного листа ВГСУ від 02.06.2006 р. N 01-8/1228 „Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2005 році" зазначається, що до повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, повернуті органами зв'язку з позначками "адресат вибув", "адресат відсутній" і т. п., з урахуванням конкретних обставин справи можуть вважатися належними доказами виконання господарським судом обов'язку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій.

В п. 3.9.2. постанови Пленуму ВГСУ від 26.12.2011 р. № 18 „Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" зазначається, що у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представника однієї із сторін справа може бути розглянута без її участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.

Господарський суд розглядає справу за наявними в ній документами.

Клопотання про застосування засобів технічної фіксації судового процесу ( аудіо запис ) представниками сторін не заявлялося.

У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника Позивача, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

31.07.2008 р., між ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" (Банк) та Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (Клієнт) укладено Договір банківського рахунку №DDNKG7.

31.07.2008р. між сторонами було укладено Додаток 7 до Договору №DDNKG7 банківського рахунка від 31.07.2008р. "Про регламент надання мінімального бланкового овердрафтового кредиту на картковий рахунок" .

Відповідно до п. 1.1 Додатку 7 до Договору №DDNKG7 Банк за наявності вільних грошових ресурсів зобов'язується здійснювати овердрафтове обслуговування Клієнта, що полягає в проведенні його платежів понад залишок коштів на картковому рахунку Клієнта.

Згідно з укладеним Кредитним договором Відповідачу було надано кредитний ліміт у розмірі 10 000 грн., зі сплатою відсотків за користування кредитом.

Овердрафтове кредитування Відповідача здійснюється Позивачем у межах ліміту і терміну, встановлених згідно з п. 1.3. Додатку 7, з періодом безперервного користування кредитом не більше 30 днів. Періодом безперервного користування кредитом є період часу, протягом якого безперервно існувало дебетове сальдо на картковому рахунку (п. 1.4. Додатку 7 до Договору №DDNKG7).

За користування кредитом у період з дати виникнення дебетового сальдо на картковому рахунку Відповідача після закриття банківського дня Відповідач сплачує відсотки, виходячи з диференційованої процентної ставки, розмір якої залежить від терміну користування кредитом і встановлений у розділі 4 додатку до Договору (п. 3.1 Додатку 7 до Договору №DDNKG7).

На підставі п. 3.2 Кредитного договору у разі порушення Клієнтом будь-якого з зобов'язань з погашення кредиту, передбачених цим Додатком до Договору, Клієнт сплачує Банку відсотки за користування кредитом у розмірі подвійної ставки річних інтервалу "16-30 днів" від суми залишку непогашеної заборгованості.

Відповідно до ст. 193 ГК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 525 ЦК України одностороння відмов від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо не встановлено договором або законом.

Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться ( ст. 526 ЦК України ).

Згідно зі ст. 1054 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа ( кредитодавець ) зобов'язується надати грошові кошти ( кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

Відповідно до ст. 530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк ( термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.

За розрахунками Позивача, станом на 20.02.2013 р., за Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 перед Банком виникла заборгованість за договором у розмірі 41 987 грн. 70 грн., з яких: заборгованість із простроченого кредиту - 9998 грн. 30 коп.; заборгованість із сплати відсотків - 19 015 грн. 19 коп.; заборгованість із сплати пені - 12974 грн. 21 коп.

Банком направлялася Відповідачу претензія про необхідність погашення виниклої заборгованості та необхідність виконання зобов"язань за Кредитним договором.

Отже, факт не виконання Відповідачем зобов'язань за договором ( погашення суми кредиту, відсотків відповідно графіку, пені та суми комісії), матеріалами справи доведено (Відповідачем не спростовано ).

Враховуючи наведене, господарський суд вважає позовні вимоги Позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 22, 33, 44, 49, 69, 75, 82 - 85 ГПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Позивача - задовольнити.


Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства комерційного банку «Приватбанк» - 9998 грн.30 коп. суми заборгованості за кредитом, 19 015 грн.19 коп. суми заборгованості по процентам за користування кредитом, 12 974 грн.21 коп. суми пені за несвоєчасність виконання зобов'язань за договором, 1720 грн.50 коп. витрат на судовий збір, про що видати наказ.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.

Рішення суду може бути оскаржене протягом десяти днів з дня підписання рішення шляхом подання апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.

Повне рішення складено 13.08.2013 року

Суддя І.М. Кощеєв




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація