Судове рішення #31469274

Справа №339/468/13-ц

47

2/339/188/13



Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


19 липня 2013 року м. Болехів


Болехівський міський суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого-судді: Сметанюка В.Б.,

секретаря судового засідання: Ганчар Т.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Болехові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, -

В С Т А Н О В И В :

Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаним позовом в обґрунтуванні своїх вимог зазначає, що ОСОБА_2 відмовляється добровільно брати участь в утриманні дітей та не надає їм матеріальної допомоги. Діти проживають разом з нею та перебувають на її повному утриманні. Просить стягнути з ОСОБА_2 на її користь, на утримання неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 аліменти у розмірі по 450,00 грн. на кожну дитину до досягнення ними повноліття.

Позивач в судове засідання не з'явилася, подала до суду заяву, в якій просить розгляд справи слухати без її участі, позовні вимоги підтримує.

Відповідач в судове засідання не з'явився, подав до суду заяву в якій просить розгляд справи слухати у його відсутності, позовні вимоги визнає.

Враховуючи, що сторони по справі в судове засідання не з"явились, відповідно до ч.2 ст. 197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Суд, дослідивши письмові докази у справі, вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Конституцією України визначено основні права й обов'язки держави та громадян щодо забезпечення захисту дітей. Зокрема, у ч.2 ст.51 Основного Закону зазначається, що батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття. Відповідно до положень Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989р. (ратифікована Україною 27 лютого 1991р.) дитина, враховуючи її фізичну й розумову незрілість, потребує спеціальної охорони та турботи, включаючи належний правовий захист, як до, так і після народження.

Матеріалами справи встановлено, що за час спільного проживання у шлюбі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у них народилось троє дітей: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2. (а.с.3-5)

Відносини між сторонами ускладнилися. Подружжя розлучилося та проживає окремо. Неповнолітні діти проживають з позивачкою та перебувають на її утриманні.

Суд визнає, що проживання батьків окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дітей.

Відповідно до положень ст. 141 СК України мати і батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебувають вони у шлюбі між собою.

Судом встановлено, що відповідач не має інших дітей або осіб, яких він зобов'язаний утримувати.

Частиною 1 ст. 184 СК України передбачено, що якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Статтею 48 Конституції України передбачено, що кожний має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло.

Відтак, враховуючи обставини визначені ст.182 СК України і роз'яснення, що містяться у п.17 Постанови Пленуму Верховного Суду України, від 15.05.2006, № 3 "Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів" встановивши, що доходи відповідача мають мінливий та нерегулярний характер суд приходить до висновку про наявність підстав для стягнення аліментів саме у твердій грошовій сумі.

При визначенні розміру аліментів суд, з додержанням вимог ст.182 СК України, враховує стан здоров'я, загальний матеріальний стан дитини та відповідача, відсутність в останнього інших дітей та осіб, яких він зобов'язаний утримувати і приходить до висновку, що з відповідача слід стягувати аліменти у твердій грошовій сумі в розмірі по 450 грн. щомісячно на утримання на дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 до досягнення ними повноліття.

Відповідно до вимог ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову. Позивачка звернулася до суду з вимогами - 11 липня 2013 року, а тому з цього часу слід присудити стягнення аліментів і до досягнення повноліття.

Згідно із ч. 3 ст. 88 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави. Тому з відповідача слід стягнути 229,40 гривень судового збору в дохід держави.

На підставі наведеного, Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 р., ст.ст. 48, 51 Конституції України, ст.ст. 180-184 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212, 213-215, 218 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :


Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця с. Козаківка, Болехівської міської ради, Івано-Франківської області на користь:

- ОСОБА_1 щомісячно аліменти у твердій грошовій сумі на утримання неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, в твердому грошовому розмірі по 450 (чотириста п'ятдесят) грн. на кожну дитину до досягнення ними повноліття.

- судовий збір в дохід держави в сумі 229 (двісті двадцять дев'ять) грн. 40 коп. (одержувач УДКСУ у Долинському районі (м. Болехів), код отримувача (код за ЄДПОУ) 37964129, банк одержувача ГУДКСУ в Івано-Франківській області, МФО 836014, номер рахунку 31218206700008, код ЄДРПОУ Болехівського міського суду 23925410, код класифікації доходів 22030001).

Стягнення аліментів розпочати з 11 липня 2013 року.

Рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Болехівський міський суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.




Суддя В.Б. Сметанюк



























Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація