Справа № 2-о-113/2007p.
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
26 квітня 2007 року
Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:
Головуючого судді Мартинова Є.О.
При секретарі Макаревич ЯЛ.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Борисполі справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлені особи - ОСОБА_2 та ОСОБА_3, про встановлення факту прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з заявою про встановлення факту прийняття спадщини, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати - ОСОБА_4. Після її смерті відкрилась спадщина, яка складається із будинку з господарськими спорудами, розташованими АДРЕСА_1. Мати позивачки залишила заповіт, яким все спадкове майно заповіла ОСОБА_3, яка проходить зацікавленою особою по справі. Спадкоємцями за законом є заявниця та її брат ОСОБА_2. Ні брат позивачки ні його дочка, які є стороною по справі спадщину не приймали і не бажають її приймати. А тому єдиним спадкоємцем після смерті матері, який бажає прийняти спадщину є заявниця. Спору по спадщині між сторонами не має. Заяву про прийняття спадщини у встановлений законом строк заявниця не подавала, оскільки вважала, що вступивши у володіння і користування спадковим майном фактично прийняла її. Однак на даний час отримати свідоцтво про право на спадщину заявниця не може. А тому просить встановити факт, що вона в 6-ти місячний строк прийняла спадщину після смерті своєї матері.
В судовому засіданні заявниця просила задовольнити її вимоги.
Зацікавлені особи до суду не з'явилися, однак надали заяви, в яких проти задоволення вимог заявниці не заперечують та просять спрау слухати в їх відсутність.
Суд, вислухавши заявницю, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що заява обґрунтована і підлягає задоволенню в повному обсязі.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати заявниці - ОСОБА_4. Після її смерті відкрилась спадщина, яка складається із будинку з господарськими спорудами, розташованими АДРЕСА_1. Мати позивачки залишила заповіт, яким все спадкове майно заповіла ОСОБА_3, яка проходить зацікавленою особою по справі. Спадкоємцями за законом є заявниця та її брат ОСОБА_2., який також проходить по справі зацікавленою особою. Ні брат позивачки ні його дочка, які є стороною по даній справі спадщину не приймали і не бажають її приймати. Спору по спадщині між сторонами не має.
У шестимісячний строк після смерті матері заявниця фактично прийняла спадщину вступивши у володіння та користування спадковим майном. Заявниця привела спадковий будинок в належний стан, весь цей час обробляла присадибну ділянку, заборгованості по податках не має. Однак у встановленому законом порядку і строк заявниця не оформила спадщину за власною необізнаністю.
Відповідно до ст. 549 ЦК України (в редакції 1963р), спадщина вважається прийнятою, якщо на протязі 6 місяців з моменту смерті спадкодавця спадкоємець прийняв спадщину шляхом фактичного вступу в управління та володіння спадковим майном.
Згідно п. 4-5 Прикінцевих та перехідних положень нині діючого Цивільного Кодексу, до правовідносин, що виникли до 1 січня 2004 року, застосовуються положення Цивільного Кодексу України, який був прийнятий законодавчим органом 18 липня 1963р.
Враховуючи вищевикладене, на підставі ст. 549 ЦК України (в редакції 1963р.), керуючись ст. ст. 256, 259 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1, зацікавлені особи: ОСОБА_2 та ОСОБА_3, про встановлення факту прийняття спадщини - задовольнити .
Встановити факт, що має юридичне значення, а саме, що ОСОБА_1 прийняла спадщину після смерті своєї матері ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 у вигляді будинку з господарськими спорудами АДРЕСА_1, шляхом вступу у фактичне володіння спадковим майном.
Даний факт встановлений для оформлення документів про прийняття спадщини.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження рішення суду подається протягом 10 днів з дня проголошення рішення