Справа № 11»а»-760 8.11.2006 року Головуючий у суді 1-ї інстанції Воронюк В.А. Доповідач Нікушин В.П.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів судової палати з кримінальних справ апеляційного суду Вінницької області в складі:
Головуючого: Олексієнка Ю.Г. Суддів: Нікушина В.П., Ващук В.П. За участю прокурора Курбатової І.Л.
Розглянула у відкритому засіданні в м. Вінниці кримінальну справу за апеляцією прокурора, який затвердив обвинувальний висновок та захисника в інтересах ОСОБА_1на вирок Козятинського міськрайонного суду, Вінницької області від 26 липня 2006 р. яким ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, українця, громадянина України, раніше не судимого, засуджено за ч. З ст. 307 КК України з застосуванням ст. 69 КК України на 5 років позбавлення волі з конфіскацією 1/2 частини його майна;
за ч. 2 ст. 307 КК України з застосуванням ст. 69 КК України на три роки позбавлення волі з конфіскацією 1/2 частини його майна і на підставі ч. 1 ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно йому призначено 5 років позбавлення волі з конфіскацією 1/2 частини його майна.
За цим же вироком речові докази 4 кг 649 грамів макової соломки, 251.3 грамів ка-набісу та стакан, підлягають знищенню. Гроші в сумі 12000 гривень що знаходяться на зберігання в Козятинському ВБОЗ УБОЗ УМВС України у Вінницькій області підлягають поверненню за належністю, 228 гривень, що знаходяться на зберіганні в фінансово-економічному відділі УМВС у Вінницькій області підлягають конфіскації.
Крім цього за цим же вироком з ОСОБА_1підлягають стягненню судові витрати в сумі 3597 гривень 44 коп. за проведення експертиз.
ОСОБА_1 визнано винним і засуджено за те, що у вересні 2005 року в м. Бердичів, Житомирської області у невстановленої слідством особи, з метою послідуючого збуту, придбав 40 кг 649 грамів макової соломки та 251,3 грамів канабісу. Придбані наркотичні засоби він зберігав у кімнаті за адресою АДРЕСА_1
25 січня 2006 року о 17-й годині він в приміщенні Управління пенсійного фонду м. Бердичева в ході оперативної закупки, продав ОСОБА_2 270 грамів макової соломки за 200 гривень.
30 січня 2006 року він же в АДРЕСА_2 в ході оперативної закупки збув тому ж ОСОБА_2 29 кг 764 грамів макової соломки за 12000 гривень.
В апеляції прокурора ставиться питання про скасування вироку відносно ОСОБА_1 у зв'язку з невірним застосуванням норм матеріального кримінального права та м'якістю призначеного покарання та постановления апеляційним судом вироку з призначенням ОСОБА_1 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Обґрунтовуючи апеляцію, прокурор посилається на те, що судом першої інстанції невірно кваліфіковано дії ОСОБА_1 за частиною 2-ю ст. 307 КК України. Дії ОСОБА_1, із-за встановлених обставин мають кваліфікуватись лише за частиною 3-ю ст. 307 КК України, якою і охоплюються всі діяння вчинені ним.
Щодо призначення ОСОБА_1 покарання з застосування ст. 69 КК України, то прокурор вважає, що суд першої інстанції в якості пом'якшуючих обставин навів надумані обставини, які не мали місця. ОСОБА_1 не каявся щиро у вчиненому злочині і не сприяв розкриттю злочину. Прокурор стверджує також, що суд першої інстанції не врахував інших обставин, що не давали підстав для призначення ОСОБА_1 покарання нижче найнижчої межі.
В апеляції захисника ставиться питання про неправильність кваліфікації дій ОСОБА_1 за частиною 2-ю ст. 307 КК України, а також про призначення йому покарання, не пов'язаного з позбавленням волі. В цій апеляції зазначається, що суд першої інстанції при призначенні покарання не врахував всіх пом'якшуючих обставин в тому числі не враховано того, що в результаті скоєння злочину не настало тяжких наслідків.
Судова колегія заслухавши доповідача, прокурора, який підтримав апеляцію лише в частині, що стосується кваліфікації дій ОСОБА_1 за частиною 2-ю ст. 307 КК України, підсудного ОСОБА_1, який підтримав апеляцію його захисника, перевіривши під-ставність апеляцій, законність апельованого вироку, прийшла до слідуючого висновку. Апеляції як прокурора так і захисника підлягають частковому задоволенню. В зв'язку з цим вирок, відносно ОСОБА_1 підлягає зміні в частині, щодо кваліфікації його дій за ч. 2 ст. 307 КК України та застосування ст. 71 КК України.
Вирок в частині, що стосується доведеності винності ОСОБА_1 в інкримінованому йому злочині не оспорюється і підтверджується наявними у справі доказами.
Сам ОСОБА_1 не заперечував факту збуту наркотичних засобів макової соломки за гроші чоловікові, який назвав себе ОСОБА_1. Він також підтвердив, що цьому ж чоловікові він продавав макову соломку двічі. В першому випадку він продав 10 стаканів макової соломки за 200 гривень, а в другому випадку 600 стаканів за 12000 гривень.
Ці ж обставини знайшли своє підтвердження в протоколах оперативної закупівлі від 25.01. та від 30.01.2006 року (а. с, а. с. 8,18).
Як вбачається із протоколів зважування ОСОБА_1 було збуто 278 грамів та 31 кг макової соломки (а. с, а. с. 14,40).
Факт виявлення і вилучення за місцем проживання ОСОБА_1 в АДРЕСА_1 11,3 кг макової соломки та 260 грамів канабісу, знайшов своє підтвердження у протоколі обшуку та протоколі зважування (а. с, а. с. 72, 74).
Згідно висновків експертних досліджень (а. с, а. с. 158-161, 174-178) виявлена і вилучена речовина у ОСОБА_1 являється особливо небезпечним наркотичним засобом рослинного походження маковою соломкою та канабісом.
Отже наявні докази незаперечно доводять винність ОСОБА_1 в інкримінованому йому злочині. Висновки суду першої інстанції щодо винності ОСОБА_1 в інкримінованому йому злочині відповідають фактичним обставинам по справі.
Разом з цим, суд кваліфікуючи дії ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 307 КК України припустився помилки тому, що всі дії ОСОБА_1 по придбанню наркотичних засобів їх зберігання в особливо великих розмірах з метою подальшого збуту, а також сам неодноразовий збут охоплюються єдиним умислом і утворюють об'єктивну сторону складу злочину, передбаченого частиною 3-ю ст. 307 КК України. В даному випадку діяння вчинені ОСОБА_1 не тягнуть за собою сукупності злочинів.
В зв'язку з цим вирок в частині кваліфікації дій ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 307 КК України підлягає зміні, з виключенням із вироку цієї кваліфікації.
Щодо призначеного покарання, то суд першої інстанції цілком обгрунтовано застосував до ОСОБА_1 ст. 69 КК України, призначивши йому покарання нижче найнижчої межі. При цьому судом було враховано те, що він до кримінальної відповідальності раніше не притягувався, позитивно характеризується. Крім цього судом враховано і те, що за наслідками вчиненого злочину не заподіяно незворотньої шкоди як суспільству в цілому так і окремим: особам. Із-за цих обставин вимоги апеляційної скарги прокурора щодо м'якості призначеного ОСОБА_1 покарання є безпідставними.
Вимога захисника про призначення ОСОБА_1 покарання не пов'язаного з позбавленням волі є некоректною тому, що судом першої інстанції при призначенні покарання ОСОБА_1 врахував всі обставини, що вплинули на призначення йому покарання нижче найнижчої межі.
А тому на підставі викладеного та керуючись ст. ст. 365, 366 КПК України, судова колегія, -
УХВАЛИЛА:
Апеляції прокурора та захисника задовільнити частково. Вирок Козятинського міськрайонного суду від 26 липня 2006 року відносно ОСОБА_1змінити, виключивши із нього засудження ОСОБА_1за ч. 2 ст. 307 КК України з застосуванням ст. 69 КК України до трьох років позбавлення волі з конфіскацією 1/2 частини його майна, а також застосування ст. 71 КК України. В решті вирок відносно ОСОБА_1залишити без змін.