Судове рішення #3146420
Справа № 2-667/08

Справа № 2-667/08

 

 

 

УКРАЇНА

АРЦИЗЬКИЙ  РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

 

РІШЕННЯ

Іменем України

 

 

м. Арциз                                                                                                                      3 квітня 2008 року                                                                                                      

Арцизький районний суд Одеської області у складі:

головуючого - судді Котелевського Р.І., при секретарі Максимчук О.І.,

розглянувши у відкритому засіданні в залі суду в місті Арцизі Одеської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Арцизької міської ради Одеської області про надання додаткового строку для прийняття спадщини, -

 

встановив:

 

Позивач просить суд надати йому додатковий строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, померлогоІНФОРМАЦІЯ_1, посилаючись на те, що після його смерті залишилося спадкове майно у вигляді частини будинку АДРЕСА_1 . Він не звертався в нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини, оскільки вважав, що вже прийняв спадщину, а оформляти своє право якраз після спливу шести місяців від дня смерті батька.

У попереднє судове засідання суду першої інстанції представник позивача, який діє на підставі доручення не з'явився, але надав до суду заяву, у якій позовні вимоги підтримав та просив задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, але надав до суду заяву, у якій проти задоволення позовних вимог не заперечує.

Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно свідоцтву про народження серії НОМЕР_1 ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 , батьками вказані ОСОБА_2 , який померІНФОРМАЦІЯ_1 (свідоцтво серії НОМЕР_2 ), ОСОБА_3 . 

Як вбачається з договору купівлі - продажу від 01.03.1995 року ОСОБА_2. купив 19/100 частин житлового будинку по АДРЕСА_1. З довідки Арцизької міської ради від 17.03.2008 року вбачається, що ОСОБА_2 . мешкав у АДРЕСА_1 по день своєї смерті, яка настала ІНФОРМАЦІЯ_1.

Після смерті ОСОБА_2 . - батька позивача, відкрився спадок на спадкове майно.

Як встановлено в судовому засіданні, позивач ОСОБА_1 . пропустив термін для прийняття спадщини з причин того, що не знав, що спадщина приймається лише фактичним прийняттям, або подачею відповідної заяви про прийняття спадщину до нотаріальної контори. Таким чином, враховуючи викладене, суд вважає, що термін для прийняття спадщини ОСОБА_1 . пропущений з поважної причини.

Ч.3 ст. 1272 ЦК України передбачає, що за позовом спадкоємця, який пропустив термін для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий термін, достатній для подачі ним заяви про прийняття спадщини.

На підставі викладеного суд вважає за необхідне визначити ОСОБА_1 . додатковий термін три місяці для подачі ним заяви про прийняття спадщини.

Керуючись ст.ст. 10, 60, 64, 130, 174, 208, 210, 215 ЦПК України, ст.1272 ЦК України, суд, -

вирішив:

 

Позов ОСОБА_1про надання додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий термін один місяць для подачі ним заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, померлогоІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через Арцизький районний суд Одеської області, шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

 

 

 

Суддя

Арцизького районного суду                                                        Р.І. Котелевський

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація