Справа № 2-0-76 2008 р.
РІШЕННЯ
Іменем України
02 жовтня 2008 року Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді Овдієнко К.М.
при секретарі Дулі Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Переяславі-Хмельницькому
справу за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи Дем"янецька сільська рада та Переяслав-Хмельницька районна державна адміністрація Київської області про встановлення факту проживання однією сім"єю чоловіка та жінки без шлюбу,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою, в якій просить встановити факт його проживання однією сім"єю з ОСОБА_2 з 15 травня 1999 року по день її смерті ІНФОРМАЦІЯ_1, посилаючись на те, що встановлення даного факту йому необхідне для оформлення спадщини після померлої, як спадкоємця четвертої черги.
В судовому засіданні заявник та його представник ОСОБА_3 вимоги підтримали.
Заінтересована особа - Переяслав-Хмельницька районна державна адміністрація, - просила розглядати справу без участі її представника, проти задоволення вимог не заперечувала.
Заінтересована особа - Дем"янецька сільська рада, належним чином повідомлена про час і місце судового розгляду, до суду свого представника не направила, про причини неявки суд не повідомила, заперечень проти позову не надіслала.
З показань свідків, письмових доказів, які маються в матеріалах справи, та речового доказу встановлено наступне.
Згідно з довідкою виконавчого комітету Дем"янецької сільської ради від 05.01.2005 р. № 1, яка видана ОСОБА_1 замість свідоцтва про смерть, ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 79 років в с. Дем"янці.
З довідок виконкому від 01.12.2005 р. № 1156 та від 28.12.2005 р.№ 1993 вбачається, що з 1999 року до 2005 року ОСОБА_2. проживала разом з позивачем в будинку АДРЕСА_1.
Факт сумісного проживання до дня смерті ОСОБА_2. підтверджується і довідками Управління Пенсійного фонду України у Переяслав-Хмельницькому районі від 03.08.2008 р., з яких вбачається, що вони одержували пенсію за однією адресою.
Згідно з показаннями свідків ОСОБА_3. та ОСОБА_4., які проживають по-сусідству з позивачем, після смерті дружини позивача в лютому 1999 року 15 травня цього ж року в його будинок переїхала проживати ОСОБА_2, яка була одинокою. З цього часу і до дня її смерті вони проживали разом з позивачем та вели спільне господарство.
В оглянутому судом паспорті позивача відсутні відмітки про реєстрацію шлюбу як з ОСОБА_2, так і з іншими особами.
З копії сертифіката про право на земельну частку (пай) серії КВ № 0094681 вбачається, що ОСОБА_2. за життя належало право на земельну частку (пай)
На підставі зазначених вище доказів суд вважає доведеним факт , що ОСОБА_1 спільно проживав та вів спільне господарство з ОСОБА_2 з 15 травня 1999 року до дня її смерті ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідно до ст. 1264 ЦК України особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім"єю не менше як п"ять років до часу відкриття спадщини мають право на спадкування за законом у четверту чергу.
Оскільки встановлення факту проживання однією сім"єю з спадкодавцем породжує юридичні наслідки , даний факт підтверджується вищезазначеними доказами, суд дійшов до висновку , що вимоги заявниці підлягають задоволенню.
На підставі ст.ст.256-259 ЦПК України, керуючись ст.ст. 10,60,212,213,214 ЦПК України, суд
вирішив:
Встановити факт проживання ОСОБА_1 однією сім"єю з ОСОБА_2 з 15 травня 1999 року до дня її смерті ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня проголошення , якщо заяву про його апеляційне оскарження не було подано.
В разі подання заяви про апеляційне оскарження рішення , але неподання апеляційної скарги в двадцятиденний строк з часу подання заяви рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
В разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області через суд першої інстанції з одночасним надісланням апелянтом копії скарги до апеляційного суду.
Заява про апеляційне оскарження рішення подається до суду першої інстанції протягом десяти днів з дня проголошення рішення; апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання вказаної заяви.
Головуючий суддя