Справа № 22-а-5392/2006 р. Категорія: визнання дій неправомірними
Головуючий 1-ї інстанції Бабкова Т.В. Доповідач: Черкасов В.В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 жовтня 2006 року судова колегія судової палати у цивільних справах
апеляційного суду Харківської області в складі:
Головуючого, судді - Черкасова В.В.
Суддів: - Овсяннікової А.І., Довгаль Г.П.
при секретарі - Голікової О.П.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Харкові адміністративну справу за апеляційною скаргою: ОСОБА_1, ОСОБА_2 на ухвалу Фрунзенського районного суду м. Харкова від 08 вересня 2006 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 про визнання неправомірними дій прокурора Харківської області та прокурора Балаклійського району Харківської області.
ВСТАНОВИЛА:
31 серпня 2006 року ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулися до суду з адміністративним позовом до відповідачів про визнання їх дій неправомірними.
Ухвалою Фрунзенського районного суду м. Харкова від 08 вересня 2006 року позовна заява була повернута позивачам в зв'язку з тим, що адміністративна справа не підсудна цьому суду.
В апеляційній скарзі позивачі просили скасувати ухвалу суду та матеріали справу направити для розгляду по суті до того ж суду в іншому складі суду, оскільки вважають, що суд не законно позбавив їх права належним чином захистити свої законі інтереси та права, постановивши ухвалу в порушення норм матеріального та процесуального закону.
Судова колегія, заслухавши доповідь судді апеляційного суду, пояснення осіб, які приймали участь по справі, перевіривши матеріали справи і обговоривши підстави апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
При цьому колегія суддів виходить з наступного.
Відмовляючи в прийнятті адміністративного позову згідно п.6 ч.З ст.108 КАС України, суд першої інстанції обгрунтовано виходив з того, що підстав для розгляду адміністративного позову за місцем проживання позивачів не вбачається, оскільки позов не відноситься до категорії справ передбачених ч.2.3,4 ст. 19 КАС України, тобто позивачі звернулися до суду не за місцем знаходження посадових осіб і на свій розсуд взмозі звернутися з аналогічним позовом до відповідних судів за місцем розташування відповідачів.
Такі висновки суду колегія суддів вважає правильними і зробленими у відповідності із зібраними по справі доказами.
Відповідно до ч.2 ст. 19 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання(перебування, знаходження) позивача.
Як вбачається із матеріалів справи, позивачі зверталися до відповідачів із заявами від імені співвласників сертифікатів СТОВ «Асіївське» про притягнення до кримінальної відповідальності посадових осіб адміністрації СТОВ «Асіївське», яке знаходиться в Балаклійському районі Харківської області. Тому, позивачі і вважали, що їх заяви відповідачами повинні була розглянуті в порядку встановленому ст. 97 КПК України, а не відповідно до Закону України «Про звернення громадян».
Отже, позивачі оскаржують дії відповідачів, пов'язаних з розглядом заяв, які стосуються інтересів саме співвласників СТОВ «Асіївське», а не самих позивачів.
Самі позивачі не заперечують, що з усіма скаргами та заявами вони зверталися саме, як представники, а не у зв'язку з порушенням їх особистих прав.
Таким чином, районним судом обгрунтовано у відповідності ч. 1 ст. 19 КАС України вказано позивачам, що ця справа вирішуються адміністративним судом за місцем знаходження відповідачів.
За таких обставин колегія суддів вважає, що ухвала суду законна і обгрунтована; підстав для її скасування не вбачається.
Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 195,196,199 ч.1 п.1, ст.ст.200. 205 ч.1 п. 1, ст.ст.206,211,254 КАС України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1, ОСОБА_2 - відхилити.
Ухвалу Фрунзенського районного суду м. Харкова від 08 вересня 2006 року-залишити без змін.
Ухвала суду Апеляційної інстанції набирає законної сили негайно, однак може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного Суду України протягом одного місяця з дня її проголошення.