УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Кримінальне провадження № 124/5400/13-к
02.08.2013 року м. Сімферополя
Центральний районний суд м. Сімферополя АР Крим у складі:
головуючого судді Благодатної О.Ю., при секретарі Кривозубової Т.О., за участю прокурора Шевцової Г.В., обвинуваченого ОСОБА_1, розглянув в підготовчому судовому засіданні обвинувальний акт кримінального провадження №12013130390002318, що надійшов від Прокуратури Центрального району м. Сімферополя 01.07.2013 р., відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (запобіжний захід - не обирався) за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.190 КК України,
ВСТАНОВИВ:
До Центрального районного суду м. Сімферополя АР Крим надійшло кримінальне провадження №12013130390002318 відносно ОСОБА_1
В діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч.2 ст.190 КК України.
В підготовчому судовому засіданні прокурор заявив про можливість призначення справи до судового розгляду у відкритому судовому засіданні, вважав за необхідне обрати обвинуваченому запобіжний захід утримання під вартою, оскільки останній ухилявся від суду.
Обвинувачений не заперечував призначити справу до розгляду, проти клопотання прокурора заперечував, клопотань не заявив.
Під час підготовчого судового засідання не встановлено підстав для прийняття рішень, передбачених п.п.1-4 ч.3 ст.314 КПК України.
Таким чином, суд вважає можливим призначити відкрите судове засідання у зазначеному провадженні.
Розглянувши клопотання прокурора про обрання запобіжного заходу обвинуваченому, вирішив наступне.
Ухвалою суду від 12.07.2013 року обвинуваченого було оголошено у розшук.
02.08.2013 року встановлено місцезнаходження обвинуваченого ОСОБА_1, відновлено провадження у справі.
Згідно до ч.3 ст.315 КПК України під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого.
Згідно ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Відповідно ст. 178 КПК України, при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов'язаний оцінити в сукупності всі обставини, у тому числі: вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного, обвинуваченого винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, обвинувачується; вік та стан здоров'я підозрюваного, обвинуваченого; міцність соціальних зв'язків підозрюваного, обвинуваченого в місці його постійного проживання, у тому числі наявність в нього родини й утриманців; наявність у підозрюваного, обвинуваченого постійного місця роботи або навчання; репутацію підозрюваного, обвинуваченого; майновий стан підозрюваного, обвинуваченого; наявність судимостей у підозрюваного, обвинуваченого; дотримання підозрюваним, обвинуваченим умов застосованих запобіжних заходів, якщо вони застосовувалися до нього раніше; наявність повідомлення особі про підозру у вчиненні іншого кримінального правопорушення;розмір майнової шкоди, у завданні якої підозрюється, обвинувачується особа, або розмір доходу, в отриманні якого внаслідок вчинення кримінального правопорушення підозрюється, обвинувачується особа, а також вагомість наявних доказів, якими обґрунтовуються відповідні обставини.
Злочин, у скоєнні якого обвинувачується ОСОБА_1, є злочинами середньої тяжкості, за який передбачено покарання у вигляді позбавленні волі до 3 років.
Також, при обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою суд враховує, що ОСОБА_1 є громадянином України, неодружений, неповнолітніх дітей на утриманні не має, раніше судимий (підозру у вчиненні злочину за зазначеним провадженням пред'явлено у період випробувального строку), переховувався від суду, що дає суду достатньо підстав вважати відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 184 КПК України, про наявність ризиків, передбачених у п. 1,2,3, 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України.
Відповідно до п. 2 ч.2 ст. 183 КПК України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою застосовується до раніше судимої особи, яка підозрюється чи обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до 3 років, якщо буде доведено,що, перебуваючи на волі,ця особа переховувалась від органу розслідування чи суду, перешкоджала провадженню або їй повідомлено про підозру у вчиненні іншого злочину.
На підставі ч.3 ст. 183 КПК України суд при обранні застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою зобов'язаний визначити розмір застави, достатній для забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим обов'язків, передбачених цим Кодексом.
Згідно ч. 5 ст. 182 КПК України розмір застави відносно особи, яка підозрюється у скоєнні злочину середньої тяжкості, встановлено від 1 до 20 розмірів мінімальної заробітної плати.
З урахування особи обвинуваченого ОСОБА_1, суд вважає необхідним встановити розмір застави 20 мінімальних заробітних плат, що складає - 22940 грн.
Керуючись ст. ст. 32,110, 131, 132, 176 - 178, 182, 183, 186, 193-196, 197, 202, 309, 315-316, 369-372 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Призначити судовий розгляд у кримінальному провадженні відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.190 КК України, на 08.08.2013 року на 11-00 год. у відкритому судовому засіданні (м. Сімферополь, вул. Турецька,21 каб.12).
Розгляд справи здійснювати одноособово.
Обрати стосовно обвинуваченого ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Шевченково, Бахчисарайського району, громадянина України, зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в ССІ № 15 УГУДУІН в АРК, припровадивши через ІВУ м. Сімферополя, на строк 60 днів, починаючи з 02.08.2013 року, тобто до 30.09.2013 року.
У випадку сплати застави на депозитний рахунок Центрального районного суду м. Сімферополь в АР Крим (Банк отримувача ГУ Державної казначейської служби України в АРК ЄДРПОУ 26273942, МФО 824026, рахунок 37319012000604 ) суму застави 22940 грн., ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, звільнити з - під варти.
Відповідно до вимог ч.5 ст. 194 КПК України при сплати застави у розмірі 22940 грн. покласти на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зобов'язання:
- прибувати до суду за першою вимогою;
- не відлучатись із населеного пункту, в якому він зареєстрований і фактично проживає, без дозволу суду і прокурора;
- повідомляти суд і прокурора про зміну свого місця проживання;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон.
В судове засідання викликати учасників кримінального провадження.
Копію ухвали вручити учасникам кримінального провадження.
Ухвала може бути оскаржена в частині обрання запобіжного заходу до Апеляційного суду АР Крим протягом 5 днів з дня її проголошення через суд першої інстанції.
Суддя: О. Ю. Благодатна