Судове рішення #3144199
Справа № 2-689

Справа № 2-689

2008 року

        кат № 36

 

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м       У к р а ї н и

 

17 квітня 2008 року Балаклавський районний суд міста Севастополя в складі:

            головуючого-судді Ліморенко І.І.,

            при секретарі _Степанової Ю.Ю.,

            за участю: позивача ОСОБА_1 .,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду (міста Севастополя) цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради народних депутатів, третьої особи ОСОБА_2 про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно,

встановив:

 

Позивач звернувся до суду із позовом до відповідача про визнання право власності у порядку спадкування на домоволодіння та земельну ділянку, розташовані за адресою: АДРЕСА_1.

У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, пояснив суду, що житловий будинок та земельна ділянка площею 0,0857 га, розташовані на адресою:АДРЕСА_1  належали на праві приватної власності його матері ОСОБА_3 , яка ще за час життя склала заповіт згідно якого все майно, яке буде належити їй на час смерті вона заповіла позивачу. Після смерті ОСОБА_3. ОСОБА_1. у встановлений законом строк до нотаріальної контори з заявою про вступ до спадщини згідно заповіту не звертався, звернувшись у січня 2008 року до нотаріальної контори йому було відмовлене в отриманні свідоцтва про право власності на спадкове майно за заповітом оскільки він пропустив шості місячний термін для звернення.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи сповіщалася належним чином, до початку судового засідання від представника відповідача надійшла заява про розгляд справи за його відсутність.

Третя особа у судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи сповіщався належним чином, до початку судового засідання надіслав на адресу суду заяву про згоду з позовними вимогами, та розгляд справи за його відсутність.

Суд, вислухавши пояснення позивача, допитавши свідків, дослідивши матеріали справи прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Судом встановлено, щоІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3. Після її смерті залишилося спадкове майно, а саме: домоволодіння АДРЕСА_1 , яке вона ще за час життя заповіла сину ОСОБА_1 , позивачу по справі, який до нотаріальної контори з заявою про вступ до спадщини не звертався, але фактично продовжував мешкати у спадковому приміщенні. Цей факт підтверджується свідчення свідків ОСОБА_4., ОСОБА_5., ОСОБА_6., які пояснили суду, що ОСОБА_1. є рідним сином ОСОБА_3., та до смерті своєї матері та після неї мешкає у домі АДРЕСА_1 , доглядає за домом, проводить ремонт, оброблює земельну ділянку.

На даний час позивачу необхідно визнати право власності на спадкове майно, оскільки він не має можливості у повній мірі розпоряджатися домоволодінням.

Домоволодіння належало матусі позивача на праві приватної власності.

Брат позивача - третя особа по справі ОСОБА_2 , на спадкове майно не претендує, про що свідчить його заява про згоду з позовними вимогами, та довідка з нотаріальної контори, що він не звертався з заявою про вступ до спадщини після смерті ОСОБА_3. 

Відповідно до ч. 1 ст. 1268 ЦК України Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України Спадкоємець, який постійно проживає разом із спадкоємцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 цього кодексу, він не заявив про відмову від неї. 

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 209, 213-215 ЦПК України у відповідності до ст.ст. 1218, 1268 ЦК України, суд 

 

вирішив:

 

Позовні вимоги ОСОБА_1задовольнити у повному обсязі.

            Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно за заповітом, яке лишилося після смерті ОСОБА_3 , а саме: житловий будинок та земельну ділянку, розташовані за адресою - АДРЕСА_1 .

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду міста Севастополя шляхом подачі в Балаклавський районний суд міста Севастополя заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення і шляхом подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження в Балаклавський районний суд міста Севастополя, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

 

Суддя Балаклавського районного суду

Міста Севастополя                                                                               

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація