ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД |
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 год. 30 хв. м. Черкаси
28 жовтня 2008р. Справа № 2-а-63/08
За позовом управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси
до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1
про стягнення заборгованості у сумі 20 грн.84 коп.
Суддя Новікова Т.В.
Секретар Шульга О.В.
Судове засідання проведено за участю представників:
позивача - ОСОБА_2.(за дов. Управління ПФУ в Придніпровському районі від 20.10.2008
№9002/07),
відповідача - не з'явилися.
Обставини справи:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом від 22.09.2008р. № 7970/07, в якому просить стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 на користь управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси заборгованість зі збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 20грн. 84 коп. за період з 01.01.2005 р. по 30.03.2005 р. В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на порушення СПД ОСОБА_1 вимог п.6 ст.20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003р. №1058-ІV, згідно якого відповідач зобов'язаний в установлені строки та в повному обсязі сплачувати страхові внески.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.
Відповідача двічі належним чином (рекомендованим листом) повідомлено про дату, час і місце судового розгляду за місцем його державної реєстрації, проте до суду не з'являвся, явку своїх представників на судове засідання не забезпечив. У зв'язку з нез'явленням представника відповідача та ненаданням витребуваних доказів розгляд справи відкладався, ухвала про призначення розгляду справи та повістки направлялися відповідачу за наявною у матеріалах справи адресою. Заперечення проти адміністративного позову від відповідача до суду не надходило.
Відповідно до ст.128 КАС України справа вирішується на підставі наявних у матеріалах справи доказів.
На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 24.10.2008 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 07.11.2008 р., про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з врахуванням вимог ч.4 ст. 167 КАС України.
Розглянувши поданий адміністративний позов та додані до нього матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких грунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в установленому порядку зареєстрована платником і зобов'язана сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду України. Згідно з поданим відповідачем розрахунком суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за І квартал 2005 року, зокрема, фіксований страховий внесок у сумі 83 грн.84 коп. за січень та лютий 2005 р. та 81 грн.14 коп. за березень, який відповідно до Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів підприємницької діяльності» та Закону України «Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок громадян» становить 42 відсотки (єдиного податку) та 10 відсотків (фіксованого податку). Згідно акту № 1941 від 06.08.2008 р. перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та своєчасності сплати зобов'язання зі збору на обов'язкове державне пенсійне страхування відповідачу нараховано збір за обліковий період в сумі 83 грн. 84 коп., крім того, зараховано до Пенсійного фонду України сума - 63грн.00коп., тому належна до сплати сума фіксованого страхового внеску складає 20 грн. 84 коп. Управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси направило відповідачеві вимогу від 06.08.2008 р. № Ф-1941-У про сплату боргу на суму 20 грн.24 коп., яку СПДОСОБА_1 отримала 14.08.2008, про що свідчить її підпис на поштопаному відправленні.
З огляду на зазначене та заслухавши представника позивача, дослідивши наявні у справі докази суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до п.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, зареєстрованої Міністерством юстиції України 16.01.2004 за №64/8663 (далі - Інструкції), страхувальники є платники страхових внесків.
Згідно із ст. 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058 від 09.07.2003р. (далі - Закон № 1058-ІV), страховими внесками є кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше, а також кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону. Частиною 2 ст. 5 Закону передбачено, що виключно цим Законом визначається порядок нарахування, обчислення та сплата страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками.
Частина 6 ст. 20 Закону № 1058-ІV передбачає, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для відповідача є календарний місяць.
Відповідно до ст.ст. 18, 20 Закону №1058 та Інструкції, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування платники сплачують до Пенсійного фонду України в установлені строки та в повному обсязі.
Зокрема, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, придбання спеціального торгового патенту), та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку визначеному цим Законом у фіксованому розмірі (п.4 ч. 8 Прикінцевих положень Закону №1058).
Законом України «Про вирішення питання щодо заборгованості суб'єктів господарської діяльності, які застосовують особливі умови оподаткування, обліку та звітності, у зв'язку з не перерозподілом Державним казначейством України частини податків до Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування на випадок безробіття протягом 2004 р.- І кварталу 2005р.» від 16.03.2006 № 3583, врегульовано питання сплати фіксованої ставки на рівні різниці між частиною єдиного або фіксованого податку, що не надійшли до Пенсійного фонду.
Як вбачається зі змісту позовних вимог, відповідач за І квартал 2005р. зобов'язаний сплатити фіксований страховий внесок за січень-лютий 2005р. на суму 83 грн.84 коп. Оскільки відповідачем зараховано до Пенсійного фонду України суму збору 63грн.00 коп., тому належна до сплати сума фіксованого страхового внеску складає 20грн.84 коп., про що свідчить вимога від 06.08.2008р. № Ф-1941-У, що підлягає сплаті, відповідно до Закону №1058. Отже, позивач правомірно звернувся до суду з позовними вимогами про стягнення з СПД ОСОБА_1 заборгованості у сумі 20грн.84коп. зі збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Беручи до уваги те, що суму страхових внесків до Пенсійного фонду України у розмірі 20 грн.84 коп. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надавав, тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст.9, 69-71, 94, 97, 158-163 КАС України, Черкаський окружний адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, реєстраційний номерНОМЕР_2
на користь Управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси (18016, м.Черкаси, вул.Г.Сталінграда, 10, Р\Р 256083011731, ОПЕРВ обласного управління Ощадбанку м.Черкаси МФО354507 код 21366934) заборгованість на суму 20 грн.84 коп.(двадцять гривень вісімдесят чотири копійки).
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий |
Т.В. Новікова |