У х в а л а
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 липня 2013 рокум. Київ
Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Парінова І.К., розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Куликівського районного суду Чернігівської області від 15 травня 2013 року та ухвалу апеляційного суду Чернігівської області від 13 червня 2013 року в справі за позовом ОСОБА_2 до приватного підприємства «Смолянка-Агро» про розірвання договорів оренди землі та стягнення заборгованості по орендній платі,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_2 звернувся до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що 01 вересня 2010 року між сторонами були укладені договори оренди землі № НОМЕР_1, № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3, за умовами яких він передав, а відповідач прийняв у строкове платне користування земельні ділянки сільськогосподарського призначення, що знаходяться на території Смолянської сільської ради Куликівського району Чернігівської області строком на 10 років. Посилаючись на те, що за період користування земельними ділянками орендар неналежним чином виконує умови договору оренди землі, просив припинити дію вищезазначених договорів шляхом їх розірвання та стягнути на його користь з ПП «Смолянка-Агро» заборгованість по орендній платі у розмірі 440 грн 67 коп.
Рішенням Куликівського районного суду Чернігівської області від 15 травня 2013 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Чернігівської області від 13 червня 2013 року, в задоволенні позовних вимог відмовлено.
У касаційній скарзі заявник просить скасувати рішення районного суду та ухвалу суду апеляційної інстанції, прийняти нове рішення про задоволення вимог позову, посилаючись на порушення судами норм процесуального права та неправильне застосуванням норм матеріального права.
Згідно статті 335 ЦПК України, під час розгляду справи в касаційному порядку суд перевіряє правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права в межах касаційної скарги.
Відповідно до пункту 5 частини 4 статті 328 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті касаційного провадження, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені у ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
Судом першої інстанції, з висновками якого погодився суд апеляційної інстанції, відповідно до ст. 212 ЦПК України повно, всебічно досліджено і оцінено обставини у справі, надані сторонами докази та правильно визначено юридичну природу спірних правовідносин.
Із матеріалів касаційної скарги й оскаржуваних судових рішень вбачається, що вони відповідають вимогам матеріального й процесуального права, а викладені в касаційній скарзі доводи висновків судів не спростовують та не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, у зв'язку з чим у відкритті касаційного провадження у справі слід відмовити.
Керуючись п. 5 ч. 4 ст. 328 ЦПК України,
у х в а л и в:
Відмовити ОСОБА_2 у відкритті касаційного провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до приватного підприємства «Смолянка-Агро» про розірвання договорів оренди землі та стягнення заборгованості по орендній платі.
Додані до скарги матеріали повернути заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого спеціалізованого
суду України з розгляду цивільних
і кримінальних справ І.К. Парінова