Справа № 2-1308 2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.09.2007 року Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого - судді - Фурдилов В. М.
при секретарі - Янова В. М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Охтирка справу за позовною заявою
ОСОБА_1 до
Виконкому охтирської міської ради, відділ архітектури і містобудування Охтирського міськвиконкому, 3-тя особа Охтирська міська державна нотаріальна контора. про визнання права власності на нерухоме майно, -
встановив:
Позивачка звернулася в суд із зазначеним позовом до відповідачів прохаючи визнати за нею право власності на жилий будинок на території домоволодіння по АДРЕСА_1
В судовому засіданні позивачка свої вимоги підтримала і пояснила, що в ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її батько, але при житті він на території домоволодіння по пАДРЕСА_1 на підставі рішення Охтирського виконкому міської ради побудував новий будинок та прибудову тамбур і кімнати, але з невідомих їй причин в експлуатацію будівництво здане так і не було, після смерті батька вона прийняла спадщину, однак при оформленні відповідних документів було встановлено, що будинок не зареєстрований відповідним чином, а тому прохала задовольнити її позов.
Представник відповідача позов визнав і не заперечує проти визнання права власності на будматеріали з яких побудовано зазначений вище будинок за позивачкою.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін та дослідивши наявні в справі письмові докази, суд вважає за необхідне вимоги позивачки задовольнити.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер батько позивачки -ОСОБА_2 та після його смерті позивачка, згідно свідоцтва про право на спадщину за законом набула право власності на спадкове майно у вигляді жилого будинку з господарськими та побутовими спорудами і будівлями в АДРЕСА_1 Відповідно до ч. 5 ст. 376 ЦК України, суд на вимогу власника земельної ділянки може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
Враховуючи наведені обставини та надані позивачкою письмові докази, а також те, що визнання за нею права власності на будинок не порушує права, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, оскільки вона є власником майна та відповідно до ст. 392 ЦК України може пред'явити позов про визнання права власності, якщо це право оспорюється або не визнається.
На підставі викладеного та керуючись ст. 376, ЦК України, ст. ст. 10, 60, 212-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ :
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити та визнати за нею право власності на нерухоме майно, а саме житловий будинок розташованого по АДРЕСА_1 Рішення може бути оскаржене до Сумського апеляційного суду через Охтирський міськрайонний суд протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яку може бути подано протягом 10 днів з дня винесення рішення.