№ справи:121/267/13-ц Головуючий суду першої інстанції:Чорна О.В.
№ провадження:22-ц/190/3379/13Доповідач суду апеляційної інстанції:Руснак А. П.
________________________________________________________________________________
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"31" липня 2013 р. колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді:Руснак А.П.,
суддів:Берзіньш В.С., Кірюхіної М.А.,
при секретарі:Рижих М.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_6 до громадської організації «Антикорупційний комітет Великої Ялти», голови громадської організації «Антикорупційний комітет Великої Ялти» ОСОБА_7, треті особи ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, Головне управління юстиції Міністерства юстиції України в АРК про визнання незаконним та скасування рішень загальних зборів від 05 вересня 2012 року, визнання дій незаконними, за апеляційними скаргами ОСОБА_6 та голови громадської організації «Антикорупційний комітет Великої Ялти» ОСОБА_7 на рішення Ялтинського міського суду АРК від 06 лютого 2013 року,
в с т а н о в и л а :
ОСОБА_6 звернувся до суду з вищезазначеним позовом, мотивуючи вимоги тим, що зібрання 05 вересня 2012 року проведено з порушенням вимог статуту, без його повідомлення, у відсутності кворуму, у зв'язку з чим виключення його з числа членів Антикорупційного комітету є незаконним.
Рішенням Ялтинського міського суду АРК від 06 лютого 2013 року позовні вимоги ОСОБА_6 задоволені частково.
Визнано незаконним та скасовано рішення загальних зборів громадської організації «Антикорупційний комітет Великої Ялти» від 05 вересня 2012 року в частині виключення з членів громадської організації «Антикорупційний комітет Великої Ялти» ОСОБА_6
Визнано незаконними дії голови громадської організації «Антикорупційний комітет Великої Ялти» ОСОБА_7 в частині не повідомлення ОСОБА_6 про скликання та порядок денний зборів 05 вересня 2012 року не пізніше ніж за два тижні до скликання.
В іншій частині відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_6 просить скасувати рішення суду першої інстанції, ухвалити нове рішення про задоволення позовних вимог в повному обсязі, посилаючись на те, що суд неповно з'ясував обставини справи та припустився низки процесуальних порушень.
В апеляційній скарзі голова громадської організації «Антикорупційний комітет Великої Ялти» ОСОБА_7 просить скасувати рішення суду першої інстанції, ухвалити нове рішення про відмову в позові. Доводи апеляції зводяться до того, що рішення суду першої інстанції ухвалено з порушенням норм процесуального права та неправильним застосуванням норм матеріального права. Зокрема, суд не звернув уваги на те, що про проведення зборів позивача було повідомлено телефоном, а статут організації не передбачає конкретного порядку повідомлення, як і джерела фінансування почтових розходів. Крім того, позивач не оскаржив його дії до загальних зборів організації, як це визначено статутом.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення осіб, які з'явилися до суду апеляційної інстанції, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційних скарг, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційні скарги не підлягають задоволенню з таких підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що громадська організація «Антикорупційний комітет Великої Ялти» зареєстрована як юридична особа і діє на підставі статуту, зареєстрованому ГУ юстиції Міністерства юстиції 28 лютого 2011 року.
Позивач був членом цієї організації з 17 квітня 2012 року. 05 вересня 2012 року рішенням загальних зборів за присутності 7 членів організації з 13 її членів, його виключено з членів організації.
Задовольняючи частково позовні вимоги ОСОБА_6, суд першої інстанції виходив з того, що при його виключенні з членів громадської організації було порушено порядок проведення загальних зборів, а саме відсутні докази повідомлення позивач про дату та час проведення загальних зборів у будь-який спосіб.
З висновками суду судова колегія погоджується як такими, що відповідають обставинам справи та вимогам закону.
Статтею 98 ЦК України передбачено, що загальні збори учасників товариства мають право приймати рішення з усіх питань діяльності товариства, у тому числі із тих, що передані загальними зборами до компетенції виконавчого органу. Порядок скликання загальних зборів визначається в установчих документах товариства. Рішення загальних зборів може бути оскаржене учасником товариства до суду.
П.4.2 Статуту громадська організація «Антикорупційний комітет Великої Ялти» визначено, що вищим органом організації є загальні збори. Голова організації є одночасно головою загальних зборів. Про скликання та порядок денний зборів повідомляє Голова організації не пізніше ніж за два тижні до скликання. Збори вважаються правомочними, якщо в їх роботі бере участь більш ніж половина всіх членів організації.
Заперечуючи проти позовних вимог ОСОБА_7 послався на те, що порядок повідомлення про скликання зборів статутом не конкретизовано і повідомлення телефоном є належним засобом повідомлення. Однак доказів повідомлення у будь-який спосіб, апелянт на надав.
З огляду на викладені обставини суд зробив обгрунтований висновок про часткове задоволення позову. Інші доводи апеляційних скарг суттєвими не являються і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели або могли призвести до неправильного вирішення справи.
З'ясувавши в достатньо повному обсязі права та обов'язки сторін, обставини справи, перевіривши докази та надавши їм правову оцінку, суд ухвалив рішення, що відповідає вимогам закону.
Як таке, що ухвалено з дотриманням вимог матеріального та процесуального права, рішення у відповідності до вимог ч. 1 ст. 308 ЦПК України має бути залишено без змін, а апеляційні скарги підлягають відхиленню.
На підставі викладеного і керуючись статтями 303, 304, 308, 313, 315, 317, 319, 324, 325, 327 ЦПК України, колегія суддів судової палати у цивільних справах
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_6 відхилити.
Апеляційну скаргу голови громадської організації «Антикорупційний комітет Великої Ялти» ОСОБА_7 відхилити.
Рішення Ялтинського міського суду АРК від 06 лютого 2013 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку у двадцятиденний строк.
Судді: