Судове рішення #313065
3/286-3688

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"09" листопада 2006 р.

Справа № 3/286-3688


Господарський суд Тернопільської області

у складі   судді Турецького І.М.             

Розглянув справу

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю „Західшпон” м. Івано-Франківськ  вул. Грушевського 11\40

до відповідача: Бережанського районного  відділу  УМВСУ в Тернопільській області  м. Бережани  вул. С.Бандери,8 Тернопільської області

за участю представників сторін:

від позивача:  не явився

від відповідача:  Стукало М.С.  представник по довіреності №5449 від 09.10.2006 року (знаходиться у матеріалах справи)

Суть справи:       До господарського суду Тернопільської області поступила позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю „Західшпон” м. Івано-Франківськ  вул. Грушевського 11\40 до Бережанського районного  відділу  УМВСУ в Тернопільській області  м. Бережани  вул. С.Бандери,8 Тернопільської області, в якій позивач просить стягнути з відповідача  930 грн.  матеріальної шкоди та 7000 грн. моральної шкоди , завданої неправомірними діями  працівниками  відповідача.

Відповідач проти позову заперечує ,посилаючись на те, що вилучення  лісоматеріалів було здійснено  у відповідності чинного законодавства України ,а тому не має підстав для задоволення позовних вимог позивача.

    В порядку ст.20,22,81-1 ГПК України  в розпочатому судовому засіданні роз’яснено права  представників сторін.

Розглянувши матеріали справи, всебічно та повно дослідивши обставини справи, та вислухавши доводи та заперечення представників сторін, суд встановив наступне:

7 лютого 2006 року  водій  Кузик В.В.  своєю автомашиною марки КАМАЗ державний номер 2558 ІС  перевозив  лісопродукцію  по накладній №13 від 7 лютого  2006 року та наказу про відпуск  лісопродукції №18 від 7.02.2006 року  виданий приватним підприємцем Унгурян Г.І.

В процесі транспортування  вказаних лісоматеріалів автомашина  поламалася в м. Бережани  Тернопільської області і подальше транспортування  його  було неможливе. А тому, за вказівкою  представника  позивача Дурисвіт Я.Б. вказані лісоматеріали   були вигружені  на території підприємства ДП ЗАТ УРГ „Бережаниагропродукт” з дозволу  керівника підприємства

9 лютого 2006 року  в Бережанський райвідділ  УМВСУ  поступила  інформація ,про те , що на території підприємства ДП ЗАТ УРГ „Бережаниагропродукт” знаходяться лісоматеріали невідомого походження. Дане повідомлення було  зареєстроване у  спеціальному журналі ЖРЗПЗ №18  від 11.02.2006 року.

14 лютого 2006 року  працівниками  відповідача з метою перевірки  і збереження  затриманої лісопродукції було  вилучено вказані лісоматеріали  і перевезені на зберігання на склад  Бережанського ДЛМГ, про що було складено відповідний акт  про вилучення.

14 лютого 2006 року   інженером охорони  лісу Ковальчуком М.М в присутності працівників  відповідача  було визначено   сортність та кубомасу  задержаної лісопродукції, про що було складено відповідний акт.

15.03.2006 року  працівниками  відповідача було дано дозвіл  забрати вилучені лісоматеріали і 17 .03.2006 року  позивач забрав  тимчасово задержаний лісоматеріал, про що  позивачем було надано розписку про отримання вказаного товару.

У відповідності ст.33 ГПК України  кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу  своїх вимог і заперечень.

Докази надаються  сторонами  та іншими учасниками  судового процесу.

В результаті неодноразових  поїздок  представника ТзОВ „Західшпон” Дурисвіт Я.Б. із м. Галич  Івано –Франківської області в м. Бережани  Тернопільської області з метою  затриманої лісопродукції  було затрачено  930 грн.

Позивачем в судовому засіданні  документально не було доведено, що  представником ТзОВ „Західшпон” в результаті  тимчасового затримання  лісоматеріалу  було затрачено 930 грн.

При таких обставинах  позовні вимоги позивача  в частині щодо стягнення  930 грн. документально не обґрунтовані і задоволенню не підлягають.

Позивач  просить стягнути  з відповідача 7000 грн. моральної шкоди, і в обґрунтування своїх позовних вимог щодо стягнення моральної шкоди ,посилається на наступне:

- незаконні дії працівників міліції ,що виразилися у вилученні  лісоматеріалів  методом насильства, без будь-яких  процесуальних документів про вилучення   вказаних лісоматеріалів ;

- неправомірні дії працівників міліції щодо спричинення директору  підприємства позивача   моральної шкоди ,яка відобразилася   в приниженні честі  та гідності  з сторони працівників міліції , коли вони озброєні  не допускали  його до  тимчасово затриманого товару , принизливо відносилися при поясненні і наданні  документів  про походження лісоматеріалів  та законності його придбання;

- слухи  про нібито незаконні операції  з лісоматеріалами  негативно  відобразились  на іміджі  як директора підприємства, підірвало престиж  перед покупцями та постачальниками лісоматеріалів ,негативно вплинули на відносини  з партнерами по бізнесу.

- а також незаконні дії  працівників міліції суттєво  принизили  керівника підприємства  безпосередньо  перед працівниками  колективу ТзОВ „Західшпон”.

У відповідності  Закону України  від 1 грудня  1994 року „Про порядок  відшкодування  шкоди ,завданої громадянинові  незаконними діями  органів дізнання ,попереднього слідства ,прокуратури  і суду” та Постанови Пленуму Верховного суду України  від 31 березня 1995 року №4 „Про судову практику  в справах про відшкодування  моральної (немайнової) шкоди „    Роз’яснення  ВАСУ від 29 лютого  1996 року №02-5\95 „Про деякі питання практики  вирішення  спорів ,  пов”язаних  з відшкодуванням  моральної

шкоди „ необхідне документальне підтвердження  неправомірних дій працівників міліції  та документальних доказів  спричинення моральної шкоди юридичній особі.

     Оскільки позивач документально не довів що  неправомірними діями   спричинено  ТзОВ „Західшпон” моральної шкоди, яка оцінена в 7 000 грн., а тому позовні вимоги позивача в частині стягнення моральної шкоди документально не обґрунтовані і задоволенню не підлягають.

Щодо спричинення моральної шкоди  директору підприємства  як фізичній особі, то вказані  спори не підлягають розгляду в господарських судах України.

Керуючись Конституцією України,  Законом України  від 1 грудня  1994 року „Про порядок  відшкодування  шкоди ,завданої громадянинові  незаконними діями  органів дізнання ,попереднього слідства ,прокуратури  і суду” , Законом України №565-12 „Про міліцію” та Постановою Пленуму Верховного суду України  від 31 березня 1995 року №4 „Про судову практику  в справах про відшкодування  моральної (немайнової) шкоди „  ,    Роз’ясненням  ВАСУ від 29 лютого  1996 року №02-5\95 „Про деякі питання практики  вирішення  спорів ,  пов”язаних  з відшкодуванням  моральної шкоди „ , ст. ст.43,49,82-85 ГПК України, суд  


ВИРІШИВ:

1.В  позові по даній справі відмовити.

2.На дане рішення, яке не вступило в  законну силу сторонами по справі може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного господарського суду  на протязі  десяти днів з дня його підписання , 13  листопада 2006 року, через місцевий господарський суд Тернопільської області

     3.Рішення направити сторонам по справі.


 


Суддя                                                                                          І.М. Турецький

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація