Судове рішення #31300267


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

01.08.13р. Справа № 904/4411/13


За позовом Публічного акціонерного товариства комерційного банку "ПриватБанк"

(м.Дніпропетровськ)

до В-1: Товариства з обмеженою відповідальністю "Українське Фінансове Агентство "ВЕРУС"

( м. Дніпропетровськ )

В.-2: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

( смт. Путила Чернівецької області)

про стягнення 38 206 грн. 02 коп.

Суддя Кощеєв І.М.


Представники:

від позивача: Корнюшов С.В. - представник (дов. № 2724-О від 04.09.12р.)

від відповідача - 1: не з`явився

від відповідача - 2: не з`явився


СУТЬ СПОРУ:

Позивач звернувся до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до відповідачів про стягнення солідарно заборгованості згідно договору банківського рахунку № CV0FYB від 23.03.2006 р. та додатку до нього № 7 від 30.01.2008 р., укладених між сторонами, у розмірі 38 206 грн. 02 коп. Ціна позову складається з: суми заборгованості за кредитом у розмірі 8 975 грн.61 коп., суми заборгованості по процентам за користування кредитом у розмірі 17 827 грн. 87 коп., суми пені за несвоєчасність виконання зобов'язань за договором у розмірі 11 402 грн. 54 коп.

Підстави з якими Позивач пов'язує свої позовні вимоги: Відповідач-2 не виконав свої зобов"язання за Договором кредиту, щодо своєчасного повернення сум отриманого кредиту та своєчасної сплати нарахованих за користування кредитними коштами відсотків у встановлені Кредитним договором терміни, а Відповідач-1 свої зобов"язання щодо договору поруки .

Представники відповідачів двічі на виклик суду в судове засідання не з"явилися. Відповідачі були належним чином повідомлені судом про час і місце проведення судових засідань.

Від Відповідача-1 надійшло клопотання про розгляд справи без участі його представника. Крім того Відповідач-1 у своєму клопотанні зазначив, що позовні вимоги Позивача визнає у повному обсязі.

Від Відповідача-2 до суду надійшли заперечення, які ОСОБА_1 адресував не господарському суду, а надсилав 08.09.2009 р. до Путивльського районного суду. Згідно вказаного заперечення, ОСОБА_1 проти задоволення позовних вимог щодо стягнення з нього заборгованості в сумі 12 381 грн. 13 коп., зазначаючи на тому, що відповідно до квитанції №1 від 12.01.2009 року, він сплатив 10 035 грн. в касу КБ „ПриватБанк" (квитанція №1 від 12.01.2009 р.) і таким чином вважає, що всі зобов'язання згідно договору кредиту № CVG FYB банківського рахунку від 23.03.2006 року ним виконані. Крім того, Відповідач зазначає на тому, що в той же день працівники філії КБ „ПриватБанк" в смт. Путила кредитну карту забрали та повідомили, що заборгованості за ним ніякої не значиться. Ніяких повідомлень про наявність в нього заборгованості згідно договору кредиту від КБ „ПриватБанк" йому не надходило.

Представник Позивача у судовому засіданні зазначив, що заборгованість Відповідача перед Банком виникла після 12.01.2009 р. ( сплати 10 035 грн. в касу КБ „ПриватБанк" ) і зазначена сума врахована при здійснені Банком розрахунку боргу. Також, представник Позивача вказав на те, що Відповідач не повертав до Банку кредитну карту.

Клопотання про відкладення розгляду справи від відповідачів до суду не надходили.

Господарський суд розглядає справу за наявними в ній документами.

Клопотання про застосування засобів технічної фіксації судового процесу ( аудіо запис ) представниками сторін не заявлялося.

У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника Позивача, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

23.03.2006 р., між ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" ( Банк ) та Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 ( Клієнт) укладено Договір банківського рахунку № CV0FYB.

30.01.2008 р. між сторонами було укладено Додаток 7 до Договору № CV0FYB банківського рахунка від 23.03.2006 р. "Про регламент надання мінімального бланкового овердрафтового кредиту на картковий рахунок" .

Відповідно до п. 1.1 Додатку 7 до Договору № CV0FYB Банк за наявності вільних грошових ресурсів зобов'язується здійснювати овердрафтове обслуговування Клієнта, що полягає в проведенні його платежів понад залишок коштів на картковому рахунку Клієнта.

Згідно з укладеним Кредитним договором Відповідачу було надано кредитний ліміт у розмірі 10 000 грн., зі сплатою відсотків за користування кредитом.

Овердрафтове кредитування Відповідача здійснюється Позивачем у межах ліміту і терміну, встановлених згідно з п. 1.3. Додатку 7, з періодом безперервного користування кредитом не більше 30 днів. Періодом безперервного користування кредитом є період часу, протягом якого безперервно існувало дебетове сальдо на картковому рахунку ( п. 1.4. Додатку 7 до Договору №CV0FYB ).

За користування кредитом у період з дати виникнення дебетового сальдо на картковому рахунку Відповідача після закриття банківського дня Відповідач сплачує відсотки, виходячи з диференційованої процентної ставки, розмір якої залежить від терміну користування кредитом і встановлений у розділі 4 додатку до Договору ( п. 3.1 Додатку 7 до Договору №CV0FYB ).

На підставі п. 3.2 Кредитного договору у разі порушення Клієнтом будь-якого з зобов'язань з погашення кредиту, передбачених цим Додатком до Договору, Клієнт сплачує Банку відсотки за користування кредитом у розмірі подвійної ставки річних інтервалу "16-30 днів" від суми залишку непогашеної заборгованості.

Відповідно до ст. 193 ГК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 525 ЦК України одностороння відмов від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо не встановлено договором або законом.

Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться ( ст. 526 ЦК України ).

Згідно зі ст. 1054 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа ( кредитодавець ) зобов'язується надати грошові кошти ( кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

Відповідно до ст. 530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк ( термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.

За розрахунками Позивача, станом на 10.01.2013 р., за Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 перед Банком виникла заборгованість за договором у розмірі 38 206 грн. 02 грн., з яких: заборгованість із простроченого кредиту - 8 975 грн. 61 коп.; заборгованість із сплати відсотків - 17 827 грн. 87 коп.; заборгованість із сплати пені - 11 402 грн. 54 коп.

Розрахунок заборгованості із простроченого кредиту, здійснений Позивачем враховує перерахування Відповідачем 12.01.2009 року, суми у розмірі 10 035 грн.

За твердженням представника Позивача ( не спростованим Відповідачем ), Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 дію Договору банківського рахунку не припиняв.

Отже, факт не виконання Відповідачем-2 зобов'язань за договором ( погашення суми кредиту, відсотків відповідно графіку, пені та суми комісії), матеріалами справи доведено ( Відповідачем-2 не спростовано ).

Ст. 546 ЦК України передбачає, що виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком.

11.11.2011 р. між ЗАТ Комерційним банком „ПриватБанк" ( Кредитор ) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Українське фінансове агентство "Верус" ( Поручитель ) укладений договір поруки № 80130СVPWO637, згідно з умовами якого Поручитель надає поруку перед Кредитором за виконання боржниками своїх обов'язків за до говором № CV0FYB від 30.01.2008 р.

Відповідно до п. 2 договору поруки, Поручитель відповідає перед Кредитором за виконання обов'язків за Кредитним договором в тому ж розмірі, що і Боржник включаючи сплату кредиту, процентів, нарахованих за користування кредитом, винагороди, штрафів, пені та інших платежів, відшкодування збитків, зазначених в Кредитному договорі.

Згідно з п. 4 договору поруки у випадку невиконання Боржником обов'язків за кредитним договором, Боржник і Поручитель відповідають перед Кредитором як солідарні боржники.

За договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов'язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов'язання боржником. Порукою може забезпечуватися виконання зобов'язання частково або у повному обсязі. Поручителем може бути одна особа або кілька осіб ( ст. 553 ЦК України ).

Відповідно до ст. 554 ЦК України у разі порушення боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки. Особи, які спільно дали поруку, відповідають перед кредитором солідарно, якщо інше не встановлено договором поруки.

Ст. 555 ЦК України передбачає, що у разі одержання вимоги кредитора поручитель зобов'язаний повідомити про це боржника, а в разі пред'явлення до нього позову - подати клопотання про залучення боржника до участі у справі.

Отримана Поручителем вимога Кредитора була залишена без виконання.

Тобто, поручитель в порушення умов договору та вказаних положень чинного законодавства свої зобов"язання перед Позивачем щодо погашення заборгованості Відповідача-2 за кредитним договором - не виконав ( доказів не надано ).

Враховуючи наведене, господарський суд вважає позовні вимоги Позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 22, 33, 44, 49, 69, 75, 82 - 85 ГПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Позивача - задовольнити.


Стягнути солідарно з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 та Товариства з обмеженою відповідальністю "Українського фінансового агентства "Верус" на користь Публічного акціонерного товариства комерційного банку "ПриватБанк" - 8 975 грн.61 коп. суми заборгованості за кредитом, 17 827 грн. 87 коп. суми заборгованості по процентам за користування кредитом, 11 402 грн. 54 коп. суми пені за несвоєчасність виконання зобов'язань за договором, 1 720 грн.50 коп. витрат на судовий збір, про що видати наказ.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.

Рішення суду може бути оскаржене протягом десяти днів з дня підписання рішення шляхом подання апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.

Повне рішення складено 01.08.2013 року


Суддя І.М. Кощеєв




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація