ГАГАРІНСКІЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
Эд.Ун.№763/4681/13-к
1-кп/763/227/13
ВИРОК
Іменем України
29 липня 2013 року м. Севастополь
Гагарінський районний суд міста Севастополя у складі:
головуючого-судді Щербакова В.В.
за участю секретаря Дегтярьової Г.А..,
за участю прокурора прокуратури Гагарінського району міста Севастополя Дружина К.К., захисника-адвоката ОСОБА_2,
розглянувши в судовому засідання в залі Гагарінського районного суду міста Севастополя кримінальне провадження яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42013140090004284 від 09.06.2013 року відносно
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця міста Севастополя, росіянина, громадянина України, який має середню освіту, офіційно не працюючого, неодруженого, зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1, фактично проживаючому за адресою: АДРЕСА_2, раніше судимому 10.06.2009 року Ленінським районним судом міста Севастополя за ст.190 ч.4, ст.306 ч.2, ст.307 ч.3, ст.309 ч.2, ст.311 ч.3, ст.317 ч.2 КК України до покарання у вигляді позбавлення волі на строк 3 роки 4 місяці, звільнений 15.07.2009 року по відбуванню терміну покарання, 26.12.2011 року засуджений Ленінським районним судом міста Севастополя за ст.309 ч.2 КК України до покарання у вигляді позбавлення волі на строк 3 роки, звільнений 05.04.2013 року у зв'язку з відбуттям строку покарання, який має не зняту та не погашену судимість,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 309 ч.2 КК України, суд,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 при невстановлених досудовим слідством обставинах, до 08 червня 2013 року, діючи умисно, повторно, посягаючи на встановлений законом порядок обігу наркотичних засобів та охорону здоров'я населення, без мети збуту, незаконно придбав три медичних одноразових шприци з речовиною темно-коричневого кольору (яка є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонений - концентратом із макової соломи), який незаконно, без мети збуту, зберігаючи при собі в зазначених медичних одноразових шприцах переніс приблизно о 14 годині 50 хвилин 08 червня 2013 року у двір будинку № 7, по вул. Н. Островської, в місті Севастополі. Після чого приблизно в 14 години 50 хвилин 08.06.2013 року ОСОБА_3 був зупинений міліціонером роти БПС УМВС України в місті Севастополі, яким згодом була викликана слідча - оперативна група Гагарінського РВ УМВС України в місті Севастополі. Після чого слідчим СВ Гагарінського РВ УМВС України в місті Севастополі в період часу з 14 годин 55 хвилин до 15 годин 30 хвилин в ході проведення огляду місця події, а саме у дворі будинку № 7, по вул. Н. Островської, в місті Севастополі, було виявлено і вилучено три медичних одноразових шприци з речовиною темно - коричневого кольору, яка відповідно до висновку судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів № 187 від 18.06.2013 року є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонений - концентратом із макової соломи, масою у перерахунку на суху речовину відповідно: 0,3145 г., 0,3139 г., 0,3457 г. (загальною масою - 0,9741 г.), який ОСОБА_3 незаконно придбав при невстановлених досудовим слідством обставинах і незаконно зберігав без мети збуту до його вилучення працівником міліції.
Вказані дії ОСОБА_3 органом досудового розслідування кваліфіковано за ст.309 ч.2 КК України, як незаконне придбання, зберігання наркотичних засобів без мити збуту, вчинено повторно.
В підготовчому засіданні до суду надійшла угода про визнання винуватості між прокурором прокуратури Гагарінського району міста Севастополя Дружиним К.К. та обвинуваченим ОСОБА_3 від 25 липня 2013 року. Згідно з угодою ОСОБА_3 зобов'язується беззастережно визнать обвинувачення в обсязі підозри у судовому провадженні, сприятимуть розслідуванню кримінального провадження, виявлення та припинення інших відомих йому подібних кримінальних правопорушень.
Сторонами узгоджено, що при затвердженні угоди ОСОБА_3 буде призначено покарання за ст.309 ч.2 КК України у вигляді 5 (п'яти) років позбавлення волі. Відповідно до ст.75 КК України, звільнити ОСОБА_3 від відбування покарання з іспитовим строком на 3 (три) роки, та відповідно до ст.76 п.п. 2, 3, 4 КК України покласти на ОСОБА_3 обов'язки не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої інспекції; повідомляти органи кримінально - виконавчої інспекції про зміну місця проживання, роботи або навчання; періодично з'являтися для реєстрації в кримінально - виконавчу інспекцію.
У судовому засіданні прокурор Дружин К.К. просив затвердити укладену з обвинуваченим ОСОБА_3 угоду про визнання винуватості, оскільки угода відповідає вимогам ст. 472 КПК України та укладена добровільно.
У судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_3 свою вину визнав повністю, і просив суд затвердити угоду та пояснив, що укладення угоди є цілком добровільним, він цілком розуміє права, передбачені ст. 474 ч. 4 п.1 КПК України, наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені ст. 473 ч.2 КПК України, характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом.
Розглядаючи питання про затвердження угоди суд виходить з наступного.
Згідно ст. 314 ч.3 п.1 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право затвердити угоду або відмовити у затвердженні угоди та повернути кримінальне провадження прокурору для продовження досудового розслідування в порядку, передбаченому ст. ст. 468-475 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.
Згідно з ст. 469 ч.4 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.
Злочин у вчиненні якого ОСОБА_3 визнав себе винуватими віднесений до злочинів середньої тяжкості, а отже угода відповідає вимогам закону.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 цілком розуміє положення ст. 474 ч.4 КПК України.
Судом встановлено, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.
Судом встановлено, що умови угод не суперечать вимогам Кримінального процесуального кодексу України та Кримінального кодексу України, інтересам суспільства, а кримінальне провадження свідчить про наявність фактичних підстав для визнання винуватості.
Обвинувачений ОСОБА_3 погоджується на призначення узгодженого покарання.
Виходячи з викладеного суд дійшов висновку про наявність підстав для затвердження угоди про визнання винуватості між прокурором прокуратури Гагарінського району міста Севастополя та обвинуваченим ОСОБА_3.
Таким чином в судовому засіданні встановлено, що діяння, у вчиненні якого обвинувачуються ОСОБА_3, містить склад кримінального правопорушення, передбаченого ст. 309 ч.2 КК України, а саме незаконне придбання, зберігання наркотичних засобів без мити збуту, вчинено повторно.
Обвинувачений ОСОБА_3 винен у вчиненні цього кримінального правопорушення і підлягає покаранню за його вчинення.
При призначенні покарання, суд згідно із вимогами ст. 65 КК України враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного, обставини, що пом'якшують покарання.
Обставин, що обтяжує покарання обвинуваченого, судом не встановлено.
Обставиною, що пом'якшує покарання обвинуваченого, суд визнає його щире каяття в скоєному злочині.
Із врахуванням всіх обставин справи та особистості обвинуваченого суд вважає, що узгоджене сторонами покарання відповідає не тільки тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, обставинам справи, але й особі обвинуваченого і є обґрунтованим.
Також при призначенні покарання обвинуваченому ОСОБА_3 суд враховує, що узгоджений сторонами в угоді про визнання винуватості вид та міра покарання, відповідають загальним правилам призначення кримінальних покарань та розміру призначено покарання, які встановлені Кримінальним кодексом України.
Відповідно до ст. 475 ч.1 КПК України, якщо суд переконається, що угода може бути затверджена, він ухвалює вирок, яким затверджує угоду і призначає узгоджену сторонами міру покарання.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про можливість затвердження угоди про визнання винуватості між прокурором прокуратури Гагарінського району міста Севастополя Дружиним К.К. та підозрюваним ОСОБА_3 і призначення останньому узгодженої сторонами міри покарання.
Процесуальні витрати, пов'язані з проведенням експертизи в сумі 978,88 гривен, підлягають відшкодуванню винною особою на користь НІЕКЦ при УМВС України в місті Севастополі, відповідно приписів ст.. 124, 126 КПК України.
Речові докази по справі - три медичних шприца з особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - концентрат із макової соломи, а також три медичних шприца з розчином оцтової кислоти, яки знаходяться в камері схову речових доказів Гагарінського РВ УМВС України в місті Севастополі - знищити.
Керуючись ст. ст. 368-371, 373,374, 474, 475 КПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Затвердити угоду про визнання винуватості між прокурором прокуратури Гагарінського району міста Севастополя Дружиним К.К. та обвинуваченим ОСОБА_3 від 25 липня 2013 року.
Визнати ОСОБА_3. винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 309 ч.2 КК України, і призначити йому узгоджену сторонами міру покарання у вигляді 5 (п'яти) років позбавлення волі.
ОСОБА_3 звільнити від відбування покарання, на підставі ст. 75 КК України, з іспитовим строком на 3 (три) роки, якщо він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки.
На підставі ст. 76 КК України, покласти на ОСОБА_3 наступні обов'язки: не виїжджати за межі України на постійне проживання, без дозволу кримінально-виконавчої інспекції; повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію, про зміну місця проживання роботи або навчання; періодично з'являтись для реєстрації до кримінально-виконавчої інспекції.
Запобіжний захід стосовно ОСОБА_3 не обирався.
Стягнути із ОСОБА_3 на користь НІЕКЦ при УМВС України в місті Севастополі судові витрати пов'язані з проведенням експертиз на суму 978,88 гривен.
Речові докази по справі - три медичних шприца з особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - концентрат із макової соломи, а також три медичних шприца з розчином оцтової кислоти, яки знаходяться в камері схову речових доказів Гагарінського РВ УМВС України в місті Севастополі - знищити.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду міста Севастополя через Гагарінський районний суд міста Севастополя протягом 30 днів з дня його проголошення з підстав, передбачених ст.394 КПК України.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги за відсутності такої скарги, а при оскарженні вироку - після постановлення ухвали апеляційним судом.
Обвинуваченому та прокурору копію вироку вручити негайно після його проголошення.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.
Головуючий по справі суддя В.В.Щербаков