Судове рішення #3119970
Справа № 2-611/2008

Справа № 2-611/2008

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

06 серпня 2008 року               Садгірський районний суд міста Чернівці в складі:

                                                             головуючого судді: Проскурняка І.Г.

                при секретарі:   Богонос Г.Й.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Чернівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи втративши право користування житловим приміщенням, - 

ВСТАНОВИВ :

 

У липні 2008 року позивач звернулася до суду із зазначеним позовом, в якому вказує, що вона являються основним квартиронаймачем квартири за адресою АДРЕСА_1.

В даному будинку крім  позивача зареєстрований також  її бувший зять  ОСОБА_2. Однак, її дочка ОСОБА_3 припинила подружні стосунки з відповідачем та розірвала шлюб. В 2004 році відповідач зібрав свої речі  та покинув будинок. Відповідач не проживає з ними з 2002 року  та на даний час ні їй ні її дочці  не відоме його теперішнє місце проживання.  Протягом всього цього часу  ОСОБА_2 не користується даною квартирою.  Цей факт підтверджується довідкою ЖРЕП №15 від 12.07.2008 року. Таким чином, ОСОБА_2 не проживає в даному будинку більше 6-ти місяців без поважних причин і тому на підставі ст.. 71 Житлового кодексу, може бути визнаним втративши право користування житловим приміщенням.  

На підставі вищенаведеного  просить позов задовольнити і постановити рішення, яким  визнати  ОСОБА_2 таким, що втратив право користуватися житловою площею.

У судовому засіданні позивач  підтримала свої позовні вимоги та дала пояснення аналогічні заяві. Тому просить суд задовольнити її позовні вимоги в повному обсязі. 

Відповідач в судове засідання не з'явився, хоч була належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, про що свідчить оголошення, розміщене в газеті «Буковина», причини неявки суду не повідомив, заяву про розгляд справи у його відсутність не надав.

Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Свідок ОСОБА_4  в судовому засіданні  пояснила, що дійсно  ОСОБА_2 не проживає в даному будинку з 2004 року, від коли припинив шлюбні стосунки з дочкою позивачки.

            Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

           Згідно ордеру на житлове приміщення №22  ОСОБА_1 являється основним квартиронаймачем квартири АДРЕСА_1 . (а.с. 4).

 

            З 2004 року відповідач -  ОСОБА_2 не проживає в квартирі АДРЕСА_1, що підтверджується актом ЖРЕП №15 від 12.07.2008 року   (а.с.7).

Суд, вислухавши пояснення позивача, свідків дослідивши письмові докази по справі, вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному об'ємі.

Відповідно до ст. 71, 72 ЖК України, при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

 Таким чином суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, оскільки  ОСОБА_2 не проживає по АДРЕСА_1 більше шести місяців.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 71, 72 ЖК України, ст.ст. 10, 60, 213 - 215, 218, 224-228 ЦПК України  суд, -

 

ВИРІШИВ:

 

Позовну заяву ОСОБА_1 -  задовольнити.

 

Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив  право користування жилим приміщенням, а саме квартирою АДРЕСА_1. 

          Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Чернівецької області через Садгірський районний суд м. Чернівці шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

 Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

 

 

Головуючий суддя                                                            І.Г. Проскурняк

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація