Судове рішення #31194454

30.10.2012


Справа № 2-1036/2012 рік

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


30 жовтня 2012 року Кам'янобрідський районний суд м. Луганська у складі:

головуючого -судді ТЕМНІКОВОЇ А.О.,

при секретарі -КОРОБКІНІЙ О.В.,

розглянувши відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Луганську цивільну справу за позовом Кредитної спілки «Честь маю»до ОСОБА_2 про розірвання договору та відшкодування завданих збитків,-


В С Т А Н О В И В:


Позивач Кредитна спілка «Честь маю»звернувся до суду із позовом до ОСОБА_2 в обґрунтування якого зазначив, що 13.04.2012р. між сторонами було укладено договір №1060 про надання ОСОБА_2 кредиту у cумі 8500,00 гривень строком на 24 місяця. Зобов'язання щодо надання грошей кредитною спілкою було виконано в повному обсязі, що підтверджується видатковим ордером № 147 від 13 квітня 2012 року. Відповідачка зобов'язання щодо своєчасного повернення кредиту не виконує, що призвело до виникнення заборгованості, загальна сума якої складає 8954,11 гривень. Не виконання обов'язків щодо погашення кредиту та не сплату відсотків за ним позивач вважає суттєвим порушенням відповідачем умов договору №1060 від 13.04.2012р., у зв'язку з чим просить його розірвати та стягнути заборгованість.

У судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені вимоги у повному обсязі, просив їх задовольнити, та надав суду пояснення, аналогічні змісту позовної заяви.

Відповідачка у судове засідання не з'явилась, про дату, час та місце розгляду пред'явленого до неї позову була повідомлена належним чином, заяви про розгляд справи за її відсутністю не надходило, таким чином, в силу ч. 2 ст. 77 ЦПК України суд вважає, що відповідачка не з'явилася до суду без поважних причин. Заслухавши думку представника позивача, який не заперечував проти прийняття заочного рішення, відповідно до вимог ст. 164 ч. 4, ст. 224 ЦПК України, суд вважає можливим прийняти заочне рішення на підставі доказів, що є у справі.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали страви, суд приходить до наступного.

Згідно ст. 10 ЦПК України обставини цивільних справ встановлюються судом за принципом змагальності. Суд, зберігаючи об'єктивність і неупередженість, створює необхідні умови для всебічного і повного дослідження обставин справи. Згідно ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи в межах заявлених вимог і на підставі наданих сторонами доказів. Крім того згідно ст. 60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на основу своїх вимог або заперечень.

Судом встановлено, що 13.04.2012р. між Кредитною спілкою «Честь маю»та ОСОБА_2 було укладено договір кредиту №1060 (а.с.5). Згідно з умовами договору спілка (Кредитна спілка «Честь маю») надає позичальнику (ОСОБА_2) кредит у розмірі 8 500,00 гривень на умовах строковості, зворотності, цільового характеру використання, платності та забезпеченості, а позичальник зобов'язується повернути гроші спілці відповідно до умов, передбачених цим договором (п.1.1.). Строк дії договору становить 24 фактичних місяців, тобто з 13.04.2012р. по 13.04.2014р. (п.1.2). Плата за користування кредитом встановлюється виходячи з процентної ставки 50% річних (п.2.2); обчислення строку користування кредитом та нарахування процентів здійснюється за фактичну кількість календарних днів користування кредитом. При цьому проценти за користування кредитом нараховуються у відсотках від суми кредиту з наступного дня після надання кредиту позичальнику; нарахування і сплата процентів проводиться на залишок заборгованості за кредитом (п.2.5).

Відповідно до п.4.4.1 спілка має право достроково розірвати договір, достроково стягнути кредит повністю та відсотки за весь термін фактичного користування кредитом, а також звернути стягнення на майно позичальника, поручителя, у тому числі при створенні простроченої заборгованості більше ніж за один платіжний період, створення незабезпеченої заборгованості з будь-яких обставин.

Позивач свої зобов'язання виконав в повному обсязі, що підтверджується видатковим касовим ордером від 13.04.2012р. про видачу ОСОБА_2 кредиту у сумі 8 500,00 гривень (а.с.7).

Відповідачка зобов'язання за договором кредиту №1060 від 13.04.2012р. щодо повернення кредиту та сплати процентів за користування кредитом не виконує, що призвело до виникнення заборгованості у сумі 8954,11 гривень, яка складається із заборгованості за кредитом в сумі 8 500 (вісім тисяч п'ятсот) гривень 00 копійок, та заборгованості по процентам за користування кредитом 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні 11 копійок (а.с.4).

Відповідно до статті 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 525 ЦК України регламентовано, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його не виконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Згідно ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Згідно ст. 651 ЦК України, договір може бути розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.

Статтею 1054 ЦК України передбачено, що за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти. Згідно ст. 1055 ЦК Упкраїни, кредитний договір укладається у письмовій формі.

Відповідно до ст. 10561 ЦК України, розмір процентів та порядок їх сплати за договором визначаються в договорі залежно від кредитного ризику, наданого забезпечення, попиту і пропозицій, які склалися на кредитному ринку, строку користування кредитом, розміру облікової ставки та інших факторів.

Виходячи з наведеного, дослідивши надані докази у їх сукупності, перевіривши відповідність позовних вимог діючому законодавству України, суд дійшов висновку про обґрунтованість вимог позивача, необхідність розірвання укладеного між сторонами договору кредиту №1060 від 13.04.2012р. і стягнення з відповідачки на корить позивача заборгованості за кредитним зобов'язанням.

Також суд вважає, що відповідно до ч. 1 ст. 88 ЦПК України з відповідачки на користь позивача підлягають стягненню судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 214 (двісті чотирнадцять) гривень 60 копійок.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 10, 11, 59, 60, 88, 209, 212-215, 218 ЦПК України, ст. ст. 15, 16, 526, 610, 625, 651, 1054-10561 ЦК України, суд,-


В И Р І Ш И В :


Позов Кредитної спілки «Честь маю»задовольнити.


Розірвати договір кредиту №1060 від 13.04.2012р., укладений між Кредитною спілкою «Честь маю»та ОСОБА_2.


Стягнути з ОСОБА_2 на користь Кредитної спілки «Честь маю»заборгованість за кредитом в сумі 8 500 (вісім тисяч п'ятсот) гривень 00 копійок, заборгованість по процентам за користування кредитом 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні 11 копійок, а всього 8954 (вісім тисяч дев'ятсот п'ятдесят чотири) гривні 11 копійок.


Стягнути з ОСОБА_2 на користь Кредитної спілки «Честь маю»судові витрати з оплати судового збору в сумі 214 (двісті чотирнадцять) гривень 60 копійок.


Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк, протягом якого розглядалася заява, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.


Заочне рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження. Заочне рішення може бути оскаржено в апеляційному суді Луганської області через Кам'янобрідський районний суд м. Луганська протягом десяти днів з дня його проголошення.



ГОЛОВУЮЧИЙ: А.О. ТЕМНІКОВА





  • Номер: 6/753/107/20
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1036/12
  • Суд: Дарницький районний суд міста Києва
  • Суддя: Темнікова А.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 20.11.2019
  • Дата етапу: 28.04.2020
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація