Судове рішення #31190556



Справа№436/1018/13-ц

Провадження №2/436/638/13

У Х В А Л А

про залишення заяви без руху


29 квітня 2013 року суддя Кам'янобрідського районного суду м. Луганська ТЕМНІКОВА А.О, розглянувши позов Військової частини А2272 до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, -


ВСТАНОВИВ:


До Кам'янобрідського районного суду м. Луганська надійшла заява військової частини А2272 про стягнення з ОСОБА_1 в рахунок відшкодування заподіяної шкоди грошових коштів у сумі 720 гривень 05 копійок, які складаються з коштів за використану основну відпустку та вартості обмундирування, строк носіння якого не вийшов.

Зазначена заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Згідно ст. 119 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги, та зазначення доказів, які підтверджують кожну обставину.

Однак, в супереч зазначених вимог, позовна заява не містить в собі посилань на докази, які підтверджують фактичне перебування відповідача у щорічній основній відпустці за 2012р. (копія наказу про наданні відпустки, відомості щодо стажу, з якого було обраховано тривалість відпустки).

Також суд звертає увагу, що додана до позову довідка-розрахунок переплати містить в собі відомості щодо фактичного отримання грошового забезпечення відповідачем станом на 31.07.2012р., та суми виплат, яку необхідно було виплатити ОСОБА_1 станом на 08.08.2012р., тобто, в основу наданого позивачем розрахунок покладено різні періоди роботи відповідача, що унеможливлює перевірку правильності розрахунку.

Крім того, додана до позову довідка розрахунок №74 від 08.08.2012р. заборгованості за отримане речове майно відповідачем, містить в собі лише перелік предметів обмундирування із зазначенням їх кількості та суми, які підлягають утриманню. При цьому, ані сама позовна заява, ані додані до неї документи на містять в собі відомостей щодо того коли дані речі були видані відповідачу, чим підтверджується дана обставина (розписка про отримання, тощо), яким чином була розрахована їх залишкова вартість.

Згідно ст. 30 ЦПК України, позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.

Відповідно до ст. 80 ЦК України, юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку.

Військова частина А2272, звертаючись до суду з даним позовом, додає до нього копію виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців №689952 із зазначенням відомостей щодо особи, яка має право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи - ОСОБА_2 Разом з цим, позов підписано не особою, зазначеною у виписці з державного реєстру, а командиром військової частини ОСОБА_3, який дії на підставі наказу №193 від 29.08.2012р. Посилання на докази, які підтверджують наявність повноважень у даної особи на вчинення юридичних дій від імені військової частини в матеріалах справи відсутні.

Крім того, пред'являючи вимоги майнового характеру, позивач, всупереч вимог ч. 5 ст. 119 ЦПК України, не додає до позову документ, що підтверджує сплату судового збору, ставка якого, згідно Закону України «Про судовий збір», дорівнює 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати (229 гривень 40 копійок). Рахунок для сплати судового збору: 31210206700005, код ЄДРПОУ: 37991503, МФО: 804013, банк: ГУДКСУ у Луганській області, одержувач: УДКСУ у м. Луганську, призначення платежу: Кам'янобрідський районний суд м. Луганська, код класифікації доходів: 22030001, код ЄДРПО: 05381751.

Суд вважає наведені вище недоліки суттєвими, та такими, що перешкоджають відкриттю провадження по справі.

За таких обставин вважаю за необхідне застосувати вимоги ст. 121 ЦПК України, відповідно до яких суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.

Керуючись ст.121 ЦПК України, суддя,-


У Х В А Л И В :


Позовну заяву Військової частини А2272 до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, залишити без руху.

Запропонувати позивачу виправити указані в ухвалі суду недоліки у строк, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали, та роз'яснити, що в іншому випадку заява вважатиметься неподаною і буде повернута заявникам.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху оскарженню не підлягає.


СУДДЯ: А.О. ТЕМНІКОВА



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація