Справа №2-1732
2008р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 вересня 2008 р. м. Харків
Орджонікідзевський районний суд м. Харкова у складі:
Головуючого - судді Саркісян О.А.
при секретарі- Зоріній Н.В.,
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Орджонікідзевського РВК м.Харкова, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності на самовільні будівлі,
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася з позовом до відповідачів, в якому просить визнати за ОСОБА_5, що є її батьком, право власності на самочинно збудовані гаражі літ.Т та літ.П в домовладінні АДРЕСА_1, а за нею - право власності на ці гаражі в порядку спадкування за законом після смерті свого батька ОСОБА_5, що помер ІНФОРМАЦІЯ_1. Крім того, просить визнати за нею право власності на самочинно збудований сарай літ В.
В судове засідання позивачка не з”явилася, довірила представляти свої інтереси представнику.
Представник позивачки уточнила заявлені позовні вимоги і виключила з позовних вимог вимоги про визнання за позивачкою право власності на самочинно збудований сарай літ.В. В іншій частині позовних вимог підтримала їх. В подальшому просила розглядати справу у її відсутність на підставі наданих матеріалів справи.
Представник відповідача - Орджонікідзевського РВК м.Харкова проти позову не заперечувала, інші відповідачі в судове засідання не з”явилися, надали суду заяви з проханням розглядати справу у їх відсутність, проти задоволення позову не заперечують.
Суд вважає можливим розглянути справу у відсутність позивачки, її представника та відповідачів ОСОБА_2., ОСОБА_3., ОСОБА_4., оскільки це не буде порушенням їх законних прав та охоронюваних законом інтересів.
Суд, вислухавши представника відповідача, перевіривши матеріали справи, приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав:
Відповідно до ст..375 ЦК України власник земельної ділянки має право зводити на ній будівлі та споруди, створювати закриті водойми, здійснювати перебудову, а також дозволяти будівництво на своїй земельній ділянці іншим особам. Право власника на забудову здійснюється ним за умови додержання архітектурних, будівельних, санітарних, екологічних та інших норм і правил, а також за умови використання земельної ділянки за її цільовим призначенням.
Відповідно до ст..376 ЦК України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил. На вимогу власника /користувача/ земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
Судом встановлено, що ОСОБА_5 на праві власності належало 56/100 частин домовладіння з надвірними будівлями по АДРЕСА_1 .
В 1976 році ОСОБА_5. на території свого домовладіння було самочинно збудовано гараж лі.Т та літ.П.
ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_5. помер.
Позивачка ОСОБА_1 . є донькою померлого ОСОБА_5., яка після смерті свого батька успадкувала належне йому майно, в тому числі і частину домовладіння АДРЕСА_1 , що підтверджується свідоцтвом про право на спадщину по закону /а.с.6/.
Позивачка, яка прийняла частину спадщини, прийняла таким чином і самочинно побудовані гаражі.
Надані позивачкою письмові докази, а саме відповіді з Орджонікідзевської районної санепідемстанції, Орджонікідзевського районного відділу пожежного нагляду, а також технічний висновок про стан самовільних будівель ТОВ “Капітельбуд”, свідчить про те, що збудовані самовільні гаражі відповідають протипожежним, санітарно-епідеміологічним, архітектурним та будівельним нормам /а.с.12-33/.
Залучені в якості відповідачів по справі - сусіди подали суду заяви про те, що самовільні будівлі не порушують їх прав та охоронюваних законом інтересів, вони не заперечують проти узаконення гаражів та не мають ніяких претензій, про що надали письмові розписки /а.с.63-64/.
Аналіз викладених вище доказів по справі дають підстави суду зробити висновок про можливість збереження самочинно побудованих гаражів та визнання права власності на ці будівлі за позивачкою в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_5., оскільки вона прийняла спадщину.
Керуючись ст..ст..10,11,209,212-215, ЦПК України, ст..524,529,549 ЦК України /1963 року/, ст..375, ст..376 ЦК України /2003 року/, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати за ОСОБА_5, померлим ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на самовільні будівлі, а саме: гараж літ. Т та гараж літ.П за АДРЕСА_1.
Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_5 на самовільні будівлі, а саме гараж літ. Т та гараж літ.П за АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Харківської області через районний суд шляхом подачі протягом 10 днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
СУДДЯ: