Судове рішення #311700
3/500/06

  

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=======================================================================


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

  

"21" листопада 2006 р.

09:30

Справа №  3/500/06

                                                                         

м. Миколаїв

  м. Миколаїв


за позовом: Управління пенсійного фонду України в Центральному районі м. Миколаєва, м. Миколаїв, вул. Артилерійська,19

до відповідача: Південний державний-виробничий впроваджувальний центр нетрадиційних джерел енергії «Бояр», м. Миколаїв, вул.. Леніна,67

про стягнення 2804,65грн.


                                                                                                   Суддя Смородінова О.Г.

                                              При секретарі судового засідання Вязовському М.А.


П Р Е Д С Т А В Н И К И:

Від позивача: Рубан Т.П., за дорученням;

Від відповідача: Кузовлєва С.М., за дорученням;


СУТЬ СПОРУ:

          Позивач звернувся до господарського суду Миколаївської області з позовною заявою про стягнення з відповідача надлишково виставлених сум за стаж роботи в розмірі 2804,65грн. за 2005р., 2006р. (з січня по липень).

          Відповідач адміністративний позов не визнає, про що надав клопотання про застосування наслідків пропущення строку звернення до адміністративного суду, у відзиві вказує на необхідність надання позивачем розгорнутого розрахунку заявленої  до стягнення суми.  В судовому засіданні 21.11.2006р. визнає заборгованість частково в сумі 608,64грн., про що представив відповідний розрахунок.

Позивач, в свою чергу, представлений відповідачем розрахунок не заперечив.

В судовому засіданні за згодою сторін було оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

          Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд –


встановив:

Відповідач є юридичною особою та відповідно до ст.ст. 14, 15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003р. № 1058-ІV є страхувальником та платником страхових внесків на обов’язкове державне пенсійне страхування.

Згідно п. 6 ст. 17 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” № 1058-ІV страхувальник зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Відповідно до вимог п. 6 ст. 20 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” № 1058-ІV страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Згідно пункту 2 статті 106 Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та (або) не сплачені страхувальниками в строки, визначені Законом, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду, вважаються простроченою заборгованістю і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Згідно представленого пенсійним органом розрахунку сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з 2005р. - 2006р. (з січня по липень). відповідач має борг в сумі 2804,65грн.

Відповідач в свою чергу представив свій розрахунок на суму заборгованості в розмірі 608,64грн., що підтвердив документально, на підставі фактичних даних, зазначених позивачем у повідомленнях та у виписці із особового рахунку.

Позивач вказаний розрахунок заборгованості, представлений відповідачем, не заперечив та не спростував. Матеріалами справи, також підтверджується представлений відповідачем розмір заборгованості

Згідно з пунктом 7 частини 5 Положення "Про Пенсійний фонд України", затвердженого Указом Президента України від 01.03.01р. № 121/2001 та частини 7 пункту 1 статті 64 Закону України № 1058 Пенсійний фонд має право стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків. Пункт 3 статті 106 Закону України № 1058 передбачає, що "орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки".


Отже, на день розгляду справи визначена матеріалами справи та визнана відповідачем сума заборгованості по сплаті обов’язкових платежів становить 608,64грн.

Таким чином, в спірних правовідносинах має бути часткове задоволення позовних вимог, оскільки в частині 608,64грн. дійсно відповідачем порушені норми діючого законодавства, в частині ж стягнення 2196,01грн. позивач не довів суду обставини виникнення вказаної суми заборгованості, підтверджені належним чином.

Керуючись ст. ст. 160-163, 167, 254, 258 КАСУ господарський суд, -


ПОСТАНОВИВ:


Позов задовольнити частково.

Стягнути з Південного державно-виробничого впроваджувального центру нетрадиційних джерел енергії «Бояр»(вул. Леніна,67, м. Миколаїв, р/р 260043011169 в МОФ УСБ, МФО 326018, ЄДРПОУ 13867456)  на користь Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Миколаєва (54030, м.Миколаїв, вул. Артилерійська,19, р/р 256053016117 в ОПЕРВ ОУ Ощадбанку України, МФО 326461, ЄДРПОУ 20876125) 608,64грн. заборгованості.

В іншій частині позову відмовити.


Постанова  або ухвала суду першої інстанції,  якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд  першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.



          Повний текст постанови складено 07.12.2006р.  

Суддя

О.Г. Смородінова

                        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація