ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=======================================================================
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"24" жовтня 2006 р. | 12:00 | Справа № 3/435/06 |
Миколаїв
Позивач: прокурор Центрального району м. Миколаєва в інт. Держави в особі Миколаївського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, м. Миколаїв, вул. Чигрина,20, а/с 112
До ЗАТ «Опорядбуд», м. Миколаїв, вул. Декабристів,1-а
Про: стягнення штрафу 1700,0грн.
Суддя Смородінова О.Г.
При секретарі судового засідання Вязовському М.А.
П Р Е Д С Т А В Н И К И:
Від позивача: Ехвая К.В., за дорученням;
Від відповідача: не з’явився;
Прокурор: Біоносенко В.В.
В судовому засіданні присутні:
СУТЬ СПОРУ: Прокурор звернувся до господарського суду із позовною заявою про стягнення з відповідача на користь позивача штрафу 1700,0грн.
Відповідач відзив по суті позову не надав, в судове засідання представника не направив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та позивача, суд -
в с т а н о в и в:
Миколаївське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є суб'єктом власних повноважень, в зв'язку з чим, відповідно до ст. 17 КАС України, розгляд справ даної категорії відноситься до компетенції адміністративних судів.
Згідно статті 6 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів" та пункту 1 Положення про Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого Указом Президента України від 25.09.2002р. №861/2002, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, підпорядкованим Президентові України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи. Миколаївське територіальне управління діє на підставі Положення про Миколаївське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням Комісії від 14.10.2005 р. №585. Пунктом 1 цього Положення визначено, що Миколаївське територіальне управління входить до системи Комісії, а пунктом 3 - що управління реалізує в м. Миколаєві та Миколаївській області завдання, покладені на Комісію з цінних паперів та фондового ринку чинним законодавством України.
Відповідно до пункту 14 статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати на юридичних осій штрафи за порушення чинного законодавства.
Відповідач при здійсненні діяльність порушив вимоги чинного законодавства про цінні папери, у відповідності до пункту 10 статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Уповноваженою особою Комісії 21.12.2005 року було видане Розпорядження
№120-МИ про усунення порушень законодавства про цінні папери, згідно до якого товариство в термін до 01.04.2006 року було зобов'язане усунути встановлені порушення законодавства про цінні папери шляхом
скликання загальних зборів у порядку та в темнім, визначені статтею 43 Закону України "Про господарські товариства", але вказаних дій, як свідчать матеріали справи не виконав.
Ухилившись від виконання Розпорядження №120-МИ про усунення порушень законодавства про цінні папери від 21.12.2005 року, відповідач вчинив правопорушення на ринку цінних паперів, про що позивачем 03.05.2006 року був складений Акт №109-МИ про правопорушення на ринку цінних паперів.
18 травня 2006 року у відношенні відповідача винесено Постанову №109-МИ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у вигляді штрафу у розмірі 1700 гривень, який підлягає сплаті до Державного бюджету України.
Оскільки на розгляд справи про правопорушення представник відповідача не з'явився, 19.05.2006 року за вих. №727/06 Постанова №109-МИ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних папери згідно реєстру про відправку №0705-0725 була направлена для виконання на адресу товариства-відповідача. У встановлений термін відповідач постанову не оскаржив, штрафні санкції до цього часу не сплатив.
Отже, в спірних правовідносинах відповідачем порушені норми та приписи діючого законодавства, в зв’язку з чим позивач цілком правомірно звернувся до господарського суду за захистом охоронюваних законом інтересів Держави.
На підставі викладеного, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 94, 138, 158, 159, 163, 167 КАС України, господарський суд –
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з закритого акціонерного товариства "Опорядбуд" 1700,00 гривень на користь Державного бюджету України: код за бюджетною класифікацією 23030300, символ звітності банку 101, до Держбюджету Центрального району Миколаївської області в УДК у Миколаївській області на р/р 31118106600006, МФО 826013, код за ЄДРПОУ 23626096.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Повний текст постанови складено 05.12.2006р.
Суддя | О.Г. Смородінова |