Судове рішення #3108133

№2-3317/07

Кат. 35

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.11.2007 року м. Донецьк

Пролетарський районний суд м. Донецька у складі:

головуючого судді Козаченка А.В.

при секретарі Ляшенко Т.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 «про стягнення аліментів на дитину», -

ВСТАНОВИВ:

06.08.2007 року позивач звернулась до Пролетарського районного суду м. Донецька з позовом до відповідача, вказавши, що з відповідачем вона вступила в зареєстрований шлюб 19.07.2003 року. Від даного шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, 26.012004 року народження. Фактичні шлюбні відносини з відповідачем припинені у червні 2007 року. У добровільному порядку достатньої допомоги на утримання дитини не надає. Інших дітей на утриманні відповідача немає. Вважає, що відповідач може оказувати таку допомогу, фізично здоров, просила стягнути аліменти на свою користь на утримання дитини у розмірі 1/4 частини зі всіх видів доходів відповідача, але не менш, ніж 30 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, щомісячно до досягнення повноліття дітей.

В судовому засіданні, позивач підтримала позовні вимоги та просила суд задовольнити їх у повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не прибув, хоча про розгляд справи був повідомлений належним чином у встановленому законом порядку. Про причину неявки не повідомив. Суд, на підставі ст. 224 п. 1 ЦПК України, враховуючи згоду позивача і наявність достатніх даних для вирішення спору, вважає можливим постановити рішення при заочному розгляді справи.

Суд, заслухавши пояснення позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Так, у судовому засіданні встановлено, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються Сімейним Кодексом України.

В судовому засіданні встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з

19.07.2003 року, від цього шлюбу мають неповнолітню дитину - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Згідно зі ст.180 Сімейного Кодексу України, на батьків покладається обов'язок утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ст.ст. 182, 183 СК України частина заробітку (доходу) батька, який буде стягуватися, як аліменти, визначається судом. При цьому розмір аліментів на одну дитину при будь-яких обставин не може бути меншим 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

У відповідності з вимогами п.1 ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду з дня пред'явлення позову.

Таким чином, оскільки відповідач ухиляється від матеріального утримання дітей, суд вважає необхідним позовні вимоги задовольнити і стягнути з відповідача аліменти на утримання неповнолітньої дитини.

Визначаючи розмір аліментів, суд враховує вік дітей та їх матеріальне положення, а також стан здоров'я і матеріальне положення відповідача, відсутність на його утриманні інших утриманців і вважає можливим стягнути з відповідача аліменти у розмірі 1/4 частини зі всіх видів доходів відповідача, але не менш,

 

ніж 30 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, щомісячно до повноліття останніх на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4.

Окрім того, з відповідача необхідно, на підставі ст.88 ч.3 ЦПК України, стягнути судовий збір в розмірі 8, 50 грн. та витрати з ін( інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 7 грн. 50 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 180, 181, 182 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 10, 11, 60, 88, 213, 215, 224 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

ОСОБА_5 Анатоліївни до ОСОБА_2 «про стягнення аліментів на дитину» - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_5, аліменти на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини зі всіх видів доходів відповідача, але не менш, ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до повноліття останньої, починаючи стягнення з 06.08.2007 року.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий сбір в розмірі 8 грн. 50 коп. на Р/р 31415537700011, код платежу 22090100, ЄДРПОУ 34686940, в ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, отримувач платежу: місцевий бюджет Пролетарської райради.

ОСОБА_1 від сплати судового сбіру звільнити.

Стягнути з ОСОБА_2 витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 7 грн. 50 коп. на п/р 31216259700004, ЄДРПОУ 34686940, в ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, одержувач платежу УДКу м. Донецьк.

Рішення в частині стягнення аліментів у розмірі 1/4 частини зі всіх видів доходів відповідача, але не менш, ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за весь період допустити до негайного виконання, у межах суми платежу за один місяць

Відповідач може протягом десяти днів з дня отримання копії рішення суду, подати до Пролетарського районного суду м. Донецька заяву про перегляд заочного рішення.

В разі залишення судом заяви про перегляд заочного рішення без задоволення відповідачем на рішення суду до Апеляційного суду Донецької області через Пролетарський райсуд м. Донецька протягом десяти днів з дня розгляду заяви про перегляд рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження, та протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга.

Позивачем на рішення до Апеляційного суду Донецької області через Пролетарський райсуд м. Донецька протягом десяти днів з дня проголошення рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження, та протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація