Судове рішення #3108017

Справа № 2-3495/2007

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2007 року м. Бориспіль

Бориспільський міськрайонний суд Київської області в складі

головуючого судді Вознюка С.М., при секретарі Височин Ю.В.,

за участю ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, представника позивачів ОСОБА_5,

розглянувши в попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, Любарецької сільської ради Бориспільського району про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

 

встановив:

 

Позивачі 21.11.2007 року звернулися до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що

ІНФОРМАЦІЯ_1                   року помер їх батько - ОСОБА_6. Після його смерті залишилась спадщина у вигляді земельної частки (паю), що підтверджується сертифікатом на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_1, виданий КСП „Любарецьке" 08 липня 1999 року та державним актом на право приватної власності на землю серії НОМЕР_2 виданого 26.02.2003 року. Вони є спадкоємцями першої черги, тому розпочали оформленням документації на землю, яка була виготовлена лише

17.10.2007року, через що встановлений законодавством шестимісячний строк на звернення з заявою до органів нотаріату ними був пропущений. Також затримка з подачею заяви виникла через те, що їм не зразу стало відомо про наявність сертифікату на земельну частку (пай) та державного акту. Враховуючи, що термін на прийняття спадщини було пропущено ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з поважних причин, вони просили суд поновити їм строк на прийняття спадщини.

Позивачі у судовому засіданні підтримали позовні вимоги та просили їх задовольнити, оскільки строк на прийняття спадщини ними пропущено з поважних причин. Суду пояснили, що строк пропущено у зв'язку з тим, що управління земельних ресурсів Бориспільського району тривалий час виготовляло витяг з технічної документації на земельну частку (пай), яке є спадковим майном ОСОБА_6 При звернені до державного нотаріусу їм було вказано, що необхідно звертатися з заявою до суду про визначення додаткового строку на прийняття спадщини. Просили судові витрати по справі покласти на них.

Відповідачі ОСОБА_3 та ОСОБА_4. до суду з'явилися, проти позову не заперечували та надали суду заяви, в яких вказали, що є доньками померлого та спадкоємицями першої черги за законом, проте відмовляються від своїх часток на користь позивачів.

Відповідач Любарецька сільська рада Бориспільського району до суду не з'явився, проте до розгляду справи надала суду заяву, в якій проти позову не заперечувала та просила слухати справу у відсутності його представника, при вирішенні питання покладається на думку суду.

В даному випадку слід застосувати положення ст.ст. 130, 174 ЦПК України, оскільки відповідачі позов визнають й не заперечують щодо визначення додаткового строку для прийняття спадщини, а сторони наполягають на розгляді справи на попередньому судовому засіданні.

Заслухавши пояснення позивачів та відповідачів, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_6, після смерті якого залишилась спадщина, у вигляді земельної частки (паю) в складі земель КСП „Любарецьке".

Факт смерті ОСОБА_6 підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_3, виданим 02.01.2007 року виконавчим комітетом Любарецької сільської ради Бориспільського району Київської області.

Позивачі є синами померлого, а тому спадкоємцями першої черги. Заповіт спадкодавцем не складався. Окрім них по справі є ще двоє спадкоємців першої черги, їх рідні сестри ОСОБА_3 та ОСОБА_4., які в судовому засіданні підтримали позовні вимоги та вказали, що від своєї частки спадщини вони відмовились на користь позивачів.

Право ОСОБА_6 на земельну частку (пай) підтверджується сертифікатом на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_1, виданий КСП „Любарецьке" 08 липня 1999 року та державним актом на право приватної власності на землю серії НОМЕР_2 виданого 26.02.2003 року.

 

Довідкою Любарецької сільської ради Бориспільського району від 02.01.2007 року №2 підтверджується, що ОСОБА_1 є сином померлого, до дня смерті проживав з ним, вів з ним спільне господарства, похоронив батька за власні кошти.

Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки виданий Головним управлінням земельних ресурсів у Київській області датується 17 жовтням 2007 року, що свідчить про прострочення звернення до державної нотаріальної контори не з вини позивачів.

Як встановлено судом, для отримання свідоцтва про право на спадщину позивачам необхідно подати в нотаріальну контору даний витяг, який виготовлено лише 17.10.2007 року, хоча строк на прийняття спадщини минув ще 01.07.2007 року.

Зважаючи на встановлені під час судового розгляду обставини, суд вважає за доцільне застосовувати положення Цивільного кодексу України 2003 року, оскільки спірні правовідносини ним врегульовані.

До відносин, що виникли між сторонами слід застосовувати положення ч. 3 ст. 1272 ЦК України, оскільки позивач (спадкоємець) звернувся до суду з позовом про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини.

Згідно вказаної норми, суд може визначити спадкоємцю додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини.

Оскільки суд визнає причини не прийняття позивачами спадщини поважними з викладених вище підстав, та оскільки оформлення витягу з технічної документації від них не залежало, їм слід визначити додатковий строк для прийняття спадщини, вказаний в позові, оскільки саме такий строк буде достатнім для прийняття ними спадщини. Суд вважає, що достатнім строком для подання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 заяви про прийняття спадщини буде - три місяці.

Судові витрати по справі слід віднести на рахунок позивачів, які оплатили їх при поданні позову.

Враховуючи вищевикладене, на підставі ст. 1272 ЦК України, керуючись ст. ст. 4, 10, 60, 130 ч.4, 174, 213, 215 ЦПК України, суд -

 

вирішив:

 

Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 та ОСОБА_2 додатковий строк, терміном 3 (три) місяці, для подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті ОСОБА_6, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Початок строку для подання заяви про прийняття спадщини позивачам рахувати з дня набрання даним рішенням законної сили.

Судові витрати в справі, а саме: 8 (вісім) грн. 50 коп. судового збору та 7 (сім) грн.. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи слід покласти на ОСОБА_1 та ОСОБА_2, які оплатили їх при поданні позову.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд Київської області шляхом подачі заяви про його оскарження протягом десяти днів з дня його оголошення та подальшої подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви до апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд Київської області.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація