2 - 1160 / 2008
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 жовтня 2008 р. Гайсинський районний суд Вінницької області
в складі: головуючої - судді О.В. Бондар,
при секретарі - І.М. Новіковій
розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Гайсині справу за позовом ОСОБА_1 до Зятковецької сільської ради Гайсинського району про встановлення факту прийняття спадщини, про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, визнання права власності на спадкове майно у порядку спадкування за заповітом, -
Встановив:
10.10.2008 р. до суду подано цей позов в якому позивачка просила встановити факт прийняття нею спадщини у виді державного акту на право приватної власності на землю, площею 2,02 га, розташовану на території с. Зятківці Гайсинського району та іншого майна; після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 фактично вступила у володіння та управління спадковим майном; просила визнати за нею право приватної власності на нього; вона є єдиною спадкоємицею за заповітом в якому зазначено помилково прізвище ОСОБА_1, також просить встановити факт належності її вказаного правовстановлюючого документа.
Представник відповідача - Зятковецької сільської ради - позовні вимоги підтримав в повному обсязі, проти їх задоволення не заперечував.
З`ясувавши позиції сторін, дослідивши матеріали справи, суд визнає за потрібне позов задовільнити повністю з таких міркувань.
Поясненнями сторін та матеріалами справи достовірно встановлено, що після смерті ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 ( а.с. 8) ОСОБА_1взяла собі на зберігання державний акт на право приватної власності на землю, площею 2,02 га на ім.`я ОСОБА_2 (а.с. 10), тобто фактично вступила у володіння вказаним спадковим майном.
Дані правовідносини регламентуються:
- ч.1 ст. 1 Протоколу 1 Конвенції про захист прав і основоположних свобод, яка передбачає право на ефективне мирне володіння майном;
- ч.1 ст. 328 ЦК України, за змістом якої фізична або юридична особа може набути право власності на підставах, що не заборонені законом;
- ч. 2 ст. 256 ЦПК України, за якою факт набуття права власності може бути встановлений судом у разі невизначення законом іншого порядку його встановлення та для забезпечення виникнення особистих майнових прав фізичних осіб;
- п.п. 4, 5 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України, якими передбачається, що він застосовується до цивільних відносин, що виникли після набрання ним чинності, а правила спадкового права тільки до спадщини, яка відкрилась, але не була прийнята до набрання ним чинності;
- ст.ст. 534, 549 ЦК України ( в ред. 1963 р.) кожен може залишити за заповітом усе своє майно або його частину одній або кільком особам; дією , що свідчить про прийняття спадщини є фактичний вступ у володіння та управління спадковим майном.
Оскільки, ОСОБА_1 фактично вступила у володіння та управління спадковим майном у виді земельної частки (паю) - державний акт серії НОМЕР_1розміром 2,02 гектарів на ім`я ОСОБА_2) та іншого майна, тобто прийняла спадщину померлої ОСОБА_2, то потрібно встановити цей факт в судовому порядку та визнати за нею право приватної власності на вказане спадкове майно, також встановити факт належності позивачці правовстановлюючого документа - заповіту ОСОБА_2, посвідченого ІНФОРМАЦІЯ_3 секретарем Зятковецької сільської ради, де прізвище ОСОБА_1 вказане якОСОБА_1.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 209, 213, 214, 215, 259 ЦПК України, -
Вирішив:
Позов задовільнити повністю.
Встановити факт прийняття спадщини, що відкрилася ІНФОРМАЦІЯ_1 - в день смерті ОСОБА_2у виді земельної частки (паю) - державний акт серії НОМЕР_1розміром 2,02 гектарів на ім`я ОСОБА_2) та іншого майна ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2нар.
Встановити факт, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2нар. та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2нар. є однією тією ж самою особою, якій належить заповіт ОСОБА_2, посвідчений ІНФОРМАЦІЯ_3 секретарем Зятковецької сільської ради, де прізвище ОСОБА_1 вказане якОСОБА_1.
Визнати за ОСОБА_1 право приватної власності на земельну частку (пай) розміром 2,02 гектарів, розташованої на території Зятківецької сільської ради за державним актом серії НОМЕР_1від ІНФОРМАЦІЯ_4
Рішення може бути оскаржене протягом десяти днів до апеляційного суду Вінницької області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення набирає чинності через десять днів після його проголошення, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але неподання у двадцятиденний строк апеляційної скарги, рішення суду набирає чинності після закінчення цього строку.
Суддя: підпис
Копія вірна.
Рішення набрало чинності 10 листопада 2008 р.
Оригінал рішення знаходиться в цивільній справі № 2-1160/2008 р. Гайсинського районного суду.
Голова суду В. М. Ковчежнюк