Судове рішення #3103826
Cправа № 2- 174

Cправа № 2- 174

                                                                                                             2008р.

                                                Р ІШ Е Н Н Я

                                        ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

 

 

15  травня  2008 року.                                                             Летичівський районний суд                                                                                                          Хмельницької області

 

в складі :    головуючого -  судді Курнос С.О

                    при секретарі -           Іськовій Т.Л.

 

розглянувши  у   судовому засіданні  в залі суду  в смт.  Летичів  справу  за позовом    ОСОБА_1  до  Руднянської сільської  ради про  визначення додаткового  строку  для  прийняття  спадщини,

 

                                                 В С Т А Н О В И В:

 

        В позовній заяві    ОСОБА_1. зазначає, що  ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла   його  бабушка -  ОСОБА_2 і після  її смерті  відкрилась  спадщина на   ощадні вклади і він  є  єдиним  спадкоємцем   за заповітом.

         В зв'язку  з  незнанням про ведення  в дію  нового   Цивільного  Кодексу де змінено строки   і порядок прийняття спадщини він  пропустив  строк   подачі  заяви  про  прийняття спадщини, тому просить суд визначити додатковий строк   два місяці для   її  подачі.

       В  судовому засіданні  представник позивача   позовні вимоги  підтримала просить  визначити  додатковий строк для  подачі  заяви  про  прийняття спадщини  два місяці, який буде достатній для  подання заяви про прийняття спадщини, спору  щодо  спадкового майна  не має.

         Відповідач   представник   Руднянської  сільської  ради в судове  засідання не з'явився  представив письмову заяву в якій, вимоги  визнав і просить  справу  розглянути  у його відсутність, спору  щодо спадщини не має.

        Вислухавши пояснення представника  позивача, дослідивши  обставини справи суд вважає, що  вимоги  підлягають  задоволенню. 

        Відповідно до  ч.4 ст. 174 ЦПК України,  в    судовому  засіданні у разі  визнання відповідачем  позову  суд за наявності  для  того  законних підстав  ухвалює  рішення  про  задоволення позову.

        В ст. 1270 ЦК  України зазначено, що для прийняття спадщини  встановлюється строк у шість місяців і  відповідно  до ст. 1272  Цивільного Кодексу України, суд, в разі пропуску  цього строку з поважної причини, може визначити  додатковий строк для подання  заяви про прийняття спадщини.

          ОСОБА_1 є спадкоємцем  за заповітом.

          Незнання  строків   і порядку  прийняття спадщини, суд  визнає , як  пропуск  строку  для  прийняття  спадщини з  поважної  причини.

         Спору  щодо  спадкового  майна  немає.

        Аналізуючи встановлені в судовому  засіданні обставини справи, докази, їх  юридичну  оцінку, суд приходить  до висновку, що в наявності  є достатньо  законних  підстав  для  встановлення додаткового  строку    на два  місяці  з дня  набрання   рішенням  законної  сили.

        На підставі наведеного, ст.1270,1272 ЦК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 60,174,213, 215 ЦПК України, суд

 

                                                  В И Р І Ш И В:

            Позов задоволити. Визначити     ОСОБА_1  додатковий  строк для  подання заяви  про прийняття спадщини, після  померлої   ІНФОРМАЦІЯ_1 року   бабусі - ОСОБА_2, на  два місяці  з дня  набрання  рішенням законної  сили.

        На рішення може бути подана апеляційна скарга протягом  двадцяти днів після подання  заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом десяти днів з дня проголошення  рішення.

         Апеляційна скарга може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення  без  попереднього подання   заяви  про апеляційне оскарження.

 

                                                                      

                                                       

 

              Суддя Летичівського

               Районного суду                                              С.О.Курнос

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація