18.07.2013
Справа № 2/434/4881/13ц- провадження 2/434/3063/13
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 липня 2013 року Артемівський районний суд м. Луганська у складі:
головуючого: судді Орлова І.В.
при секретарі: Кучерової Г.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів та стягнення їх у твердій грошовій сумі, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 (надалі Позивачка) звернулася до суду з позовом в якому просив: збільшити розмір аліментів, які рішенням Артемівського районного суду міста Луганська від 27 серпня 2010 року стягуються з ОСОБА_2 (надалі Відповідач) на користь Позивачки на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1; визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі - 1000,00 гривень щомісяця. В обґрунтування заявлених вимог Позивачка зазначила, що з травня 2013 року ОСОБА_1 офіційно не працює та має достатній заробіток від індивідуальної діяльності, яка є джерелом його доходу.
У судовому засіданні Позивачка уточнила свої вимоги, просила визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі - 800,00 гривень щомісяця. Відповідач позов не визнав, зазначивши, що підстав для збільшення та визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі немає. На теперішній час ОСОБА_1 офіційно не працює, має малолітню доньку, проблеми із здоров'ям. Щомісячне відрахування 800,00 з сімейного бюджету є для нього непосильним.
Судом встановлено, що рішенням Артемівського районного суду міста Луганська від 27 серпня 2010 року з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 були стягнуті аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі ? частини з усіх видів заробітку (доходу) Відповідача щомісяця, починаючи з 09.07.2010 року і до досягнення дитиною повноліття.
Сторони не оспорювали той факт,що за вищевказаним судовим рішенням Відповідач сплачував аліменти у розмірі 460-490 гривень щомісяця. 03.05.2013 року ОСОБА_1 був звільнений з Луганського національного аграрного університету, де він працював ординатором. На час звільнення заборгованості з виплати аліментів Відповідач не мав.
15 вересня 2012 року ОСОБА_1 одружився. У цьому шлюбі Відповідач має малолітню доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3. З даних медичної документації від 27.03.2013 року вбачається, що у Відповідача виявлено захворювання хребта.
Відповідно до частини 1 статті 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом. Відповідно до частини 1 статті 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Відповідно до статті 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини , на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
З досліджених судом доказів вбачається, що з часу прийняття судом первісного рішення про стягнення аліментів, матеріальний стан Відповідача змінився не в бік поліпшення. Сам по собі факт звільнення ОСОБА_1 з роботи не дозволяє суду дійти висновку про необхідність визначення розміру аліментів, що стягуються за рішенням Артемівського районного суду від 27.08.2010 року, у твердій грошовій сумі. За таких обставин вимоги Позивачки є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.
На підставі статей 184, 192 СК України та керуючись статтями 10,11, 60, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів та стягнення їх у твердій грошовій сумі,- відмовити за необґрунтованістю заявлених вимог.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Луганської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: І.В.Орлов.