18.07.2013
Справа № 434/4821/13ц-2/434/3043/13
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 липня 2013 року Артемівський районний суд м. Луганська у складі:
головуючого: судді Орлова І.В.
при секретарі: Кучерової Г.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 (надалі Позивач) звернувся до суду з позовом в якому просив: зменшити розмір аліментів, які рішенням Артемівського районного суду міста Луганська від 18.02.2013року стягуються з Позивача на користь ОСОБА_2 (надалі Відповідачка) на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1 з 700 до 400 гривень щомісяця. В обґрунтування заявлених вимог Позивач зазначив, що у теперішній час він не має постійного заробітку, на його утриманні знаходиться неповнолітній брат, 1995 року народження та мати, яка офіційно не працевлаштована.
У судовому засіданні Позивач підтримав заявлені вимоги. Відповідачка просила у задоволенні заявлених вимог відмовити, зазначивши, що підстав для зменшення розміру аліментів немає.
Судом встановлено, що рішенням Артемівського районного суду м. Луганська від 18 лютого 2013 року з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 були стягнуті аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 700 гривень щомісяця, починаючи з 06 грудня 2012 року і до досягнення дитиною повноліття.
24.05.2013 року постановою державного виконавця відкрито виконавче провадження з примусового виконання рішення Артемівського районного суду від 18.02.2013 року. З даних фотокопій банківських чеків вбачається, що Позивач виконує рішення суду шляхом здійснення грошових перерахунків. Зданих довідки за підписом голови вуличного комітету вбачається, що Позивач мешкає за адресою: АДРЕСА_1, разом з матерю - ОСОБА_4, 1969 року народження та братом - ОСОБА_5, 1995 року народження.
Відповідно до частини 1 статті 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до статті 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини , на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
На час розгляду справи прожитковий мінімум для дітей у віці до 6 років в Україні складає 1032 гривні. Про обставини, з якими Закон пов'язує можливість зменшення розміру визначених за рішенням суду аліментів, Позивачем не доведено, підстав для задоволення заявлених ОСОБА_1 вимог суд не вбачає.
На підставі статей 192 СК України та керуючись статтями 10,11, 60, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів, - відмовити за необґрунтованістю заявлених вимог.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Луганської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: І.В.Орлов.