Справа № 2-465, 2007р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 лютого 2007 року
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
в складі:
головуючого - судді Халепи В.Г.
при секретарі Музика Н.Ю.
з участю:
позивачки ОСОБА_1
в заочному порядку ( заочно ) розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Новограді-Волинському справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка у вищевказаному позові до суду просила розірвати шлюб з відповідачем, зареєстрований в 2002 році, а їх неповнолітню дочку залишити на виховання з нею. Зазначила, що шлюбні стосунки з відповідачем фактично припинені кілька місяців тому через його негідну поведінку в побуті, який зловживає спиртними напоями, наносить їй образи, а інколи і побої. Захист її честі і гідності та інтереси сім'ї вимагають розірвання шлюбу. Вважала, що їх шлюб остаточно припинив існування, тому примирення і збереження сім'ї неможливі.
В судовому засіданні позивачка підтримала свої вимоги.
Відповідач в судове засідання не з'явився. Враховуючи те, що він про час та місце судового засідання повідомлений належним чином, однак про причини неявки суду не повідомив, суд у відповідності з ч.4 ст. 169 ЦПК України вважає за можливе ухвалити рішення заочно на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення позивачки, дослідивши докази по справі, суд задовольняє позов з таких підстав.
З свідоцтва про одруження та копії свідоцтва про народження дитини видно, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 2002 року, від якого мають дочку ОСОБА_3, 2003 року народження. За час спільного проживання подружжя не зуміли створити міцної сім'ї. Різниця в поглядах на права та обов'язки подружжя, відсутність взаєморозуміння, поступово призвели до погіршення взаємовідносин, фактичного розпаду сім'ї та припинення шлюбних відносин. В судовому засіданні позивачка наполягала на розірванні шлюбу, вважаючи примирення і збереження сім'ї неможливим. За таких обставин суд приходить до висновку, що сім'я розпалася остаточно і шлюб існує лише формально, а тому є підстави для його розірвання. Дитину суд залишає на виховання з позивачкою.
Враховуючи те, що позивачка понесла витрати при подачі позову до суду і не наполягає на їх відшкодуванні, на її утриманні проживає неповнолітня дитина, суд покладає на відповідача витрати, пов'язані з реєстрацією розірвання шлюбу в органах РАЦС в сумі 17 грн., і звільняє від них позивачку.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 57-60, 79, 81, 88, 209, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 104, 105,112 Сімейного кодексу України, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити. Шлюб між ОСОБА_2, 1978 року народження і ОСОБА_1, 1983 року народження, громадянами України, зареєстрований 27 лютого 2002 року в відділі РАЦС Новоград-Волинського міського управління юстиції. Житомирської області, запис № 52, розірвати.
Дочку ОСОБА_3, 2003 року народження залишити на виховання з позивачкою ОСОБА_1
Стягнути в дохід держави з ОСОБА_2 судовий збір при реєстрації розірвання шлюбу в органахРАЦС в сумі 17 грн.; ОСОБА_1 від вказаних витрат звільнити.
Рішення може бути переглянуто судом за письмовою заявою відповідача протягом десяти днів з дня отримання копії.
До апеляційного суду Житомирської області через Новоград-Волинський міськрайонний суд на рішення можуть бути подані: заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення, і апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.