Справа № 2- 598, 2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 березня 2007 року
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
в складі:
головуючого - судді Халепи В.Г.
при секретарі Музика Н.Ю.
з участю
позивачки ОСОБА_1.
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Новограді - Волинському справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну способу стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини , -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 у вищевказаному позові просила ухвалити рішення про стягнення з відповідача, який на даний час має мінливий заробіток, на її користь аліментів у твердій грошовій сумі 300 грн. щомісячно на утримання їх неповнолітньої дочки ОСОБА_3. Зазначала, що відповідач з сім'єю не проживає, працездатний, однак постійно не працює, має нерегулярний дохід і ухиляється від сплати аліментів на утримання дочки в розмірі 1/4частини заробітку (доходу), але не менше 1/2 частини неоподаткованого мінімуму доходів громадян, встановленого згідно виконавчого листа Новоград-Волинського міського суду № АЕ-91, 1999р. від 02.08.1999р., яких також недостатньо для утримання дитини.
В судовому засіданні позивачка свої позовні вимоги підтримала.
Відповідач позов визнав частково. Пояснив, що з 19.03.2007р. працює по трудовому договору у приватного підприємця і згоден виплачувати аліменти у частці від заробітку.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши докази по справі, судом встановлено наступне.
Батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття ( ст. 180 Сімейного кодексу України, далі за текстом - СК України).Розмір коштів на утримання дитини (аліментів) визначається у частці від заробітку (ст. 183 СК). Якщо платник аліментів працює або має інші сталі доходи, суд визначає їх розмір у частці від його доходу з врахуванням обставин, передбачених ст.ст. 182, 183 СК, а у разі наявності у нього нерегулярного мінливого доходу та інших обставин, що мають істотне значення, суд може за заявою платника або одержувача визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі (ст.184 СК). Закон не передбачає підстав для стягнення аліментів з платника у твердій грошовій сумі при наявності у нього постійної роботи.
Згідно виконавчого листа № АЕ-91, 1999р. від 02.08.1999р., виданого Новоград-Волинським міським судом відповідач зобов'язаний до сплати на користь позивачки аліментів на утримання їх дочки ОСОБА_3, 1998 року народження в розмірі 1/4 частини заробітку (доходу), але не менше 1/2 частини неоподаткованого мінімуму доходів громадян.
З витягу з трудової книжки відповідача і ксерокопії трудового договору між працівником і фізичною особою від 19.03.2007р. слідує, що відповідач з цього числа прийнятий на роботу приватним підприємцем ОСОБА_4 з окладом 200 грн. на місяць
За обставин коли встановлено, що рішення суду про стягнення аліментів з відповідача у частці заробітку (доходу) діюче, останній має постійну роботу і заробіток, а позивачка наполягає на стягненні аліментів у твердій грошовій сумі, хоча і має можливість одержувати аліменти у частці від заробітку (доходу) відповідача, суд вважає, що підстав для задоволення позову немає. Позов не обгрунтований і не може бути задоволений.
Керуючись ст. ст.. 209, 212 - 215, 292 ,294 ЦПК України, ст. ст. 180-184 Сімейного кодексу України, -
ВИРІШИВ:
.
В задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну способу стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини відмовити за необґрунтованістю.
До апеляційного суду Житомирської області через Новоград-Волинський міськрайонний суд на рішення суду можуть бути подані: заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення, і апеляційна скарга - протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.