Справа №2-541,2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 березня 2007 року
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
в складі:
головуючого - судді Халепи В.Г.
при секретарі Музика Н.Ю.
з участю
позивачки ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
у заочному порядку (заочно) розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Новограді -Волинському справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини , -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 у вищевказаному позові до суду просила постановити рішення про стягнення аліментів з відповідача у розмірі 1/4 частини заробітку (доходів), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на її користь на утримання їх сина ОСОБА_3. Зазначила, що з відповідача на її користь стягуються аліменти на утримання сина згідно виконавчого листа від 03.06.2004р. в розмірі 100 грн. щомісячно, яких на даний час для утримання дитини недостатньо, а відповідач має можливість сплачувати аліменти в більшому розмірі, так як він має постійну роботу і регулярні доходи.
В судому засіданні позивачка свої вимоги підтримала; відповідач позов визнав.
Заслухавши пояснення сторін дослідивши докази по справі, суд задовольняє позов з таких підстав.
Згідно свідоцтва про розірвання шлюбу від 09.06.1998р. шлюб між сторонами розірваний, позивачці після розірвання шлюбу присвоєно прізвище ОСОБА_1.
З пояснень позивачки і з копії виконавчого листа від 03.06.2004р., виданого на підставі відповідного рішення Новоград-Волинського міськрайонного суду видно, що відповідач зобов'язаний до сплати на користь позивачки аліментів на утримання їх неповнолітнього сина ОСОБА_3, 1996 року народження в розмірі 100 грн. щомісячно.
Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України батьки повинні утримувати своїх неповнолітніх дітей.
Мінімальний розмір аліментів при стягненні у частці від заробітку (доходу) платника аліментів на одну дитину, як правило, не може бути меншими, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку ( ч.2 182 СК ). Якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою одержувача аліментів може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі ( ст. 184 СК ).
Оскільки відповідач працездатний, працює і має регулярний дохід, чого він сам не заперечує, суд приходить до висновку, що відповідач має можливість сплачувати аліменти в розмірі, зазначеному в позові на користь позивачки. Отже позов обґрунтований і підлягає задоволенню.
Суд стягує з відповідача в дохід держави судовий збір в сумі 51 грн., і витрати на інформаційно-технічне забезпечення в сумі 7,5 грн.
Керуючись ст. ст. 10 11, 60, 209, 212-215 ЦПК України, ст. ст. 180-184 Сімейного кодексу України,-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити. Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Новограда-Волинського, Житомирської області аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/4 частини заробітку (доходів), але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 14.02.2007 р. до його повноліття - ІНФОРМАЦІЯ_3.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір в сумі 51 грн. і витрати на інформаційно-технічне забезпечення в сумі 7 грн. 50 коп.
Рішення про стягнення аліментів допустити до виконання після набрання ним чинності.
Виконавчий лист від 03 червня 1996 року, виданий Новоград-Волинським міськрайонним судом про стягнення аліментів з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3, 1996 року народження відкликати і анулювати.
Рішення може бути переглянуто судом за письмовою заявою відповідача протягом десяти днів з дня отримання ним копії.
До апеляційного суду Житомирської області через Новоград-Волинський міськрайонний суд на рішення можуть бути подані: заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення, і апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.