Справа №2-925/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 вересня 2007 року Кам"янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області в складі:
головуючого судді Юхно Л.М.
при секретарі Петровій С.М.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду м.Кам"янка-Дніпровська цивільну справу за позовом ОСОБА_1, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог -Кам"янсько-Дніпровська державна нотаріальна контора про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на майно у порядку спадкування,
Встановив:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій зазначає, що в 1960 році на гроші заощаджені від продажу сільгосппродукції ОСОБА_2побудувала жилий будинок зазначений за планом літерою: А, а також слідуючи надвірні будівлі та службові прибудови зазначені за планом літерами: а-службова прибудова, а1-службова прибудова, Б-літня кухня, ПГ-погріб з шийкою, У-вбиральня, Г-навіс, Д-душ, Е-сарай, Ж-сарай, №1-паркан, №4-паркан, №2-ворота, №3-свердловина, №3, розташовані за адресою: АДРЕСА_1, що підтверджується технічним паспортом Запорізького БТІ від 09.08.2007 року. Будинок був побудований без порушення норм БТІ та архітектури, однак право власності в Запорізькому БТІ не зареєструвала.
За життя ОСОБА_2звернулася до Водянської сільської Ради та зробила заповітне розпорядження, яким усе своє майно заповідала позивачу. Заповіт посвідчений Водянською сільською Радою 10 квітня 1995 року за реєстром № 182.
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2померла. Спадщину після померлої прийняв позивач, єдиний спадкоємець, шляхом подачі до Кам"янсько-Дніпровської державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини. Також в нотаріальній конторі він отримав свідоцтво про право на спадщину на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, та прилеглу до будинку земельну ділянку. Отримати свідоцтво про право на спадщину на жилий будинок він не може тому, що спадкодавець за життя не зареєструвала своє право власності в органах БТІ.
Інших спадкоємців передбачених законодавством України немає.
Позивач просить встановити факт того, що ОСОБА_2 фактично мала жилий будинок зазначений за планом літерою: А, а також слідуючи надвірні будівлі та службові прибудови зазначені за планом літерами: а-службова прибудова, а1-службова прибудова, Б-літня кухня, ПГ-погріб з шийкою, У-вбиральня, Г-навіс, Д-душ, Е-сарай, Ж-сарай, №1 -паркан, №4-паркан, №2-ворота, №3-свердловина, №3, розташований за адресою: АДРЕСА_1.
Встановити факт прийняття ним ОСОБА_1спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2.
Визнати за ним ОСОБА_1 право власності на жилий будинок зазначений за планом літерою: А, а також слідуючи надвірні будівлі та службові прибудови зазначені за планом літерами: а-службова прибудова, а1-службова прибудова, Б-літня кухня, ПГ-погріб з шийкою, У-вбиральня, Г-навіс, Д-душ, Е-сарай, Ж-сарай, №1-паркан, №4-паркан, №2-ворота, №3-свердловина, №3, розташований за адресою: АДРЕСА_1.
В судовому засіданні позивач позов підтримав, просить суд задовольнити позовні вимоги.
Треті особи просять справу розглянути без їх участі, заперечень відносно позовних вимог не мають.
Згідно ст.256 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Згідно ст.1268/3 ЦК України, спадкоємець, постійно мешкаючий разом зі спадкодавцем на момент відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину після померлого, якщо в термін встановлений ст.1270 ЦК України, він не попередив про відмову від спадщини.
Згідно ст.377 ЦК України, до особи яка придбала жилий будинок, будівлю або споруду, переходе право власності на земельну ділянку на якій вони знаходяться, без зміни цільового призначення.
Згідно ст.1235/2 ЦК України, заповідач має право без вказання підстав позбавити права на успадкування осіб з кола спадкоємців за законом. У цьому випадку ця особа не може отримати право на спадщину.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення позивача, суд приходить до висновку, що позов обгрунтований та підлягає задоволенню так як підтверджується свідоцтвом про смерть, заповітом, технічним паспортом, свідоцтвом на забудову.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 15,27,3,158,173,193,292 ЦПК України, ст. 1235/2,377,1268/3 ЦК України, суд
Вирішив:
Позов ОСОБА_1, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог -Кам"янсько-Дніпровська державна нотаріальна контора про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на майно у порядку спадкування задовольнити.
Встановити факт того, що ОСОБА_2фактично мала жилий будинок зазначений за планом літерою: А, а також слідуючи надвірні будівлі та службові прибудови зазначені за планом літерами: а-службова прибудова, а1-службова прибудова, Б-літня кухня, ПГ-погріб з шийкою, У-вбиральня, Г-навіс, Д-душ, Е-сарай, Ж-сарай, №1 -паркан, №4-паркан, №2-ворота, №3-свердловина, №3, розташований за адресою: АДРЕСА_1 .
Встановити факт прийняття ОСОБА_1спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1ОСОБА_2.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на жилий будинок зазначений за планом літерою: А, а також слідуючи надвірні будівлі та службові прибудови зазначені за планом літерами: а-службова прибудова, а1-службова прибудова, Б-літня кухня, ПГ-погріб з шийкою, У-вбиральня, Г-навіс, Д-душ, Е-сарай, Ж-сарай, №1-паркан, №4-паркан, №2-ворота, №3-свердловина, №3, розташований за адресою: АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене до Запорізького апеляційного суду через Кам"янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області протягом двадцяти днів після подання заяви про апелляційне оскарження. Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано пртягом десяти днів з дня проголошення рішення.