Судове рішення #30988662

                    Справа № 149/2203/13-ц


У Х В А Л А


"15" липня 2013 р.                                                             м. Хмільник


Суддя Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області Олійник І.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, СГІРФО Хмільницького МВ УМВС України у Вінницькій області про виселення та зняття з реєстраційного обліку, -


В С Т А Н О В И В:


12.07.2013 року до Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області надійшла позовна заява ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, СГІРФО Хмільницького МВ УМВС України у Вінницькій області про виселення та зняття з реєстраційного обліку. До позовної заяви позивачем ОСОБА_1 надано заяву про забезпечення позову, шляхом зупинення виконавчих проваджень, які перебувають у провадженні ДВС Хмільницького міськрайонного управління юстиції Вінницької області (постанов про відкриття виконавчих проваджень ВП №38484487, № 38484388 від 14.06.2013 року по виконанню виконавчих листів Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області № 2-1329 від 09.04.2013 року.) Заява мотивована тим, що у позивача на даний час є побоювання, що примусове виконання ДВС Хмільницьким МРУЮ вищевказаних виконавчих листів в подальшому унеможливить виконання рішення суду в частині примусового виселення та зняття з реєстраційного обліку ОСОБА_3, може призвести до пошкодження майна, яке належить позивачам.

Суд, дослідивши матеріали заяви, дійшов висновку, що заява про забезпечення позову не підлягає задоволенню, враховуючи наступне.

Відповідно до ч. 1, ч. 3 ст. 151 ЦПК України, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Згідно з ч. 2 ст. 153 ЦПК України, заява про забезпечення позову, подана до подання позовної заяви, розглядається судом не пізніше двох днів з дня її подання. У разі обґрунтованої вимоги заявника заява про забезпечення позову, подана до подання позовної заяви, розглядається лише за його участю без повідомлення особи, щодо якої просять вжити заходи забезпечення позову.

Пунктом 4 постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» передбачено, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів.

Відповідно до ч. 3 ст. 152 ЦПК України види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

          Відповідно до п. 2 Постанови № 9, недопустимо забезпечувати позов шляхом зупинення виконання судових рішень, що набрали законної сили.          

          З матеріалів заяви про забезпечення позову та матеріалів позовної заяви встановлено, що виконавчі листи № 2-1329 від 09.04.2013 року видані на підставі рішень Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області від 09.04.2013 року, що набуло законної сили на підставі рішення Апеляційного суду Вінницької області від 23.05.2013 року у цивільній справі № 2-1329/11.

Вжиття заходів забезпечення позову про які просить позивач, а саме зупинення виконавчих проваджень, щодо виконання вказаних судових рішень, які набули законної сили є недопустимим, оскільки відповідно до ч. 5 ст. 124 Конституції України, ст. 14 ЦПК України, судові рішення, що набрали законної сили, обов'язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України

          Окрім цього, правом зупинення виконавчого провадження, відповідно до ст. 38 Закону України «Про виконавче провадження» наділений лише державний виконавець.

          При наведених обставинах заява про забезпечення позову задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 151-153 ЦПК України, суддя, -


У Х В А Л И В:


В задоволенні заяви ОСОБА_1 про вжиття заходів забезпечення позову - відмовити.


Ухвала суду може бути оскаржена до Апеляційного суду Вінницької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. Особи, які не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом п'яти днів з дня отримання копії рішення.


Суддя

ОСОБА_4



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація