Справа № 2- 1666/2007р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 жовтня 2007 року
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
в складі:
головуючого - судді Халепи В.Г.
при секретарі Музика Н.Ю.
з участю
представник позивачки ОСОБА_3
у заочному порядку (заочно) розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Новограді -Волинському справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 у вищевказаному позові до суду просила постановити рішення про стягнення аліментів з відповідача на її користь у твердій грошовій сумі 200 грн. щомісячно на їх неповнолітнього сина. Зазначила, що відповідач є його батьком, однак з сім'єю не проживає, за її даними офіційно не працює і матеріально дитину, котра проживає на її утриманні, не забезпечує, хоча і має доходи.
В судому засіданні представник позивачки позовні вимоги підтримала.
Відповідач в судове засідання не з'явився. Враховуючи те, що він про час та місце судового засідання повідомлений належним чином, про що свідчить його розписка про одержання судової повістки, однак про причини своєї неявки не повідомив, в матеріалах справи зібрано достатньо доказів для розгляду справи по суті, суд у відповідності зі ст. 169 ч.4 ЦПК України вважає за можливе ухвалити рішення заочно, у його відсутність на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення позивачки, дослідивши докази по справі, суд задовольняє позов з таких підстав.
З пояснень представника позивачки і з копій свідоцтва про розірвання шлюбу та свідоцтва про народження дитини видно, що сторони перебували у зареєстрованому шлюбі до 11.08.1997р., від якого вони мають сина ОСОБА_4, 1996 року народження, котрий згідно довідки Киянської сільської ради від 17.08.2007р. за № 708 проживає на утриманні позивачки.
Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України батьки повинні утримувати своїх неповнолітніх дітей.
Мінімальний розмір аліментів при стягненні у частці від заробітку (доходу) платника аліментів на одну дитину, як правило, не може бути меншими, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку ( ч.2 182 СК ). Якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою одержувача аліментів може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі ( ст. 184 СК ).
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень ( ст. 10 ЦПК України ). Суд розглядає цивільні справи в межах заявлених фізичними і юридичними особами вимог і на підставі представлених ними доказів ( ст. 11 ЦПК ).
Оскільки відповідач, зі слів позивачки, працездатний, здоровий, однак не працює і матеріально дитину, котра проживає на її утриманні не забезпечує, в судове засідання не з'явився і не представив суду докази, що спростовують доводи позивачки, суд приходить до висновку, що відповідач має можливість сплачувати аліменти в розмірі, зазначеному позивачкою.
Отже позов обґрунтований і підлягає задоволенню.
Суд стягує з відповідача в дохід держави судовий збір в сумі 51 грн. і витрати на інформаційно-технічне забезпечення в сумі 7,5 грн.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 79, 81, 209, 212-215 ЦПК України, ст. ст. 180-184 Сімейного кодексу України,-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити. Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Полтава аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в твердій грошовій сумі 200 (двісті) грн. щомісячно, починаючи з 29 серпня 2007 року до його повноліття - 14.04.2014 року.
Стягнути в дохід держави з ОСОБА_2. судовий збір в сумі 51 грн. і витрати на інформаційно-технічне забезпечення в сумі 7 грн.50 грн.
Рішення про стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Рішення може бути переглянуто судом за письмовою заявою відповідача протягом десяти днів з дня отримання ним копії.
До апеляційного суду Житомирської області через Новоград-Волинський міськрайонний суд на рішення можуть бути подані: заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення, і апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.