Судове рішення #3098640
Справа №2-3182/2007р

Справа №2-3182/2007р.

 

РІШЕННЯ

ІМ'ЯМ   УКРАЇНИ

 

13 листопада 2007 p. Антрацитівський міськрайонний суд, Луганської області

в складі головуючого-судді: Толстих О.В. при секретарі      :   Колчиній Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Антрацит справ у за позовом ОСОБА_1 до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Антрацит та Антрацитівському районі Луганської області про стягнення заборгованності страхових виплат і моральної шкоди.

 

встановив:

 

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Антрацит та Антрацитівському районі Луганської області про стягнення заборгованності страхових виплат і моральної шкоди.

В якому посилається на те, що раніше він працював бульдозеристом ВО «Спецтампонажгеологія» 18.08.1966 року при виконанні ремонтних робіт він отримав виробничу травму. В наслідок якої він втратив зір у зв'зку з чим у 1981 року йому була встановлен 3 група інвалідності,в 1988 році 2группа інвалідності.А при повторному огляді МСЕК 4 листопада 2002року він був визнаний інвалідом 1 групи.

В відшкодування шкоди, починаючи з 1988 року за 100% втрати працездатності він отримував з ВО «Спецтампонажгеологія», виплати які на серпень 2002 року складали 152грн. З вересня 2002 року страхові виплати стало провадити Відділення виконавчої дирекції Фонду в м.Антрацит у тому ж розмірі 152грн.

Вважає, що відповідач повинен був відповідно до ст.21 п.1, ст. 28 п.3,ст.34 ст.35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання» виплачувати йому страхову пенсію. Але оскільки йому відмовлено у виплаті страхової пенсії, то відповідач повинен виплатити йому страхові виплат у повному обсязі. І при першому його зверненні у 2005році провести перерахунок його середнього заробітку який складатиме 3043грн. 73коп.(Один Радяньский рубль відповідно до нинідіючего курсу Російських рублів прирівнюється до 67руб.20 коп. Курс рубля по відношенню до гривні на 17.09.2007року складає 5руб04коп.-1грн.(його середній заробіток 228руб28 коп. (Наказ №20 від 10.02.89р.и с/з- 2739руб42коп. : 12 мес.) х67руб.20 коп.=15340руб.41коп. : 5грн.04коп.= 3043грн.73коп.)

І надалі починаючи з 2002 року страхові виплати провадити з заробітку 3043грн. 73коп. Враховуючи, що цого зроблено не було вважає,що за період з 2002 року по 2007 рік відповідач недоплатив йому страхові виплати в сумі 340475грн. 19коп.Просить вказану сумму стягнути з відповідача.

Окрім того позивач просить стягнути з відповідача у відшкодування моральної шкоди, уточнивши свої вимоги у судовому засіданні, в сумі 100000 грн. Моральна шкода складається з того, що відповідач незаконно відмовляв йому в перерахунку середньго заробітку у зв'язку з чим він змушений був звератися у різні інстанції з метою з'ясування цього питання.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свої вимоги підтримав, з урахуванням уточненої суми моральної шкоди і просив їх задовільнити в повному обсязі.

Представник відповідача - Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворюваннь України у м. Антрацит та Антрацитівському районі Луганської області Совєтова О.В. діюча на підставі доручення позов не визнала. Посилаючись на те що ДВАТ «Спецтампонажгеологія» ОСОБА_1 був визнанеий розмір втраченого заробітку Згідно довідки втрачений заробіток ОСОБА_1 складає 152грн.23коп. Цю сумму відділення Фонду продовжило виплачувати позивачу з урахуванням щорічних перерахунків відровідно до ст.29 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання»

Закон не передбачає норм зобов'язуючих відділення Фонда перераховувати суми відшкодування шкоди, нараховані підприємством винним в заподіянні шкоди. Ст.21 п.1, ст. 28 п.3, ст.34,ст.35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання» не регулює питання перерахунку страхових виплат.

У 2005 році за рішенням суду позивачу був проведений перерахунок страхових виплат з урахуванням пенсії по інвалідності.

Дослідивши докази наявні в матеріалах справи, вислухавши сторони суд вважає,що позов не підлягає задоволенню з таких підстав.

18.08.1966року при виконанні ремонтних робіт ОСОБА_1 який працював бульдозеристом в ВО «Спецтампонажгеологія» отримам виробничу травму. В наслідок якої він втратив зір у зв'зку з чим у 1981 року йому була встановлен 3 група інвалідності,в 1988 році 2группа інвалідності.А при повторному огляді МСЕК 4 листопада 2002року був визнаний інвалідом 1 групи.

Починаючи з 1988 року виплату у відшкодування шкоди стало йому провадити ВО «Спецтампонажгеологія», які на 2002 рік складали 152грн.23коп.

З 01.04.2001 року, відповідно до ст.3 рохділу XI завершальних положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання» Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворюваннь України у м. Антрацит та Антрацитівському районі Луганської області провадять виплати на підставі документів, що підтверджують право працівника на страхову виплату, інші соціальні послуги внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, та розмір виплати отриманих на підставі акту з підприємства винниого в заподіянні шкоди.

Ваиходячи з наведенного суд приходить до висновку,що відповідач вірно починаючи з моменту передачи йому документів ВО «Спецтампонажгеологія» в квітні 2002 року провадить виплати ОСОБА_1 виплати в сумі 152грн.23коп. з перерахуванням йому щомісячних страхових виплат станом на 1 березня кожного року, на підставі коефіцієнту зростання середньої заробітної плати у галузях національної економіки.

Бо ст.21 п.1, ст. 28 п.3,ст.34 ст.35. Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання» на які посилається позивач, а також їнші ст. вищевказанного Закону не пердбачають норм зобов'язуючих відділення виконавчої дирекції Фонду провадити перераховання суми відшкодування шкоди, нарахованих підприємством винним в заподіянні шкоди.

Враховуючи, що вимоги позивача в частині проведення перерахунку зарабітної плати з якої відповідач повинен йому провадити страхові виплати не знайшли свого підтвердження, а тому не можуть бути задоволенні. Отже суд вважає, що не має підстав і для задоволення вимог позивача про стягнення моральної шкоди.

А  тому  суд  вважає  вимоги  позивача такими  що  не  підлягають  задоволенню  за необґрунтованістю.

На підставі викладеного та керуючись ст.21 п.1, ст. 28 п.3,ст.34 ст.35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві і професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999р. № 1105 - XІУ (зі змінами та доповненнями) і керуючись ст.ст. 10,11,60,212-215 ЦПК України, суд-

 

ВИРІШИВ:

 

В задоволенні вимог ОСОБА_1 до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Антрацит та Антрацитівському районі Луганської області про стягнення заборгованності страхових виплат і моральної шкоди - відмовити за необґрунтованістю.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному суді Луганської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення через Антрацитівський міськрайонний суд.

Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація