19.06.2013 Справа № 367/977/13-к
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 червня 2013 року Ірпінський міський суд Київської області у складі:
головуючого судді Кухленка Д.С.,
при секретарі Павленко Л.В.,
за участю прокурорів Возняковський Т.П., Плиски.А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду Київської області кримінальне провадження № 1201310004000150 по обвинуваченню
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки с. Ваніно Хабаровського краю, Росія, росіянки, громадянки України, з повною середньою освітою, не одруженої, не працюючої, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1, раніше не судимої згідно ст.89 КК України,
у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 309 КК України, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 15.01.2013р. близько 12 год. 00 хв., з метою незаконого придбання, зберігання та перевезення наркотичного засобу без мети збуту, прибула на електропотязі до АДРЕСА_2, де придбала у особи циганської національності на ім'я «ОСОБА_2», скляну пляшечку темного кольору з надписом «Фармасепт» об'ємом 100 мл. в середині якої знаходиться наркотичний засіб - опій ацетильований в об'ємі 4 мл. за 90 грн., по 30 грн. за 1 мл.
Після цього ОСОБА_1, реалізуючи свій злочинний умисел вийшла з будинку АДРЕСА_2 й трохи, відійшовши від нього, перелила наркотичний засіб «опій ацетильований» зі скляної пляшечки до медичного шприца об'ємом 10 мл., який ОСОБА_1 мала при собі. Заповнивши вищевказаний шприц наркотичним засобом ОСОБА_1 поклала його до лівої кишені куртки, в яку вона була одягнена, а скляну пляшечку з написом «Фармасепт» об'ємом 100 мл. поклала до правої кишені своєї куртки, таким чином, незаконно, зберігаючи наркотичний засіб. Потім гр. ОСОБА_1 поїхала на електропоїзді до м. Ірпеня Київської області, таким чином, незаконно, перевозячи наркотичний засіб. Прибувши до м. Ірпеня Київської області приблизно о 15 год. 50 хв. та, продовжуючи свій злочинний умисел ОСОБА_1 пішла на територію санаторію «Дружба», розташованого за адресою: м. Ірпінь, вул. Лермонтова, 23 Київської області з метою вжити там придбаний наркотичний засіб шляхом ін'єкції при цьому, діставши з лівої кишені куртки, в яку вона була одягнена медичний шприц об'ємом 10 мл. заповнений на 3 мл. наркотичним засобом - опієм ацетильованим.
В той же день о 16 год. 00 хв. під час проведення оперативно-розшукових заходів працівниками СБНОН Ірпінського МВ ГУ МВС України в Київській області на території санаторію «Дружба», розташованого за адресою: м. Ірпінь, вул. Лермонтова, 23 Київської області було зупинено ОСОБА_1 та проведено в присутності двох понятих огляд її особистих речей, в ході якого було виявлено та вилучено з правої руки ОСОБА_1 медичний шприц об'ємом 10 мл. заповнений на 3 мл. наркотичним засобом - опієм ацетильованим, а також з правої кишені куртки, в яку була одягнена остання виявлено та вилучено скляну пляшку з написом «Фармасепт» об'ємом 100 мл. з залишками наркотичного засобу - опію ацетильованого.
Згідно до висновку експерта №67/х від 22.01.2012 року: «представлена на дослідження рідина коричневого кольору об'ємом 3,0 мл., яка знаходиться в медичному шприці одноразового використання номінальною ємністю 10 мл., містить особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено, опій ацетильований. Маса наркотичного засобу, опію ацетильованого в рідині об'ємом 3,0 мл. в перерахунку на суху речовину становить - 0,1590 г. ; представлені на експертизу незначні залишки рідини коричневого кольору, які знаходилися у скляній пляшці темно-коричневого кольору з написом «Фармасепт», містять особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонений - опій ацетильований в слідовій кількості. Визначити масу наркотичного засобу ( опію ацетильованого) у незначних залишках рідини не представилось за можливе, у зв'язку з недостатньою кількістю наркотичного засобу ( менше 0,0001г)».
Опій ацетильований згідно «Списку №2 особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено» в таблиці №1 «переліку наркотичних засобів, психіатричних речовин і прекурсорів» затвердженому КМ України від 06.05.2000 р. за №770, є особливо небезпечним наркотичним засобом.
Допитана в судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в пред'явленому їй обвинуваченні за ч. 1 ст.309 КК України визнала повністю і дала покази про те що, 15.01.2013 року приблизно о 12 год. 00 хв. прибула на електропоїзді до будинку АДРЕСА_2 де придбала у невідомої особи циганської національності на ім'я «ОСОБА_2» наркотичний засіб за 90 грн. Вийшовши із будинку перелила вказаний наркотичний засіб у шприц, який поклала до лівої кишені куртки своєї куртки, в яку була одягнена. Після цього поїхала до м. Ірпеня Київської області на територію санаторію «Дружба» для того, щоб вжити там придбаний наркотичний засіб. Пізніше там же на території санаторію «Дружба» її затримали працівники міліції та при особистому огляді виявили та вилучили наркотичний засіб.
У скоєному підсудна щиро розкаюється і просить суд суворо її не карати.
У зв'язку із повним визнанням підсудною своєї вини у скоєному злочині, визнання нею кваліфікації її дій та доказів, на які посилався орган досудового розслідування, дослідження зібраних по справі доказів за згодою учасників процесу було обмежене допитом підсудної, показання якої відповідають фактичним обставинам справи і нею не оспорюються, та дослідженням матеріалів справи, що її характеризують.
Органом досудового слідства дії підсудної ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст. 309 КК України, як незаконне придбання, зберігання та перевезення наркотичних засобів без мети збуту.
Суд вважає таку кваліфікацію правильною, оскільки умисні дії підсудної ОСОБА_1 виражаються у незаконному придбанні у невстановленої досудовим слідством особи наркотичного засобу, який знаходився у скляній пляшці, згідно з висновку експерта №67/х від 22.01.2013 року рідина коричневого кольору, яка знаходиться в медичному одноразовому шприці, містить особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено, опій ацетильований, та незаконному зберіганні даної наркотичної речовини при собі, без мети збуту, тобто злочин, передбачений ч. 1 ст. 309 КК України.
Обираючи міру покарання, суд враховує, що підсудна скоїла злочин, який віднесено до категорії злочинів середньої тяжкості.
Обставинами, які пом'якшують відповідальність підсудної, суд вважає визнання своєї вини та щире каяття.
Обставин, які обтяжують відповідальність підсудної, суд не знаходить.
За місцем проживання підсудна ОСОБА_1 характеризується позитивно, порушень громадського порядку та спокою громадян не допускає. На обліку у лікаря психіатра не перебуває, перебувае на обліку у лікаря нарколога з 2012 року.
За даних умов, враховуючи ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу підсудної, пом'якшуючі та обтяжуючи відповідальність підсудної обставини, суд вважає, що виправлення підсудної можливе без відбування нею покарання, а тому можливо, призначити підсудній покарання у вигляді позбавлення волі, звільнивши її від відбування покарання з випробуванням.
Суд вважає, що відповідно до вимог ч.2 ст.65 КК України дана міра покарання є достатньою для виправлення обвинувачення та попередження нових злочинів.
Запобіжний захід у відношенні підсудної суд залишає без змін.
Керуючись статтями 368-374, 376 КПК України, суд,
з а с у д и в :
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст. 309 КК України та призначити їй покарання по цій статті у вигляді позбавлення волі строком 2 (два) роки.
На підставі ч.4 ст. 70 КК України шляхом часткового приєднання не відбутої частини покарання за вироком від 16.04.2013 Ірпінського міського суду Київської області остаточну міру покарання ОСОБА_1 призначити у вигляді 5 (п'яти) років позбавлення волі з відбуванням покарання в системі кримінально виконавчих установ.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання та встановити їй іспитовий строк тривалістю 3 (три) роки.
На підставі ст. 76 КК України зобов'язати ОСОБА_1 повідомляти органи виконання покарання про зміну свого місця проживання, періодично з'являтися для реєстрації до органу виконання покарання.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру ГУМВС України в Київській області витрати, пов'язані з проведенням судово-хімічної експертизи за №67/х від 22.01.2013 року у розмірі 294 грн. 80 коп.
Речові докази по справі, які знаходяться в камері схову Ірпінського МВ ГУМВС України в Київській області - знищити.
До вступу вироку у законну силу запобіжний захід відносно ОСОБА_1 залишити без змін - особисте зобов'язання.
На вирок до апеляційного суду Київської області через Ірпінський міський суд Київської області може бути подано апеляцію протягом 30 діб з моменту проголошення вироку, підсудними в той же строк із моменту отримання копії вироку.
Суддя: Д. С. Кухленко