Справа №22-а- 4989 / 2007р. Головуючий І інст. - Іващенко C.O. категорія - встановлення факту Доповідач - Пономаренко Ю.А.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 жовтня 2007 року
Судова колегія судової палати з цивільних справ апеляційного суду Харківської області в складі:
головуючого - судді Кукліної Н.О.
суддів - Пономаренко Ю.А., Бобровського В.В.
при секретарі: Фільшиній С.І. розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Харкові цивільну справу за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 на ухвалу Фрунзенського районного суду м.Харкова від 2 серпня 2007 року по цивільній справі за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа - Територіальна громада в особі Виконавчого комітету Жовтневої районної ради м.Харкова про встановлення факту прийняття спадщини
ВСТАНОВИЛА:
Заявник ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про встановлення факту прийняття спадщини, заінтересована особа - Територіальна громада в особі Виконавчого комітету Жовтневої районної ради м.Харкова. У судовому засіданні заявник ОСОБА_1 пояснила, що вона подала заяву про встановлення факту прийняття спадщини, щоб узаконити 2/6 частини жилого будинку АДРЕСА_1 та в майбутньому продати належну частину цього будинку.
Ухвалою Фрунзенського районного суду м.Харкова від 2 серпня 2007 року заяву ОСОБА_1 було залишено без розгляду.
Не погоджуючись з даною ухвалою суду представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 у своїй апеляційній скарзі просить ухвалу скасувати, як постановлену з порушенням процесуального законодавства та продовжити провадження по справі.
Вислухавши пояснення учасників процесу, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.
Суд, залишаючи заяву без розгляду посилався на те, що в даному випадку має місце спір про право, який повинен розглядатися в порядку позовного провадження.
Судова колегія погоджується з такими висновками суду першої інстанції, оскільки такі висновки суду правильні, обґрунтовані та відповідають вимогам діючого законодавства.
Відповідно до ч.6 ст.235 ЦПК України якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження виникає спір про право, який вирішується в порядку позовного провадження, суд залишає заяву без розгляду і роз'ясняє заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.
З матеріалів справи вбачається, що в наданій до суду заяві поставлене питання про прийняття у спадщину та визнання за заявителькою права на 2/6 частини жилого будинку АДРЕСА_1.
При таких обставинах, судова колегія, погоджується з висновками суду першої інстанції про те, що даний спір повинен вирішуватися в порядку позовного провадження, а не в порядку окремого провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.303,304, ст.307 ч.2 п.1, 312 ч.1 п.1, 314, 315, 317,319 ЦПК України, судова колегія, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 и відхилити.
Ухвалу Фрунзенського районного суду м.Харкова від 2 серпня 2007 року залишити без зміни.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає чинності негайно, але може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня її проголошення.