Судове рішення #3096865

Справа № 2-1663/2007 p.

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

29 жовтня 2007 р. м. Макіївка

Кіровський районний суд міста Макіївки Донецької області

у складі: головуючої судці Негоди О.М.

при секретарі Тихонюк О.М.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в приміщенні місцевого суду в м. Макіїв­ці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення розміру часток у праві спільної сумісної власності,

 

ВСТАНОВИВ:

 

10 вересня 2007 р. ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до територіальної громади Макіївської міської Ради про визначення розміру часток у праві спільної суміс­ної власності, мотивуючи вимоги тим, що при приватизації квартири трестом «Макіївжилс-трой» не була встановлена належна кожному власнику частка, у зв'язку з чим він, як спадкоємець за законом, позбавлений можливості прийняття спадщини.

Під час розгляду справи за заявою позивача суд замінив первісного відповідача -Макіївську територіальну громаду належним відповідачем - ОСОБА_2

У судовому засіданні ОСОБА_1 підтримав заявлені позовні вимоги, на обгрун­тування яких послався на обставини, вказані в позовній заяві, та зазначив, що 19 квіт­ня 1994 р. квартира №5 яка розташована в будинку №4, по вулиці 50 років утворення СРСР у м. Макіївці, була приватизована ОСОБА_2Г, ОСОБА_3 та ОСОБА_1 у спільну сумісну власність. 16 квітня 2007 р. його мати - ОСОБА_3 померла, після чого його батько ОСОБА_4 залишився постійно проживати в квартирі, однак право-встановлюючі документи не отримав. 24 травня 2007 року ОСОБА_4 помер і після його смерті відкрилася спадщина у вигляді квартири. Спадкоємцями за законом першої черги є він та його брат ОСОБА_2 У встановлений законом термін він звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, однак державним нотаріусом у видачі свідоцтва на право власності за законом було відмовлено на підставі того, що частки спадкодавців у праві спільної сумісної власності на квартиру не встановлені. Посилаючись на вказані обставини, позивач просить суд визначити розмір частки ОСОБА_5Г, ОСОБА_3 та ОСОБА_1 у праві спільної сумісної власності на житлове приміщення, визнавши їх рівними.

Відповідач ОСОБА_2 позовні вимоги ОСОБА_1 визнав повністю, пояс­нивши, що не встановлення часток власників у праві спільної сумісної власності на при­ватизовану квартиру позбавляє їх вільного права розпорядження майном. Він не заперечує проти визначення часток співвласників рівними.

Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи і дослідивши надані до­кази, суд у межах заявлених позовних вимог ( ст. 11 ЦПК України) встановив наступне.

Згідно свідоцтву про право власності на житло, виданому трестом «Макіївжитлбуд» від 19 квітня 1994 року, квартира АДРЕСА_1 СРСР у місті Макіївці належить ОСОБА_4, ОСОБА_3 та ОСОБА_1 на праві приватної спільної сумісної власності. Назване свідоцтво 30.05.1994р. було зареєстро­вано в реєстрі прав власності на нерухоме майно комунального підприємства «Бюро техні­чної інвентаризації м. Макіївка».

16 квітня 2007р. у віці 70 років померла ОСОБА_3, 24 травня 2007 р. у ві­ці 70 ріку помер ОСОБА_4, що підтверджено актовими записами № 930 від 18 квітня 2007р. і № 1189 від 24 травня 2007 р. в Книзі реєстрації смертей міського відділу ре­єстрації актів цивільного стану Макіївського міського управління юстиції Донецької області.

ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є рідними синами ОСОБА_4 та ОСОБА_3, що підтверджено актовими записами про народження у відділенні РАЦС Кіровського району м. Макіївки Донецької області за № 624 від 14 червня 1966 року та у бюро РАГС м. Хабаровська № 663 від 13.07.1960р. відповідно.

 

За таких підстав ОСОБА_1 згідно з положеннями ст. 1261 ЦК України має право на спадщину, тому є належним позивачем по даній цивільній справі.

Як передбачено статтею 355 ЦК України, майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно). Майно може належите особам на праві спільної часткової, або на праві спільної сумісної влас­ності .

Питання про визначення часток у спільній сумісній власності у встановленому за­коном порядку між співвласниками не вирішувалось.

Відповідно до ч.2 ст. 8 Закону України від 19 червня 1992 р. № 2482 XII «Про приватизацію державного житлового фонду» передача займаних квартир (будинків) здійсню­ється в спільну сумісну або часткову власність за письмовою згодою всіх повнолітніх членів сім»ї, які постійно мешкають у цій квартирі (будинку), у тому числі тих, що тимчасово відсутні й за якими зберігається право на житло, з обов'язковим визначенням уповноваженого власника квартири (будинку).

Оскільки зазначеним законом не визначено умов, за яких один із членів сім'ї ма­тиме більшу або меншу частку в приватизованому житлі, і іншої домовленості між власни­ками не було, то частка кожного є рівною. За таких обставин частки ОСОБА_2Г, ОСОБА_3 та ОСОБА_1 у спірній квартирі суд визнає рівними, тому кожному співвласнику належить право на 1/3 частину вищезазначеної приватизованої квартири.

Згідно з приписом ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Проаналізувавши встановлені обставини по справі, суд дійшов висновку, що ви­знання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтере­си інших осіб, тому визнає заявлений ОСОБА_1 позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.

Відповідачу судом роз'яснені правові наслідки визнання позову.

Позивачка не вимагає компенсації за понесені судові витрати, пов'язані зі звер­ненням до суду і розглядом судової справи.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 11, 60, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, ст. ст. 355, 357 ЦК України, ч.2 ст. 8 Закону України «Про приватизацію державного жит­лового фонду» від 19 червня 1992 р. № 2482 XII, суд

 

ВИРІШИВ:

 

Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Визначити частки ОСОБА_4, ОСОБА_3 та ОСОБА_6 у спільній сумісній власності - приватизованій квартирі № 5, що розташована в будинку № 4 по вулиці 50 років утворення СРСР в Кіровському районі м. Макіївки рівними - по 1/3 кожному, визначити за кожним з них право власності на визна­чену долю майна.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано Апеляційному суду Донецької області через Кіровськии районний суд м. Макіївки протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається в Апеляційний суд Донецької області через Кіровськии районний суд міста Макіївки протягом двадцяти днів після подання за­яви про апеляційне оскарження, або протягом десяти днів з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація