Судове рішення #30953231

09.07.2013 2-а/111/75/2013


Справа № 111/2300/13-а


П О С Т А Н О В А

Іменем України

09 липня 2013р. с.м.т.Леніне

Ленінський районний суд Автономної Республіки Крим у складі

головуючої судді: Трубнікова Ю.Л.

при секретарі: Севостьяновій Е.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу адміністративної юрисдикції за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі АР Крим про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок та виплатити пенсію, -

В С Т А Н О В И В:


Позивач звернувся до Ленінського районного суду АРК з адміністративним позовом до відповідача про зобов'язання здійснити перерахунок та виплатити пенсію посилаючись на те, що йому 01.04.2000р. була призначена пенсія в розмірі 3000грн. у Кировському УПФ Донецької області. Після передачі його пенсійної справи до УПФ України в Ленінському районі йому стали сплачувати пенсію в розмірі 2260грн. Він звернувся до відповідача з заявою та у відповіді йому було сказано, що пенсію зменшено оскільки вона була невірно нарахована, а саме безпідставне застосований коефіцієнт « 2» при його праці в умовах Крайньої Півночі та також нарахована пенсія з порушенням вимог ст. 40 ч. 1 абз. 3 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" .

Просить визнати дії відповідача неправомірними та зобов'язати провести перерахунок пенсії.

Позивач в судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутності.

У судове засідання представник відповідача не з'явився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи. Надав заперечення проти позову та клопотання про розгляд справи за відсутністю представника.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно з частиною 1 статтю 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтереси юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження. Відповідно до п. 1 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктами владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб'єктів владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконанні делегованих повноважень.

Згідно з п.п. 6 пункту 2.2. розділу 2 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженою Постановою Пенсійного фонду України від 30.04.2002р. 16 8-2. зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 13.03.2008р. № 209/14900 саме на територіальні управління Пенсійного фонду України в районах, містах, в районах в містах покладені обов'язки щодо призначення (здійснення перерахунку) і виплати пенсії.

Таким чином, Управління Пенсійного фонду у Ленінському районі АР Крим у відносинах з фізичними та юридичними особами, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, є органом виконавчої влади та суб'єктом владних повноважень.

Як встановлено судом, позивач знаходиться на обліку в Управлінні пенсійного фонду України у Ленінському районі АР Крим та отримує пенсію.

Відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року №1058-IV, у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за період страхового стажу, зазначені в частині першій ст. 40 цього Закону.

Як вбачається з ч. 2 ст. 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в редакції від 09.07.2003 року № 1058-ІV, заробітна плата, з якої відповідно до ч. 1 ст. 40 зазначеного Закону обчислюється пенсія, визначається за формулою: Зп=Зсх (Ск:К), де: Зп- заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс -середня заробітна плата (дохід) працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії; Ск- сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1+Кз2+Кз3+…+Кзn); К-кількість місяців страхового стажу, за які розраховано коефіцієнти заробітної плати (доходу) застрахованої особи.

Тобто, якщо перерахунок пенсії, відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" здійснюється із заробітної плати (доходу) за період страхового стажу, зазначені в ч. 1 ст. 40 цього Закону, то ця заробітна плата, відповідно до ч. 2 ст. 40 цього Закону, обчислюється з урахуванням середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням (перерахунком) пенсії, тобто в даному випадку за 2007р.

Згідно підпункту "б" підпункту 10 пункту 35 розділу ІІ "Внесення змін до деяких законодавчих актів України" Закону України від 28.12.2007 року № 107-VІ "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" ч. 4 ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" була викладена в новій редакції. Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008 року зміни, внесені підпунктом "Б" підпункту 10 п. 35 розділу ІІ Закону України 28.12.2007р. № 107-VІ, визнано таким, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).

На час звернення позивача з заявою про перерахунок пенсії діяла редакції ст. 40 та частина 4 ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в редакції Закону від 09.07.2003р. № 1058-ІV, які підлягали застосуванню.

Задовольняючи позов частково суд виходить з того, що згідно до п. 5 перехідних положень до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" період роботи до 1 січня 1991 року в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі колишнього Союзу РСР, а також на острові Шпіцберген зараховується до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло до 1 січня 1991 року. Пільгове обчислення страхового стажу застосовується для осіб, які працювали в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, та на яких поширювалися пільги, передбачені для працюючих в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, відповідно до Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10 лютого 1960 року "Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі", постанови Ради Міністрів Союзу РСР від 10 лютого 1960 року N 148 "Про порядок застосування Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10 лютого 1960 року "Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі", Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 26 вересня 1967 року "Про розширення пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі".

Суд не може прийняти до уваги посилання позивача на те, що при розрахунку пенсії необхідно вживати коефіцієнт 2, оскільки коефіцієнт 1.5 був встановлений до 01.01.1991р., а саме Законом РФ «Про трудові пенсії» та Постановою Уряду РФ № 216 від 16.04.2006р. та ці нормативні документи не можуть бути застосовані на території України.

Враховуючи викладене, суд вважає, що Управління пенсійного фонду України у Ленінському районі АР Крим повинне було діяти у відповідності до вимог ст. 40 ч. 4 ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та здійснити позивачеві перерахунок пенсії з застосуванням показника середньої плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, за календарний рік, що передує року звернення за перерахунком пенсії, тобто за 2007 рік.

На підставі ст. 40, ст. 42 ч. 4 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", Постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року N 22-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 р. за N 1566/11846 "Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", керуючись ст.ст. 6, 8, 11, 17, 18, 23, 86, 94, 104, 183-2, 186 КАС України, суд -


П О С Т А Н О В И В:


Позов задовольнити частково.

Визнати дії протиправними та зобов'язати Управління пенсійного фонду України у Ленінському районі АР Крим здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" враховується для обчислення пенсії за 2007 рік, починаючи з 01 грудня 2012р., та виплатити її позивачу.


В задоволені інших вимог відмовити.


Постанову може бути оскаржено до Севастопольського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання постанови.



Суддя Трубніков Ю.Л.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація