Сп paвa № 2-470/08
Р I Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 жовтня 2008 року Дворічанський районний суд Харківської області у складі: головуючого - судді Рябоконь Є.А., при секретарі - Кучеренко О.І., за участю позивача і представника позивача в одній особі - ОСОБА_1розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт. Дворічна справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Вільшанської сільської ради - про визнання права власності на домоволодіння, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. та ОСОБА_2 звернулися до суду з позовом до Вільшанської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок разом надвірними будівлями, розташовані в АДРЕСА_1, побудовані самочинно за життя ОСОБА_2 разом з чоловіком ОСОБА_3., нині померлим, починаючи з 1962 року, які на сьогоднішній день вони, як спадкоємці, не може зареєструвати в КП “Дворічанське БТІ” через відсутність правоустановчих документів. В попередньому судовому засіданні позивач і представник позивача в одній особі повністю пітримала позовні вимоги.
Представник відповідача - Вільшанський сільський голова ОСОБА_4. позовні вимоги визнав і не заперечував проти їх задоволення, в поданій до суду заяві просив слухати справу в його відсутності.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу.
Матеріалами справи встановлено, що згідно свідоцтва про народження позивачки ОСОБА_1. серії І-АГ № 511261 її батьком є ОСОБА_3, матір”ю - ОСОБА_2
Згідно свідоцтва про одруження НОМЕР_1 від 27.03.1957 р. позивачка ОСОБА_2 одружилася з ОСОБА_3 і стала носити прізвище “ОСОБА_3”.
Починаючи з 1962 року позивачкою ОСОБА_2 та її чоловіком ОСОБА_3. без рішення виконкому Вільшанської сільської ради, без оформлення технічної документації, за рахунок власних коштів було побудувано АДРЕСА_1 згідно технічного паспорту КП “Дворічанське БТІ”, житловий будинок разом з надвірними будівлями, а саме: житловий будинок А, прибудову а, прибудову а1, тамбур а2, сарай Б, прибудову б, навіс б1, літню кухню В, веранду в, сарай В1, прибудову в1, навіс в2, сарай Г, прибудову г, навіс г1, погріб г2, убиральню Д, літній душ Е, погріб Ж, ворота з хвірткою № 1, огорожу № 2, колонку № 3. На вказані будівлі відсутня будь-яка технічна документація.
Під уже збудоване нерухоме майно у встановленому порядку була надана земельна ділянка.
Згідно висновку відділу архітектури та містобудування Дворічанської райдержадміністрації самочинні будівлі за адресою: АДРЕСА_1 не порушують протипожежні, санітарні і будівельні норми і правила, не суперечать суспільним інтересам, а також не порушують прав інших осіб.
Той факт, що вказане домоволодіння було побудоване позивачкою ОСОБА_2 та її чоловіком ОСОБА_3. і дійсно до смерті останнього належало їм, підтвердили свідки ОСОБА_5. та ОСОБА_6 допитані в попередньому судовому засіданні.
Згідно ч. 1 ст. 60 СК України, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності.
Відповідно до ч. 3 ст. 376 ЦК України право власності на на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.
ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 згідно свідоцтва про смерть НОМЕР_2від 08.01.2008 р.
Згідно ст. 1258 ч. 1 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово.
Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають, зокрема, діти спадкодавця, той з подружжя, хто його пережив.
Згідно довідки Дворічанської держнотконтори від 23.10.2008 р. № 1198 спадкоємцем після смерті ОСОБА_3 є його донька ОСОБА_1. Дружина померлого ОСОБА_2 та діти ОСОБА_7, ОСОБА_9. відмовилися від належних їм часток спадщини на користь ОСОБА_2
Таким чином, згідно ст. 1216 ЦК України, з дня відкриття спадщини право власності на ½ частину зазначеного домоволодіння перейшло до позивачки ОСОБА_2
Визнання відповідачем пред”явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
За таких обставин справи, згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України, суд ухвалює рішення про задоволення позову.
Керуючись ст. ст. 376, 1216, 1258, 1261 ЦК України, ст. 60 СК України, ст. ст. 10, 11, 15, 60, 130, 174, 208, 209, 212 - 215, 218 ЦПК України, суд -
В И Р I Ш И В:
Позов ОСОБА_2 та ОСОБА_2 задовольнити.
Визнати заОСОБА_2 право власності в порядку спадкування за законом на ½ частину житлового будинку разом надвірними будівлями, згідно технічного паспорту КП “Дворічанське БТІ”, а саме: житлового будинку А, прибудови а, прибудови а1, тамбура а2, сараю Б, прибудови б, навісу б1, літньої кухні В, веранди в, сараю В1, прибудови в1, навісу в2, сараю Г, прибудови г, навісу г1, погрібу г2, убиральні Д, літнього душу Е, погрібу Ж, ворот з хвірткою № 1, огорожі № 2, колонки № 3 за адресою: с. АДРЕСА_1
Визнати за ОСОБА_3 право власності на ½ частину житлового будинку разом надвірними будівлями, згідно технічного паспорту КП “Дворічанське БТІ”, а саме: житлового будинку А, прибудови а, прибудови а1, тамбура а2, сараю Б, прибудови б, навісу б1, літньої кухні В, веранди в, сараю В1, прибудови в1, навісу в2, сараю Г, прибудови г, навісу г1, погрібу г2, убиральні Д, літнього душу Е, погрібу Ж, ворот з хвірткою № 1, огорожі № 2, колонки № 3 за адресою: с. АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Дворічанський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 223 ЦПК України.
Суддя Є. А. Рябоконь