Справа № 2-584/2008 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 вересня 2008 року Гуляйпільський районний суд Запорізької області
В складі: головуючого- судді: Чемолосової С.П.
При секретарі Імановій В.В.
Розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Гуляйполі цивільну справу за позовом ВАТ «Запоріжжяобленерго» в особі Гуляйпільського РЕМ до ОСОБА_1 про стягнення вартості електроенергії, не облікованої внаслідок порушення Правил користування електроенергією у сумі 2582,34 грн,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення збитків у сумі 2582,34 грн. в зв`язку з тим, що при перевірці, яка проводилися працівниками енергозбуту Гуляйпільського РЕМ 24.11.2008 року у побутового споживача електроенергії ОСОБА_1., особовий рахунок НОМЕР_1, за АДРЕСА_1 встановлено, що споживачем порушені Правила користування електричною енергією для населення, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99 р. № 1357 (зі змінами та доповненнями).
Перевіркою 24.11.2007 р. встановлено, що відповідач порушив Правила користування електричною енергією шляхом самовільного підключення електророзетки до електромережі поза розрахунковим засобом обліку електричної енергії. Підключення здійснено приховано. Відповідно до п. 53 Правил був складений акт № 00091847, який підтверджує факт розкрадання споживачем електроенергії. Вищевказаний акт підписаний представниками Гуляйпільського РЕМ та споживачем ОСОБА_1.
Згідно методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих електропостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, визначена сума збитків, заподіяна ВАТ «Запоріжжяобленерго» відповідачем розкраданням 13512 кВт/год у розмірі 3082,34 грн. У добровільному порядку відповідач заборгованість відшкодував частково у розмірі 500 грн. Таким чином, не сплаченою залишається сума збитків 2582,34 грн.
В добровільному порядку вартість елекстроенергії, не облікованої внаслідок порушення Правил у розмірі 2582,34 грн. відповідачем до теперішнього часу не сплачена.
В судовому засіданні представник позивача підтримав свої заявлені позовні вимоги, прохає суд їх задовольнити.
В судовому засіданні відповідач позовні вимоги визнав, але прохає суд в зв`язку з його тяжким матеріальним становищем та те, що являється інвалідом ІІ групи зменшити суму вказаних позивачем збитків.
Суд, вислухавши доводи сторін, вивчивши матеріали справи приходить до слідуючого: в судовому засіданні було встановлено, що працівниками Гуляйпільського РЕМ проводилася перевірка користування правилами електроенергії, в результаті якої було виявлено, що споживачем порушені Правила користування електричною енергією, а саме відповідач самовільно підключився електророзеткою до електромережі без дозволу енергопостачальника поза розрахунковим засобом обліку електричної енергії. Був складений акт: № 00091847, який був підписаний і представниками позивача і відповідачем. Але з урахуванням матеріального стану відповідача та його стану здоров'я, те що він є інвалідом та не працює, суд вважає заможливе зменшити розмір відшкодування
2.
збитків та стягнути з відповідача на користь позивача 150 грн. в рахунок відшкодування матеріальної шкоди, а також 51 грн. сплаченого держмита та 30 грн. сплачених затрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, в задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Керуючись ст.ст.10,11,60,81,88,212-215 ЦПК України, ст. 1166, 1193 ЦК України, ст. 26 Закону України «Про електроенергетику», суд-,
В И Р І Ш И В :
Стягнути зОСОБА_1 на користь ВАТ «Запоріжжяобленерго» в особі Гуляйпільського РЕМ 150 грн. в рахунок відшкодування матеріальних збитків на р/р 260343141418 у філії Запорізького обласного управління ВАТ «Державний ощадний банк України» МФО 313957 код ОКПО 00130926, а також 51 грн. сплаченого держмита та 30 грн. сплачених затрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи, а всього 231 грн. на р/р № 260074180 в ЗОД АППБ «Аваль» МФО 313827, ОКПО 00130926, в задоволенні решти позовних вимог відмовити.
З повним текстом рішення сторони можуть ознайомитись 01 жовтня 2008 року.
На рішення може бути подана апеляція до Апеляційного суду Запорізької області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Запорізької області протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: