Судове рішення #30925800

Справа № 303/4025/13

2/303/1968/13

Номер рядка статистичного звіту – 47


                                        РІШЕННЯ (Заочне)

                                                  ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


12 липня 2013 року                                                                                 м. Мукачево


Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області у складі:

головуючого-судді                     Заболотного А.М

при секретарі                               Штець І.І.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Мукачево цивільну справу Перечинської загальноосвітньої школи інтернат І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа орган опіки та піклування виконавчого комітету Мукачівської міської ради про стягнення аліментів-,


в с т а н о в и в:


Перечинська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, третя особа орган опіки та піклування виконавчого комітету Мукачівської міської ради про стягнення аліментів на утримання неповнолітнього ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Позовні вимоги мотивовано тим, що у Перечинській школі-інтернат І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради на повному державному утриманні перебуває неповнолітній ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1. Мати неповнолітнього ОСОБА_2 позбавлена батьківських прав на підставі рішення Мукачівського міськрайонного суду від 27.12.2011 року, батько дитини ОСОБА_1, помер 07.04.1999 року. За час перебування дитини в закладі мати не цікавилася життям та здоров’ям дитини, матеріально не підтримувала і не підтримує. А тому позивач просить стягнути з відповідача ОСОБА_2 аліменти на утримання дитини в розмірі 1/3 частини з усіх видів її заробітку, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, щомісячно. В порядку ст. 31 ЦПК Украйни представник позивача подала до суду заяву про уточнення позовних вимог, а саме просила стягнути з ОСОБА_2 аліменти на утримання неповнолітнього ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 200 грн., щомісячно, починаючи з дня подання заяви до суду та до досягнення дитиною повноліття.

Представник позивача та третьої особи в судове засідання не з’явилися, подали до суду заяви, в яких просять справу розглянути у їх відсутності, уточнені позовні вимоги підтримують та просять задовольнити. Представник позивача проти заочного розгляду справи не заперечує.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явилася, про час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином, про причину неявки суд не повідомила. Клопотань про відкладення розгляду справи від відповідача не надходило. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача та за згодою позивача відповідно до ст.ст. 224, 225, 226 ЦПК України ухвалити заочне рішення.

Суд, дослідивши зібрані у справі докази, вирішуючи спір в межах заявлених позовних вимог та на підставі наданих доказів, приходить до висновку, що змінений позов слід задовольнити, виходячи з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 є матір’ю неповнолітнього ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, що стверджується свідоцтвом про народження серії І-ФМ № 231131 від 15.05.2012 року. Батько дитини ОСОБА_1, помер 07.04.1999 року, що стверджується свідоцтвом про смерть серії І-ФМ № 134292 від 15.05.2012 року.

Рішенням Мукачівського міськрайонного суду від 27.12.2011 року ОСОБА_2 позбавлено батьківських прав відносно неповнолітнього ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Як вбачається з довідки № 01-30/578 від 05.06.2013 року, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 15.05.2012 року по теперішній час перебуває на повному державному утриманні у Перечинській загальноосвітній школі-інтернат І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради, що вказує на те, відповідач не бере ніякої участі в матеріальному утриманні неповнолітньої дитини.

Згідно з ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Частиною 2 ст. 166 СК України передбачено, що особа, позбавлена батьківських прав не звільняється від обов’язку щодо утримання дитини.

Відповідно до ч.ч 2, 3 ст. 193 СК України якщо батьки не беруть участі в утриманні дитини, влаштованої до державного або комунального закладу охорони здоров’я, навчального або іншого закладу, аліменти на дитину можуть бути стягнуті з них на загальних підставах. За рішенням суду аліменти можуть перераховуватися на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України.

Відповідно до п. 15 Постанови Пленуму ВСУ № 3 від 15.05.2006 року «Про застосування судом окремих норм Сімейного Кодексу України при розгляді справ, щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», при вирішенні спору про стягнення аліментів на неповнолітню дитину судам необхідно враховувати, що укладення нею шлюбу не припиняє передбаченого законом обов’язку утримувати її до досягнення повноліття, а утримання дитини, на яку стягуються аліменти, у державному чи комунальному закладі охорони здоров’я, навчальному або іншому дитячому закладі - стягнення аліментів на користь того з батьків, з яким до цього проживала дитина, якщо він витрачає їх за цільовим призначенням. Якщо дитина постійно проживає в такому закладі, а батьки не беруть участі в її утриманні, адміністрація цього закладу має право пред’явити до них позов в інтересах дитини, оскільки виконує функції опікуна та піклувальника згідно зі ст. 245 СК України.

Керуючись вимогами ст. 182 СК України та п. 17 Постанови Пленуму ВСУ № 3 від 15.05.2006 року «Про застосування судом окремих норм Сімейного Кодексу України при розгляді справ, щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне положення дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших утриманців, інші обставини, що мають істотне значення.

Виходячи з того, що відповідач працездатна, може працювати та утримувати свою неповнолітню дитину, зобов’язана до цього законом, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Крім того, відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача підлягають стягненню на користь держави судові витрати, від оплати яких було звільнено позивача.

Керуючись ст.ст. 10, 60, 174, 212-215, 224, 294, 367 ЦПК України, ст.ст. 180-184, 191, 193 СК України, суд,-


в и р і ш и в:


Позов задовольнити.

Стягувати з ОСОБА_2, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_2, аліменти на користь Перечинської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради на утримання ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, які перераховувати на особистий рахунок дитини № 26203013384606 у відділенні Державного ощадного банку України в розмірі 200 (двісті) гривень щомісячно, починаючи з 12.06.2013 р. і до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 229 (двісті двадцять дев’ять) грн. 40 коп. судового збору.

Допустити негайне виконання рішення суду у межах суми платежу за один місяць.

На рішення суду відповідачем може бути подана заява про перегляд заочного рішення протягом десяти днів з дня отримання його копії.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Закарпатської області через Мукачівський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.



Суддя                                                                                          А.М.Заболотний



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація