Судове рішення #3092206
Справа № 2-1387/08

Справа № 2-1387/08

 

РІШЕННЯ

іменем України

 

13 жовтня  2008 рік                                                                                             

Вінницький районний суд Вінницької області

 

в складі:   головуючого  судді          Спринчук В.В.,

                        при секретарі           Яровій О.В.,

                       

            розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Вінниці  цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2про визнання втратившою права користування житлом та зняття з реєстрації,

 

в с т а н о в и в :

 

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2. про визнання втратившою право на користування житлом та знаття з реєстрації, мотивуючи свої вимоги тим, що згідно свідоцтва про право власності №296 від 19.06.2008 року їй належить житловий будинок з прибудовами ,господарськими будівлями та спорудамиАДРЕСА_1

Відповідачка ОСОБА_2. зареєстрована в належному їй на праві власності будинку, однак там не проживає, плату за комунальні послуги не вносить, місце проживання її не відоме.

В судовому засіданні ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала повністю посилаючись на обставини викладені в позову, просила їх задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2. в судове  засідання не з'явилась по невідомим суду причинам, хоча про день , час та місце розгляду справи була повідомлена судом належним чином.

Вислухавши пояснення позивача, дослідивши та оцінивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволення.

Як вбачається із матеріалів  ОСОБА_1 на праві власності належить житловий будинок АДРЕСА_1

Згідно довідки  виданої виконавчим комітетом Мізяківсько-Хутірської сільської ради №1111 вбачається, що  в будинку АДРЕСА_1 є зареєстрованою ОСОБА_2. (а.с.9)

Згідно акту обстеження житлово-побутових умов від 30.07.2008 р. вбачається, що  в будинку позивачки ОСОБА_1по АДРЕСА_1 є зареєстрованими її дочка ОСОБА_2. та онук, які з  липня 2007 року не проживають в даному будинковолодінні (а.с.12)

Встановленим в суді фактам відповідають правовідносини, що  виникли  із користування жилим приміщенням в будинках державного та громадського житлового фонду, права власності, захист права власності, які регулюються Житловим кодексом України, Цивільним кодексом України.

Дані правовідносини регулюються:

- ст. 319 ЦК України, згідно якої власник володіє, користується та розпоряджається своїм майном на власний розсуд;

            -   ст. 391 ЦК України, згідно якої власник майна має право  вимагати  усунення перешкод  у здійсненні ним права користуватись та розпоряджатись своїм майном ;

            -   ст.72 ЖК України , згідно якої  визнання особи такою, що втратила  право користування  жилим приміщення внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені  строки проводиться в судовому порядку.

            Враховуючи вищевикладене, оцінюючи досліджені в ході судового розгляду докази  заявлених вимог, суд дійшов висновку про підставність вимог позивачки ОСОБА_1

            Оскільки в судовому засіданні безспірно встановлено той факт, що ОСОБА_2. з липня 2007 року  по теперішній час , тобто більше шести місяців, не проживає в будинковолодінніАДРЕСА_1 залишається бути  зареєстрованим за даною адресою, а позивач  в зв'язку з  її  реєстрацію позбавлена повною мірою володіти, користуватись та розпоряджатись зазначеним вище будинком, чим обмежується її право як власника  згаданого об'єкта  нерухомості , то суд задля захисту її майнового права, забезпечення в повній мірі їх реалізації , суд вважає за необхідне вимоги ОСОБА_1задоволити  шляхом визнання відповідачки такою, що втратила право користування житлом та зняття її з реєстрації.

            Керуючись ст.ст. 319,391 ЦК України, ст.72 ЖК України, ст.ст.10,11,60 ,209,212-215,224 ЦПК України, суд-

 

в и р і ш и в :

 

            Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

            Визнати ОСОБА_2такою, що втратила право користування житлом в будинку АДРЕСА_1

            Зняти ОСОБА_2з реєстрації в будинку АДРЕСА_1

            Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

 

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація