Судове рішення #3092136
Справа № 1-196\2008

Справа № 1-196\2008

 

 

 

ВИРОК

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

 

01 вересня  2008 року                                  Вінницький районний суд Вінницької області

 

в складі:

головуючого - судді                          Спринчука В.В.,

при секретарі                                   Яровій О.В.,

з участю прокурора                         Ратушняка О.О.

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Вінниці кримінальну справу про обвинувачення

- ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця  і жителя АДРЕСА_1, громадянина України, українця, з середньою освітою, не працюючого, раніше не судимого,

 

в скоєнні злочину, передбаченого ст. 164 ч.1 КК України, 

 

в с т а н о в и в :

 

ОСОБА_1 злісно ухиляється від сплати встановлених рішенням Козятинського районного суду Вінницької області від 12.06.1996 року аліментів на користь ОСОБА_2 на утримання дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 у розмірі 1\3 частини всіх видів заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму доходів громадян для дітей відповідного віку щомісячно, починаючи з 11 квітня 2006 року і до досягнення дітьми повноліття. На неодноразові попередження про несення кримінальної відповідальності за ухилення від сплати аліментів, ОСОБА_1 не реагував, у районному центрі зайнятості на обліку не перебуває, в результаті чого, з його вини станом на 01.02.2008 року утворилася заборгованість по сплаті аліментів в розмірі 4999 гривень.

В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 вину в скоєнні інкримінованого йому  злочині визнав повністю, щиро каявся, просив суд суворо його не карати.

Враховуючи клопотання учасників судового розгляду про недоцільність  дослідження інших доказів, в зв'язку з відсутністю спору по фактичним обставинам справи, суд визнав недоцільним їх дослідження, обмежившись оглядом письмових доказів, які містять відомості характеризуючі особу підсудного. Підсудному та іншим учасникам судового розгляду роз'яснено, що фактичні обставини, які визнані і не досліджувались в суді не можуть оспорюватись в апеляційному порядку.

Крім повного визнання вини самим підсудним, його вина підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, зокрема :

·        протоколом заяви ОСОБА_2 про вчинення злочину від 24.03.2008 року (а.с. 4);

·        постановою про стягнення аліментів від 01.07.2003 року (а.с. 9);

·        виконавчим листом від 13.06.2006 року (а.с. 10);

·        постановою про відкриття виконавчого провадження (а.с. 11);

·        поданням відділу ДВС про порушення кримінальної справи (а.с. 6);

·        розрахунком заборгованості по сплаті аліментів (а.с. 16).

Дії ОСОБА_1 кваліфікуються за ст. 164 ч.1 КК України, як злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів).

Обираючи покарання підсудному, суд враховує тяжкість скоєного, стосовно ст. 12 КК України, відсутність судимості, посередню характеристику по місцю проживання.

До обставин, що пом'якшують відповідальність підсудного, суд відносить щире каяття, активне сприяння у встановленні істини по справі.

Обставин, що обтяжують покарання підсудному, судом не встановлено.

Враховуючи вищевикладене, зважаючи на наявність пом'якшуючих обставин, за відсутності обтяжуючих, відомостей характеризуючих особу підсудного, невелику тяжкість вчиненого, суд дійшов висновку, що виправлення та перевиховання ОСОБА_1 можливе без ізоляції від суспільства, а тому йому необхідно призначити покарання із застосуванням ст. 75 КК України.

Керуючись  ст. ст. 323 -335 КПК України, суд -

 

з а с у д и в :

 

ОСОБА_1  визнати винним в скоєнні злочину, передбаченого ст. 164 ч.1  КК України, і призначити покарання у вигляді обмеження волі, строком на один рік.

Відповідно до ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням, якщо він одного року не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов`язки.

Згідно п.3 ст.76 КК України зобов`язати ОСОБА_1   повідомляти органи кримінально - виконавчої системи про зміну місця проживання.

До вступу вироку в законну силу запобіжний захід ОСОБА_1 не обирати.

            На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Вінницької області протягом 15 діб з моменту його проголошення.

 

 

Суддя :

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація