Судове рішення #3091010
Справа № 22ц 1999-2007 року

Справа № 22ц 1999-2007 року                                  Головуючий 1 інстанції Щербина СВ.

Категорія - 26.                                                Доповідач апеляційної інстанції Лисенко П.П.

 

УХВАЛА

іменем України.

 

5      листопада'2007 року.                                                                           м.  Миколаїв.

Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Миколаївської області в складі:

головуючого Лисенка П.П.,

суддів: Кутової Т.З. та Данилової О.О.,

із секретарем судового засідання Варміш О.С. ,

з участю:

позивача ОСОБА_1,

його представника ОСОБА_2,

представника ОСОБА_3. - ОСОБА_4,  у відкритому судовому засіданні за апеляційною скаргою ОСОБА_1 переглянула рішення місцевого Заводського районного суду м.  Миколаєва від 17 квітня 2007 року по цивільній справі за його ж позовом до ОСОБА_3 про встановлення факту проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без шлюбу й визнання права власності на 1/2 частину квартири та зустрічним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про визнання права власності за спадкуванням на 17/100 часток домоволодіння.

Заслухавши доповідь судді,  пояснення осіб,  які беруть участь у справі і з'явилися у дане судове засідання,  перевіривши у межах оскарження обставини та докази,  якими сторони їх стверджували , -

 

установила:

 

6      вересня 2006 року ОСОБА_1 пред'явив зазначений первісний позов.

Його обґрунтовував тим,  що починаючи з 2000 року проживав однією сім'єю без реєстрації шлюбу з ОСОБА_5.

У 2005 році вони за спільні гроші придбали у спільну сумісну власність квартиру АДРЕСА_1,  оформивши набуте на ОСОБА_5.

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5. померла і він зажадав отримати належну йому частку з названої квартири,  проте не зміг здійснити задумане через брак правоустановчих документів.

Посилаючись на виписані обставини,  просив позов задовольнити.

22 січня 2007 року ОСОБА_3. пред'явила зустрічний позов,  в якому просила визнати за нею право власності в порядку спадкування на 17/100 часток домоволодіння АДРЕСА_1,  які належали її доньці ОСОБА_5 на підставі договору дарування від третього серпня 2005 року.

Рішенням місцевого Заводського районного суду м.  Миколаєва від 17 квітня 2007 року у первісному позові відмовлено за недоведеністю,  а зустрічний позов задоволено у повному обсязі.

Не погоджуючись із таким рішенням,  ОСОБА_1 його оскаржив й просив скасувати,  оскільки,  як на його думку,  суд дав неналежну оцінку зібраним по справі доказам та неправильно застосував норми матеріального права,  а саме,  проігнорував показання викликаних за його клопотанням свідків та факт продажу ним квартири.

Апеляційну скаргу слід відхилити,  оскаржене рішення суду 1 інстанції залишити без

 

зміни,  оскільки той постановив його з додержанням норм матеріального й процесуального права.

Вирішуючи спір таким чином,  як викладено у оскарженому рішенні,  місцевий суд виходив з того,  що належних та допустимих доказів тому,  що позивач та ОСОБА_5. проживали однією сім'єю без шлюбу і у цей період за спільні кошти придбали у спільну сумісну власність квартиру АДРЕСА_1 немає,  а тому у первісному позові слід відмовити.

Задовольняючи ж зустрічний позов,  суд вважав,  що у справі достатньо доказів тому,  що 17/100 часток домоволодіння АДРЕСА_1 ( позивач по первісному позову іменував названий об'єкт права власності квартирою АДРЕСА_1) належали на праві приватної власності тільки ОСОБА_5.

ОСОБА_3.,  яка є матір'ю ОСОБА_5 і єдиною спадкоємицею належного тій майна,  після смерті ОСОБА_5 прийняла спадщину,  вчинивши для цього,  передбачені цивільним законодавством дії.

Тому,  відповідно до статей 1268 -1270 ЦК України,  за ОСОБА_6 слід визнати право власності на спірне житло.

Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Миколаївської області погоджується з такими обставинами та правовідносинами,  висновки суду 1 інстанції щодо них і результату вирішення справи,  вважає вірними,  обгрунтованими й законними.

Так,  за статтями 59,  60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини,  на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень,  при цьому,  обставини справи,  які за законом мають право бути підтверджені певними засобами доказування,  не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування і,  тим більше,  грунтуватися на припущеннях.

Допустимі й належні докази подаються сторонами та іншими особами,  які беруть участь у справі.

Як вбачається з матеріалів справи,  предметом спору є 17/100 часток домоволодіння АДРЕСА_1.

їх власницею за нотаріально посвідченим договором дарування від 3 серпня 2005 року (а.с. - 60) була ОСОБА_5..

ОСОБА_1 ж стверджував,  що зазначений об'єкт нерухомості він та ОСОБА_5. купили,  в підтвердження чого посилався на показання свідків.

Суд вірно не взяв свідчення до уваги,  оскільки інше суперечило б положенням  ст.  218 ЦК України.

Фактично ОСОБА_1 здійснив спробу заперечити вид договору,  вчиненого в письмовій формі,  показаннями свідків,  що за названою статтею є недопустимим.

Крім того,  ОСОБА_1 не надав беззаперечних доказів тому,  що проживав однією сім'єю без реєстрації шлюбу з ОСОБА_5,  в той час,  як відповідачка по первісному позову довела протилежне.

За такого,  первісний позов не підлягав задоволенню.

Що ж до зустрічного позову,  то у матеріалах справи достатньо доказів тому,  що ОСОБА_6 є єдиним спадкоємцем майна померлої дочки. Вона вчинила дії спрямовані на прийняття спадщини,  а тому за нею й слід визнати право власності за спадкуванням на спірний об'єкт.

Оскільки такого ж,  з таких же мотивів дійшов і місцевий суд,  то підстав для задоволення апеляційної скарги немає.

Що ж до твердження апелянта про ігнорування судом наданих ним доказів,  то воно не може бути взяте до уваги,  оскільки спростовуються наявними у справі матеріалами,  де суд

 

ретельно і прискіпливо дослідив кожну із суттєвих обставин спору і дійшов певних висновків щодо них та правових наслідків,  які вони за собою тягнуть.

Керуючись  ст.  ст.  307-308,  313-315 ЦПК України,  колегія суддів , -

 

УХВАЛИЛА:

 

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Рішення місцевого Заводського районного суду м.  Миколаєва від 17 квітня 2007 року залишити без зміни.

Ухвала набирає чинності з дня її проголошення і з цього часу протягом двох місяців може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація