Судове рішення #3090951
Справа № 22 ц 1852 - 2007 р

Справа № 22 ц 1852 - 2007 р.                                         Головуючий 1 інстанції Агєєва Л.І.

Доповідач апеляційної інстанції Лисенко П.П.

 

УХВАЛА

 

5 листопада 2007 року.                                                                                    м.  Миколаїв.

Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Миколаївської області в складі:

головуючого Лисенка П.П.,

суддів: Данилової О.О. та Кутової Т.З.,

із секретарем судового засідання Негрун І.О.,

за участю:

представника ОСОБА_1.- ОСОБА_2,  у відкритому судовому засіданні за апеляційною скаргою Агенства по приватизації при Міністерстві Економіки і Торгівлі Республіки Молдова переглянула ухвалу місцевого Заводського районного суду м.  Миколаєва від 2 липня 2007 року,  постановлену у процесі розгляду клопотання Агенства по приватизації при Міністерстві Економіки і Торгівлі Республіки Молдова про визнання на території України рішення суду сектору Ботаніка,  мун. Кишинеу,  Республіки Молдова від 24 січня 2005 року,  ухваленого за позовом Генерального Прокурора в інтересах держави в особі Міністерства Індустрії РМ,  Департаменту Приватизації РМ,  акціонерного товариства "Термоком" до акціонерного товариства "Мікрон" і ОСОБА_1 про анулювання попереднього контракту купівлі-продажу об'єкту нерухомості.

Заслухавши доповідь судді,  пояснення представника зацікавленої особи,  дослідивши обставини і перевіривши їх доказами, -

 

установила:

 

11 травня 2007 року Агенство по приватизації при Міністерстві Економіки і Торгівлі Республіки Молдова звернулося до місцевого Заводського районного суду м.  Миколаєва з зазначеним клопотанням.

Ухвалою місцевого Заводського районного суду м.  Миколаєва від 2 липня 2007 року у задоволенні клопотання відмовлено.

Не погоджуючись із такою ухвалою,  Агенство по приватизації при Міністерстві Економіки і Торгівлі Республіки Молдова її оскаржило й просило скасувати,  оскільки суд розглянув клопотання без повідомлення Агенства про час та місце судового засідання,  позбавивши у такий спосіб можливості відстояти свої інтереси у суді.

Апеляційну скаргу слід задовольнити частково,  оскаржену ухвалу суду 1 інстанції скасувати,  а клопотання разом із доданими матеріалами,  повернути до того ж суду для нового вирішення.

За  ст.  401 ЦПК України,  суддя,  після закінчення підготовчих дій,  постановляє ухвалу,  в якій визначає час та місце судового розгляду клопотання,  про що заінтересовані особи повідомляються письмово не пізніше ніж за десять днів до його розгляду.

За загальним правилом,  неявка без поважних причин у судове засідання заінтересованих осіб або їх представників,  не є перешкодою для розгляду клопотання,  але лише за умови,  що суду відомо про своєчасне вручення їм повісток про виклик до суду.

В матеріалах справи відсутні відомості про те,  що Агенству по приватизації при Міністерстві Економіки і Торгівлі Республіки Молдова своєчасно вручена повістка про виклик до суду.

Тому,  місцевий суд зобов'язаний був відкласти розгляд клопотання і повторно

 

письмово повідомити зацікавлені сторони про час та місце розгляду клопотання.

Усупереч виписаному,  місцевий Заводський районний суд м.  Миколаєва розглянув клопотання без представника Агенства по приватизації при Міністерстві Економіки і Торгівлі Республіки Молдова,  порушивши гарантоване тому Конституцією України право на судовий захист його інтересів,  що є недопустимим.

Керуючись  ст.   ст.  307,  312-315 ЦПК України,  колегія суддів судової палати, -

 

 УХВАЛИЛА:

 

Апеляційну скаргу Агенства по приватизації при Міністерстві Економіки і Торгівлі Республіки Молдова задовольнити частково.

Ухвалу місцевого Заводського районного суду м.  Миколаєва від 2 липня 2007 року скасувати.

Клопотання Агенства по приватизації при Міністерстві Економіки і Торгівлі Республіки Молдова про визнання на території України рішення суду сектору Ботаніка,  мун. Кишинеу,  Республіки Молдова від 24 січня 2005 року разом із доданими до нього матеріалами повернути до того ж місцевого суду для нового вирішення іншим складом суду.

Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення і касаційному оскарженню не підлягає.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація