Судове рішення #3088553

Справа № 2а-583 2007 рік

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 листопада 2007 рокуГалицький районний суд м.Львова

в складі: головуючого-судді Романюка М.Ф. при секретарі Кузьмич Н.А. з участю представника позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові адміністративний позов виконавчого комітету Львівської міської ради до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про встановлення обмеження права на проведення масових заходів,

встановив :

Виконавчий комітет Львівської міської ради звернувся в суд з адміністративним позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про встановлення обмеження права на проведення масового заходу.

В обґрунтування заявлених вимог покликається на те, що перекриття руху транспорту з 14.00 год. по 16.00 год. 23.11.2007 року на вул. В.Великого у м.Львові порушить права людей та всіх учасників дорожнього руху, оскільки створить затори на дорозі, існує можливість створення аварійної ситуації на дорозі, мешканці та гості міста Львова не будуть мати змоги вільно пересуватись вулицями міста. Враховуючи вищенаведене, просить обмежити право відповідачам проводити будь-які масові заходи, у тому числі перекриття вул. В.Великого, 113 (навпроти готелю «Гетьман»).

Представник виконавчого комітету Львівської міської ради в судовому засіданні свій адміністративний позов підтримав, дав пояснення, аналогічні його мотивам.

Відповідачі в судове засідання не з'явились, хоча належним чином повідомлялись про день і час розгляду справи.

Суд, вважає за можливе спір розглянути за наявних документів без участі відповідачів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що адміністративний позов виконавчого комітету Львівської міської ради слід задоволити з наступних підстав.

Згідно ст.39 Конституції України, громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування.

Обмеження щодо реалізації цього права може встановлюватися судом відповідно до закону і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку - з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей.

Право громадян збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, закріплене в ст.39 Конституції України, є їх невідчужуваним і непорушним правом, гарантованим Конституцією України.

Проводити збори, мітинги, походи і демонстрації громадяни можуть за умови завчасного сповіщення про це органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування. Завчасне сповіщення відповідних органів про проведення тих чи інших масових зібрань - це строк від дня такого сповіщення до дати проведення масового зібрання.

Відповідно до рішення Конституційного Суду України № 4-рп/2001

 

2

від 19 квітня 2001 року, організатори таких мирних зібрань мають сповістити зазначені органи про проведення цих заходів заздалегідь, тобто у прийнятні строки, що передують даті їх проведення. Ці строки не повинні обмежувати передбачене статтею 39 Конституції України право громадян, а мають служити його гарантією і водночас надавати можливість відповідним органам виконавчої влади чи органам місцевого самоврядування вжити заходів щодо безперешкодного проведення громадянами зборів, мітингів, походів і демонстрацій, забезпечення громадського порядку, прав і свобод інших людей.

Аналізуючи положення ч.2 ст.39 Конституції України, слід відзначити, що при реалізації прав громадян на мирні збори мають враховуватися інтереси національної безпеки та громадського порядку, не повинно бути посягань на права і свободи, честь і гідність інших людей, оскільки згідно зі ст.68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції та законів України.

Враховуючи те, що відповідачі планують перекрити рух на вул. В.Великого у м.Львові в період з 14.00 год. по 16.00 год., суд вважає, що таким чином можуть бути порушені права людей та всіх учасників дорожнього руху, оскільки створяться затори на дорозі, а також існує можливість створення аварійної ситуації на дорозі, мешканці та гості міста Львова не будуть мати змоги вільно пересуватись вулицями міста при проведенні вищевказаного масового заходу.

Враховуючи вище наведене, а також те, що виконавчий комітет Львівської міської ради не в змозі гарантувати громадський порядок та безпеку дорожнього руху та учасників масових акцій, під час проведення заходу, а тому, згідно ч.2 ст.39 Конституції України слід обмежити відповідачам реалізацію права, передбаченого ст.39 Конституції України, а саме обмежити право ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 проводити будь-які масові заходи у тому числі перекриття вул. В.Великого, 113 (навпроти готелю «Гетьман»).

Керуючись ст.39 Конституції України, ст.ст.7-12,86,161,162,167,182 КАС України, суд

постановив :

Адміністративний позов виконавчого комітету Львівської міської ради - задоволити.

Обмежити право ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 проводити будь-які масові заходи, у тому числі перекриття вул. В.Великого, 113 (навпроти готелю «Гетьман»).

Відповідно до п.6 ст.182 КАС України, постанова підлягає негайному виконанню.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови у повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набуває законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація