Судове рішення #30884165

Справа № 286/1218/13-ц

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


08 квітня 2013 року м. Овруч


Овруцький районний суд Житомирської області в складі:

головуючого судді Якухно О. М.

з секретарем Турбал В. І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Овручі справу за заявою ОСОБА_1 до Шоломківської сільської ради про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини , -


В С Т А Н О В И В:

Позивач просить визначити їй додатковий строк, достатній для подачі заяви на прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, мотивуючи тим, що вона як спадкоємець першої черги пропустила строк прийняття спадщини, оскільки не була обізнаною з порядком прийняття спадщини. При зверненні до Овруцької Державної нотаріальної контори для видачі свідоцтва про право власності на землі ділянки їй було відмовлено.

Позивач просить справу розглянути без її участі.

Відповідач просить розглянути без участі представника, з вимогами погоджується.

Суд, перевіривши законність визнання позову вважає, що він підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.

Згідно копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

На час смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на належне їй майно.

Заявник приходиться дочкою померлій і відповідно до ст.1261 ЦК України є спадкоємцем першої черги.

Згідно повідомлення Овруцької ДНК звернень спадкоємців про прийняття спадщини не надходило.

Відповідно до ч.1 ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини, а тому строк на прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 закінчився 01.10.2011 року і в цей строк позивач не подала заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини, що вбачається з постанови Овруцької ДНК №110/02-31 від 20.02.2011 року про відмову у вчиненні нотаріальних дій.

Відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Позивач до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини у встановлений законодавством строк не звернулася, так як не була обізнаною з порядком прийняття спадщини. Відповідач не заперечує у задоволенні позову і визнання позову не суперечить законодавству, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а тому суд вважає причину пропуску строку звернення до суду поважною і вважає за можливе надати позивачу додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини протягом 2 місяців з дня набрання рішенням законної сили.

Позивачем сплачено судовий збір в сумі 114,70 грн..

Керуючись ст.ст.3, 10, 11, 60, 174, 196, 212-215, 218 ЦПК України, суд, -



В И Р І Ш И В:


Позов задовольнити повністю.

Надати ОСОБА_1 додатковий строк в 2 місяці для подання нею заяви про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, після набрання рішенням законної сили.

Апеляційна скарга на рішення може бути подана через Овруцький районний суд в апеляційний суд Житомирської області протягом 10 днів з дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.



Суддя: О. М. Якухно



  • Номер: 2/286/395/13
  • Опис: визнання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 286/1218/13-ц
  • Суд: Овруцький районний суд Житомирської області
  • Суддя: Якухно О.М.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 20.03.2013
  • Дата етапу: 08.04.2013
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація