Судове рішення #3087068
№ 2-128/07

№ 2-128/07

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

29 листопада 2007 року                                                           смт. Нова Водолага

Нововодолазький районний суд Харківської області в складі:

Головуючого судді        Л.А. Марюхна

При секретарі Великородній Л.Ф.

Представника позивачів ОСОБА_4

Представника відповідача Горбань О.В., Розглянув у відкритому судовому засіданні позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ТОВ сільськогосподарське підприємство «Меліхівське» , спілки співвласників майна ТОВ СП «Меліхіське» Нововодолазького району Харківської області про виділення майнового паю в натурі

 

ВСТАНОВИВ:

 

В Нововодолазький районний суд надійшла позовна заява ОСОБА_1, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ТОВ сільськогосподарське підприємство «Мелихівське» , спілки співвласників майна ТОВ СП «Мелихіське» Нововодолазького району Харківської області про виділення майнового паю в натурі, в якій позивачі зазначили , что є власниками майнових паїв КСП «Труд» Нововодолазького району Харківської області, яке було реорганізоване в ТОВ СП «Меліхівське».

Кожен з позивачів згідно свідоцтв, виданих Мелихівською сільрадою мають право власності на майновий пай як члени бувшого КПС. Згідно з Указом Президента України від 29.01.2001 року « Про заходи щодо забезпечення захисту майнових паїв селян у процесі реформування аграрного сектору економіки» та Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2001 року №117 «Упорядкування питань про забезпечення захисту майнових прав у процесі реформування аграрного сектору» мають право на виділення свого майнового паю в натурі, оскільки відповідач до теперішнього часу користується їх часткою майна. З моменту реформування КСП «Труд» в ТОВ СП «Меліхівське» не було зборів співвласників майна, і індивідуальна доля не виділена.

Вартість майнового паю ОСОБА_1 складає 6286 грн.,ОСОБА_2 5207 грн., ОСОБА_3 12724 грн.

На свій майновий пай позивачі бажають щоб було виділено майно: ОСОБА_1- сіялка СЗ - 3,6 вартістю 2 500 грн.,культиватор КРН-5,6 без номера ваті сю 775 грн.

ОСОБА_2 та ОСОБА_3 - трактор МТЗ-80 №61 вартістю 19000 грн., з додатком сумиЗОП грн., яка утворюється між вартістю майнового паю та вартістю майна яке просять виділити. Різницю в сумі 1942 грн. просять стягнути на користь ОСОБА_3 з ТОВ СП «Меліхівське».

Представник позивачів в суді повністю підтримав заявлений позов у повному обсязі.

Представник ТОВ СП «Меліхівське» позов не визнала на підставі того , що підприємство не є належним відповідачем по справі.

 

2

ТОВ СП «Меліхівське» створено у 2000 році в результаті реорганізації правонаступника КСП «Труд» Нововодолазького району Харківської області.

Пайове майно співвласників КСП  «Труд» знаходилось в аренді ТОС СП «Меліхівське» до 2006 року .На даний час знаходиться лише на збереженні.

Відповідно до «Порядку розподілу та використання майна реорганізованих колективних сільськогосподарських підприємств» затвердженого Наказом Міністерства аграрної політики України 14.03.2001 року №62 та зареєстрованому в Мін'юсті України 4 квітня 2001 року встановлено , що виділення із складу пайового фонду майна у натурі окремим власникам чи групам власників за їх бажанням у процесі вирішення майнових питань здійснюється підприємством-правонаступником на підставі рішення зборів співвласників. Відповідна комісія співвласників КСП «Труд» створена і діє., вона визначає користувачів пайового фонду майна реорганізованого підприємства , приймає від власників майна заяви , формує групи співвласників, які бажають отримати свої майнові паї у натурі у спільну часткову власність єдиним комплексом, осіб які прийняли рішення отримати майно в індивідуальну власність .Крім того готує для розгляду на загальних зборах переліки майна для виділення у натурі.

На суму майнового паю у процентному відношенні поділяється у відповідності до «порядку виділення і використання майна реорганізованих КСП» затвердженого Наказом Міністерства аграрної політики України від 14.03.2001 року №62 виділення майнових паїв у натурі проводиться відповідно до структури пайового фонду, і складається : 49% будівні і споруди,19,2% трактори ,15% комбайни та інша самохідні машини,8,3% сільськогосподарські машини і обладнання ,5% автотранспорт ,1,5% обладнання ремонтних майстерень та друге обладнання,25 інше обладнання , а не лише на одну техніку як бажають позивачі.

На даний час як слід з протоколу №1 загальних зборів співвласників майна бувшого КСП «Труд» від 07.08.2007 року слід , що збори прийняли рішення з урахуванням структури пайового фонду виділили групі осіб в число яких входять і позивачі майно на загальну суму 176 тис. грн.., затвердили перелік майна , також зазначили , що питання виділення майна кожному окремому власнику буде вирішувати самостійно зазначена група осіб і це не є предметом обговорення  цих зборів.

Збори також зобов'язали власників яким майнові паї виділені в натурі на протязі 5 днів після проведення зборів заключити договір між собою про сумісне користування і розпорядження майном, яке знаходиться в сумісній дольовій власності, і передається їм у відповідності до прийнятого рішення зборів . Керівництво ТОВ СП «Меліхівське» на протязі 10 днів з часу прийняття рішення повинно передати зазначене майно групі осіб по акту прийому-передачі.

До цього часу позивачі які входять в групі співвласників яким виділено майно в натурі за прийняттям майна не звернулись .

Представник спілки співвласників майнових паїв КСП «Труд» ОСОБА_5 позов також не визнала , повністю підтримала думку представника ТОС СП «Меліхівське» по цьому питанню . Зазначила що після прийнятого рішення 07.08.2007 року загальних зборів співвласників майнових паїв бувшого КСП «Труд» позивачам слід вирішувати питання про виділ свого майнового паю в групі 29 співвласників майнових паїв до числа яких входять позивачі, що і зазначено в прийнятому рішенні.

Суд , вислухав пояснення сторін , перевірив надані по справі докази вважає ,що заявлений позов є необгрунтованим , тому в його задоволення слід відмовити.

По справі доведено , що відповідачі - ТОВ сільськогосподарське підприємство «Меліхівське» , спілки співвласників майна не можуть бути належними відповідачами по справі , так як вони як власники майнових паїв КСП «Труд» входять в групу співвласників майнових паїв КСП «Труд» в кількості 29 чоловік , яким відповідно до прийнятого рішення загальних зборів співвласників бувшого КСП «Труд» від 07.08.2007 року виділено майно в натурі на суму їх майнових паїв і у відповідному структурному

 

3

переліку затвердженому Наказом Міністерства аграрної політики України від 14.03.2001 року №62.

Позовні вимоги позивачів містять лише вимоги про виділення їм в натурі на майнові паї лише техніку , та виплату грошової компенсації , що суперечить вимогам зазначено наказу Міністерства аграрної політики України .

Відповідачі по справі на даний час не мають ніякого відношення до майнових паїв.

Позивачі мають можливість отримати свої майнові паї в натурі згідно прийнятого рішення загальних зборів співвласників , і вирішити питання про його розподіл .

На даний час відповідачами не порушені будь-які права позивачів .

Відповідально до 358 ЦК України право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їх згодою. Співвласники можуть домовитися про порядок володіння та користування майном , що є їхньою спільною частковою власністю. Кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі, яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності. У разі неможливості цього він має право вимагати від інших співвласників, які володіють і користуються спільним майном , відповідної матеріальної компенсації..

Керуючись ст.ст. 209, 212, 213-215, 224-226 ОСОБА_5 України, ст.ст. 358, 361 Цивільного кодексу України, Постанови КМУ № 177 2001 року „Урегулювання питань про забезпечення захисту майнових прав в процесі реформування аграрного сектору",

 

ВИРІШИВ :

 

У задоволенні позову ОСОБА_1, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ТОВ сільськогосподарське підприємство «Меліхівське» , спілки співвласників майна ТОВ СП «Меліхіське» Нововодолазького району Харківської області про виділення майнового паю в натурі відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ОСОБА_5 України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація