Судове рішення #3082615

 

 

 

Справа № 2-851

2008 р.

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

21.04.2008 року Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:

                                   головуючого - судді              Корольової Г.Ю.

                                   при секретарі                       Наливайкіній Н.Л.

розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в місті Охтирка справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Охтирської міської ради про визначення часток у праві спільної сумісної власності,

 

встановив:

Позивачка звернулась з вказаним позовом в суд, мотивуючи свої вимоги тим, що разом зі своїм чоловіком ОСОБА_2 у 1975 році отримали двокімнатну квартиру на сім”ю з чотирьох чоловік. В 1994 році вони з чоловіком подали заяву до виконавчого комітету Охтирської міської ради про приватизацію займаної двокімнатної квартири. На основі рішення від 19.05.1994 року за № 248 було видане свідоцтво про право власності на житло в якому виконавчий комітет Охтирської міської ради посвідчує, що квартира, яка знаходиться АДРЕСА_1 дійсно належить на праві спільної сумісної власності громадянам: ОСОБА_1 та ОСОБА_2.ІНФОРМАЦІЯ_1 чоловік позивачки ОСОБА_2 помер. Після його смерті відкрилась спадщина на належне йому майно, а саме частину квартири, яка розташована АДРЕСА_1 та знаходиться у спільній сумісній власності ОСОБА_1 та ОСОБА_2 без визначення часток.

Для оформлення прийняття спадщини позивачка звернулась до Охтирської міської державної нотаріальної контори з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом на частину квартири, яка належала її чоловікові ОСОБА_2. В нотаріальній конторі їй пояснили, що для того, щоб видати свідоцтво про право на спадщину за законом позивачці треба звернутися до суду з заявою про визначення часток у праві спільної сумісної власності на квартиру.

Позивачка ОСОБА_1 в попередньому судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю, просила визначити ідеальні частки в праві власності на квартиру.

Представник виконавчого комітету Охтирської міської ради в попередньому судовому засіданні не заперечував проти задоволення позовної заяви.

Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судом встановлено, що квартира АДРЕСА_1 належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_2, ОСОБА_1, що підтверджується свідоцтвом про право власності на житло від 24.05.1994 року (а.с. 7).

Встановлено, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а.с. 10).

Згідно п. 5 постанови Пленуму Верховного Суду України „Про судову практику у справах за позовом про захист приватної власності” від 22.12.1995 року № 20 - частка учасника спільної сумісної власності визначається при поділі майна, виділі її зі спільного майна, відкриття після нього спадщини.

Згідно ст. 372 ЦК України - у разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом.

Судом встановлено, що при житті ОСОБА_2, ОСОБА_1 набули по 1/2 частині на квартиру АДРЕСА_1.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 368, 370, 372 ЦК України, постановою Пленуму Верховного Суду України „Про судову практику у справах за позовом про захист приватної власності” від 22.12.1995 року № 20, ст. ст. 10, 60, 212-215 ЦПК України, суд, -

 

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовільнити повністю. 

Визначити ідеальні частки учасників спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_1 ОСОБА_1 - 1/2 частину квартири, ОСОБА_2 - 1/2 частину квартири, які набули при житті.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до Охтирського міськрайонного суду протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

 

 

Суддя:                                                                                     Корольова Г.Ю.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація